2005 m. birželio 22 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1-845 Venclovų namai-muziejus atskirtas nuo Vilniaus etninės veiklos centro ir kartu su B. Grincevičiūtės memorialiniu butu-muziejumi „Beatričės namai“, V. Krėvės-Mickevičiaus memorialiniu butu-muziejumi ir V. Mykolaičio–Putino memorialiniu butu-muziejumi sujungti į Vilniaus memorialinių muziejų direkciją.Biudžetinė įstaiga Vilniaus memorialinių muziejų direkcija yra priskirta Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriaus reguliavimo sričiai.

VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJA
į
staigos kodas 300132332, Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius, tel. (8.5) 262 85 25, el. paštas: vmmd@vilniausmuziejai.lt

Direktorė Birutė Vagrienė, mob. (+370)~670~17742,
priėmimo valandos II – V nuo 13 iki 15 val.

Direktorės pavaduotoja Lina Sakalauskaitė, tel. (8.5) 231 25 29, mob. (+370)~684~30177,
el. paštas: ukis@vilniausmuziejai.lt


        

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija 699-ąjį Vilniaus gimtadienį kviečia švęsti muziejuose bei dovanoja įspūdžių ir pažinimo kupiną savaitę.
Sausio 25 - 29 dienomis direkcijos muziejuose vyks miesto gyventojams ir svečiams skirti nemokami renginiai, edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos.
Sostinės gimtadieniui dedikuota daugiau nei 40 virtualių ir gyvų renginių, kviečiančių pažinti Vilniuje gyvenusias ir kūrusias asmenybes, aplankyti autentiškus vilniečių namus bei atrasti juose slypinčias unikalias istorijas.

V. MYKOLAIČIO-PUTINO MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS ir VENCLOVŲ NAMAI-MUZIEJUS sausio 24 dieną kviečia į projekto „MŪZika“ premjerą.
Ne paslaptis, jog mūzos ne tik aplanko kūrėjus, bet ir užsilieka jų namuose. Tarp knygų, už lentynų, giliausiuose stalčiuose ir net grindų plyšiuose. Projektas „MŪZika“ prikelia šias mūzas naujam gyvenimui, o jus kviečia išskirtines mažųjų muziejų erdves patirti kaip unikalias „scenas“ su gyvais muzikiniais pasakojimais, kuriuos kurs grupės „Keista bjauri Žuvis“ ir „Ambulance on fire“.
Premjerą galite stebėti čia: https://fb.me/e/1525Fd6YD
MEDINĖS MIESTO ARCHITEKTŪROS MUZIEJUS (Polocko g. 52) Vilniaus gyventojams ir svečiams dovanoja išskirtinę galimybę pasižvalgyti po ką tik atnaujintą ir dažais dar kvepiantį muziejaus pastatą. Sausio 25 - 28 dienomis, 12.30 - 13.30 val. vyks keturios ekskursijos, į kurias kviečiame registruotis čia: https://forms.gle/6srHBGfbUVVzXy5j7
V. MYKOLAIČIO-PUTINO MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS (Tauro g. 10-3) sausio 25-28 dienomis kviečia pietų pertraukos metu atsipalaiduoti ir pasiklausyti paslaptingų eksponatų garsų („ASMR Muziejuje“ perklausa), o popiet sužinoti naujų įdomių istorijų apie Balio Sruogos gyvenimą (Edukacija „Pažink Balį Sruogą“).
Kviečiame registruotis čia:
„Pažink Balį Sruogą“ https://forms.gle/XeWzxUdScGtUufnf7
„ASMR Muziejuje“ https://forms.gle/dGRCS4zmbL9xqXWE8
VENCLOVŲ NAMAI-MUZIEJUS sausio 24 ir 25 dienomis kviečia patirti vieną dieną Czeslawo Miłoszo Vilniuje virtualioje ekskursijoje! Nobelio literatūros premijos laureatas, vienas iškiliausių XX a. Europos ir Amerikos modernizmo autorių, paskutinis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pilietis... Koks gi buvo tas dingęs Miłoszo Vilnius? Kaip jo pamėgtos ir lankytos vietos atrodo šiandien? Kokie pastatai, žmonės jį supo? Kaip atrodė eilinė mokinio, vėliau studento Miłoszo diena tarpukario Vilniuje? Kviečiame pamatyti ir patirtį šį miestą poeto akimis.
Sausio 24 d. 11:00–12:00 val. ekskursijoje kviečiame dalyvauti moksleivius.
Sausio 25 d. 18:00 – 19:30 val. Vilniaus gimtadienio dieną kviečiame susitikti virtualioje ekskursijoje visus, kuriems įdomus Miłoszo Vilnius!
Daugiau informacijos: http://venclovunamai.lt/.../viena-diena-czeslawo-miloszo.../
Sausio 26 d. Venclovų namai kviečia į virtualaus spektaklio apie Paulių Širvį „Ir buvo kitas vyras“ premjerą. Paulius? Ar Povilas? Ne tