Norint pasirašyti sutartis, reikia kreiptis į Birutę Vagrienę,Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos direktorę
+370 6 5612775, +370 67017742
(8 5) 2628525
vmmd@vilniausmuziejai.lt

NVŠ SUTARTIES FORMA


Neformaliojo švietimo programa SLĖPYNĖS MUZIEJUJE
versija spausdinimui

 

Visos Vilniaus memorialinių muziejų direkcijoje siūlomos EDUKACINĖS PROGRAMOS versija spausdinimui

 


Muziejų naktys Venclovų namuose-muziejuje. FOTOGRAFIJOS

 

 

 

INFORMACIJA MOKYKLOMS, MOKSLEIVIAMS IR TĖVELIAMS

2015-08-05 LR Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriuose numatoma neformaliojo ugdymo krepšelio lėšų skyrimo ir naudojimo tvarka. Siekiant sudaryti geresnes sąlygas mokyklinio amžiaus vaikų užimtumui, socializacijai ir gebėjimų plėtotei, nuo 2015 m. spalio 1 d. neformaliajam vaikų švietimui (NVŠ) bus skiriamas dalinis finansavimas–krepšelis – 15 Eurų per mėnesį.
Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos muziejai parengė naują neformaliojo švietimo programą SLĖPYNĖS MUZIEJUJE, skirtą užsisakyti moksleiviams pagal šią tvarką.
Ši programa - tai 3 mėn. trukmės (24 užsiėmimai po 2 ak. val. 2 kartus per savaitę) muziejų paslapčių ieškotojų būrelis, skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams (7-12 klasės), kurio lankytojai bus grupuojami grupelėmis po 15 mokinių, sutariamas užsiėmimų laikas ir direkcijos muziejų darbuotojai pasiūlys grupelėms veiklas, prisitaikydami prie moksleivių amžiaus ir interesų. Pabaigoje programos dalyviams įteiksime pažymėjimus. Dėl dalyvavimo šioje programoje kviečiame mokinių tėvus kreiptis į Vilniaus memorialinių muziejų direkciją tel. 85 262 8525, mob. +370 6 5612775, el. p. vmmd@vilniausmuziejai.lt ir sudaryti sutartį su direkcija, pagal kurią 2015 m. spalio - gruodžio mėnesių mokinio neformaliojo švietimo krepšelis bus paskirtas minėtai programai. Tėvams nieko papildomai mokėti nereikės. Apie programą:

 

Neformaliojo švietimo programa
SLĖPYNĖS MUZIEJUJE

Kas slepia ir kas suranda? Ar muziejus yra vieta pilna paslapčių? Ateik ir ieškok. Slėpiniai laukia tavęs!

Programos vieta: Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos muziejai

Programos planas:

B. GRINCEVIČIŪTĖS MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS „BEATRIČĖS NAMAI“
A. Vienuolio g. 12-1, Vilnius, tel. (8 5) 261 7422, mob. +370 6 7883655, el. p.: info.grinceviciutes@vilniausmuziejai.lt

Surask muziejų namuose –  šeši užsiėmimai, skirti susipažinti su dainininkės Beatričės Grincevičiūtės asmenybe ir kūryba, gyvenimo būdu bei jos namų aplinka, atsakant į klausimą, dėl ko reikalingas šis muziejus ir kuo šis butas išsiskiria iš kitų.  „Beatričės namuose“ apsilankę mokiniai dalyvaus pokalbiuose, diskusijose, praktiniuose užsiėmimuose, o  pateikiama informacija bus iliustruojama audio ir video pavyzdžiais.

 1. Pažink muziejų kitaip. Kadangi B. Grincevičiūtė turėjo regėjimo negalią, šioje dalyje moksleiviai bus supažindinami su butu ir jame esančiais daiktais užrištomis akimis, leidžiant eksponatus paliesti arba surasti juos netikėčiausiose vietose. Edukacijos tikslas – lavinti jutimo pojūčius ir didinti supratimą apie negalią turintį žmogų.
 2. Tamsos raštai. Programa skirta susipažinti su aklųjų raštu, naudojant įvairias rašymo technikas (vaškines lenteles, spausdinimo mašinėlę ir kt.). Supažindinant su Brailio rašto atsiradimo istorija, mokiniai galės norimą tekstą parašyti naudodami labiausiai patikusią techniką.
 3. Apie charizmą, įtaigą ir kitas scenines paslaptis.  Šioje dalyje moksleiviams bus pateikiama susisteminta informacija apie problemas, su kuriomis susiduria atlikėjai scenoje. Įtaigūs pavyzdžiai ir patarimai tiems, kurie nori būti scenoje, bet nežino, kaip įveikti jos baimę. Taip pat  rekomendacijos ir tiems, kurie savimi pasitiki galbūt per daug ir norėtų būti įdomūs ne tik patys sau, bet ir kitiems.
 4. Kaip nepasiklysti dainavimo meno labirintuose. Dainavimas – vienas iš įdomiausių muzikos atlikimo būdų. Susirinkusieji bus supažindinami su klasikinio dainavimo niuansais, kamerinio ir operinio dainavimo skirtumais. Programos dalyviai ne tik mokysis atskirti kokybišką dainavimą, bet ir patys galės tai išmėginti.
 5. Rišu, rišu rezginėlę...  Beatričė Grincevičiūtė, nuo 21 metų nematydama visiškai, sugebėjo pati megzti, todėl per trumpą laiką pabandysime nusinerti sau kažką mielo ir jaukaus taip, kaip tai darydavo dainininkė.
 6.  Beatričės pyragai. Dainininkės artimieji, bičiuliai ir mokiniai dar ir dabar prisimena Beatričės sugebėjimą skaniai gaminti. Paprasti receptai, neįprastas maisto ruošimo būdas, jo degustacija ir pokalbiai  Beatričės svetainėje – tai paskutinės Surask muziejų namuose dalies akcentai.

V . MYKOLAIČIO-PUTINO MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS
Tauro g. 10-3,  Vilnius, tel. (8 5) 262 4480, mob. +370 6 7883651, el. p.: info.putino@vilniausmuziejai.lt .

 Šešių užsiėmimų ciklas Stalčių istorijos:

 1. Ekskursija. Susipažinimas su muziejumi ir jame esančiais eksponatais.
 2. Orientacinis žaidimas muziejuje. Plika akimi ne viskas matosi. Užsiėmimo dalyviai kviečiami į orientacinį žaidimą muziejuje. Žemėlapio ir kodų ir raktų pagalba dalyviai atras įdomius, anksčiau pro akį pabėgusius eksponatus.
 3. Trūksta žodžių. Ar gerai žinai lietuvių poeziją? Linksmame užsiėmime dalyviai skatinami prisiminti žymiausius Lietuvos poetų eilėraščius. Jei eilėraščio neprisimeni – ne bėda. Kartu su geriausiais Lietuvos poetais gali sukurti bendrą eilėraštį!
 4. Traukinyje su literatais. Nė vienas iš mūsų stengiamės nebūti rasisais ir ksenofobais. Šis užsiėmimas padės atskleist giliai slypinčias išankstines nuostatas keliaujant traukiniu kartu su žymiausiais Lietuvos literatais. Alternatyva jaunesnio amžiaus moksleiviams: Žaidžiame poeziją. Užsiėmimo dalyviams išdalijamos dėžutės su skirtingų autorių eilėraščių žodžiais. Dėlionės principu lankytojas kuria savo eilėraštį ar posmą. Baigus kūrybinį procesą kiekvienas garsiai skaito savo poeziją. Visi skatinami įsitraukti į kūrybinį procesą, drąsiai kurti, reikšti mintis bei individualiai mąstyti.
 5. Istorijos faktai.  Būdas, kuriuo mokoma istorijos vaidina svarbų vaidmenį tapatybės formavimuisi ir dažnai skatina išankstines nuostatas ir stereotipus apie žmones ir šalis. Užsiėmimo dalyviai prisimindami Lietuvos istoriją, bando patys kurti ir pasakoti savąją istoriją.
 6. Mano ekspozicija. Daiktų istorijos. Vieta parodai – yra, eksponatai – spintoje. Užsiėmimo dalyviai kviečiami sukurti savo ekspoziciją naudojant autentiškus  V. Mykolaičio – Putino daiktus kaip eksponatus, juos aprašyti, pristatyti kitiems.  

VENCLOVŲ NAMAI-MUZIEJUS
Pamėnkalnio g. 34, Vilnius, tel. (8 5) 262 8525 , mob. +370 6 7883665, el. p.: info.venclovos@vilniausmuziejai.lt

Šeši užsiėmimai Pasaulio istorija viename name. Besirūpindama geru mokinių ūpu ir visokeriopu tobulėjimu, Venclovų namų-muziejaus komanda atverčia platų vienos šeimos kelių ir pasirinkimų žemėlapį ir suteikia galimybę per literatūrą pažinti pasaulį. Aprėpsime keturias stambias laiko juostas – carinę Lietuvą, tarpukario nepriklausomą, sovietų ir dabarties Lietuvą.

 1. Ką architektūra ir daiktai kalba apie laikmetį? Bendra pažintis su muziejaus aplinka ir eksponatais.
 2. Tomo Venclovos senelis Merkelis Račkauskas ir antikos humoras. Rašysime pagiriamąsias kalbas vienas kitam, panaudodami lotynų kalbos grožybes! Sužinosime, kaip lietuvių kalba skambėjo XIX a. pabaigoje sename dvare Žemaitijos užkampyje! Atliksime „spėlionę“ remiantis  Merkelio Račkausko  knyga „Užrašai. Dvidešimt metų (1885 -1905) Žemaitijos užkampy“. 
 3. Antanas Venclova. Ką mirę poetai byloja dabarčiai?  Literatūrinis žurnalas „Trečias Frontas“ – mėginsime kurti socialiai angažuotą poeziją arba prozą. Įsitikinsime, kad ir repas yra poezija.
 4. Sūnaus Tomo Venclovos jaunystė Vilniuje ir išsilaisvinimas iš tėvo įtakos. Savarankiškumas, savišvieta, savilaida ir draugų įtaka. Atrasime, kokius epizodus knygose cenzūruodavo Sovietų cenzūros organai ir kodėl. Grąžinsime užbrauktus sakinius į vietą.
 5. Poezijos gimimas. Kartu skaitysime Tomo Venclovos kūrybą, lyginsime su jo eilėraščių rankraščiais, diskutuosime.
 6. Kalbėsime apie disidentų judėjimą Sovietų Sąjungoje ir Lietuvos Helsinkio grupės susikūrimą, o vėliau pasinersime į konspiracinį žaidimą.

V. KRĖVĖS-MICKEVIČIAUS MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS
Tauro g. 10-1,  Vilnius, tel. (8 5) 262 0148, mob. +370 6 7883644, el. p.: kreve@takas.lt

Užsiėmimų ciklas Krėvės tiltai į Rytus, skirtas pilietiškumo ugdymui bei kitų kultūrų pažinimui:
    

 1. Asmens  laisvės idealas „Pratjekabudoje“ (1913). Ištraukų skaitymas, vaizdinė medžiaga (30 min.), diskusijos, spėlionės.
 2. Žvilgsnis į islamą skaitant Rytų pasaką „Moteris“.  Krėvė išaukština moterį, kaip gražų ir viliojantį Dievo kūrinį. Ištraukų skaitymas, klausimai, diskusijos. Klausimai susiję su dabartimi. Moksleiviai plės akiratį, pažins kitokią kultūrą, savo sąmonėje ugdys pakantumą.
 3. Azerbaidžaniečių tautos pavergimo istorija skaitant legendą „Azerstano šalis“. Ištraukų skaitymas, vaizdinė medžiaga (40 min.), diskusijos susiję su dabartimi.
 4. Rytai – praeitis ir dabartis. Ištraukų skaitymas iš Rytų pasakos „Priešingos jėgos“, filmo „Airan: dievų keliai“ (40 min.) peržiūra, klausimai, spėliosim kaip kūrėjas perskaitęs Krėvę gali transformuoti induistinį turinį į mūsų dabartį. Diskusija nukreipta į kūrybingumo ugdymą.
 5. Vincas Krėvė – diplomatas ir humanistas (1918-1920). Supažindinsime su Lietuvos azerbaidžaniečių bendrijos pirmininko Mahiro Gamzajevo straipsnyje publikuotais duomenimis apie Krėvės gyvenimą Azerbaidžane, bus pateikti klausimai,  anketa, vyks diskusijos. Moksleiviai bus skatinami kūrybingai mąstyti, drąsiai kelti idėjas bei jų žvilgsnis bus koncentruojamas į Krėvės humanistinę veiklą Baku mieste. Straipsnis bus pateiktas grupei iš anksto.
 6. Kodėl bolševikų kritikas (1920) tapo „Liaudies Vyriausybės“ nariu (1940)? Audiatur et altera pars (išklausykite ir antrosios pusės).  Ištraukų skaitymas, klausimai, diskusijos. Moksleiviai pratinami klausti ir ieškoti atsakymų, pasitelkus įvairias nuomones bus ugdomas demokratiškumas, o ne vienos nuomonės teigimas. Iš anksto moksleivių grupei bus pateikti Krėvės straipsnis „Bolševikai“ ir istoriko bei jo oponento  straipsniai.

versija spausdinimui..

****

 

 

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija kviečia mokyklas bendradarbiauti, vykdant moksleivių neformalųjį švietimą. Kviečiame mokyklas pasirašyti bendradarbiavimo sutartį . Sutarties forma..

Pasirašytas sutartis prašome atnešti/atsiųsti adresu Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius, arba nuskenuotas atssiųsti el paštu vmmd@vilniausmuziejai.lt

****

 

 

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija kartu su 16-ka Lietuvos muziejų-partnerių 2011 - 2014 m. įvykdė Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projektą „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“.

Šio projekto rėmuose parengėme edukacinę programą
MOKOMĖS MUZIEJUOSE
, skirtą 9-12 klasėms ir susidedančią iš keturių modulių:
1. „Lietuvių simbolistai Europos kontekste“,
2. „Juos siejo Vilnius...“,
3. „Įvairiakultūrės versmės Krėvės kūryboje“,
4. “Muzika kaip žodis, skaičius, spalva”.

Projekte bendradarbiavome su Vilniaus Gabijos gimnazija, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, Vilniaus „Gijos“ jaunimo mokykla, Vilniaus Radvilų gimnazija, Vilniaus Simono Konarskio vidurine mokykla, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija, Lavoriškių vidurine mokykla, Vilniaus Simono Stanevičiaus vidurine mokykla, Vilniaus „Santaros“ vidurine mokykla, Vasilijaus Kačialovo gimnazija. Esame jiems dėkingi.

Dabar šią programą gali užsisakyti visos mokyklos.

Daugiau...

****

 

 

www.pertrauka.lt - virtualiai kuriančių moksleivių svetainė - muziejuje kasmet švenčia savo gimtadienį. Gimtadienių fotografijos: 4-asis , 3-iasis , 2-asis gimtadienis.

 

www.vilniausmuziejai.lt  

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2007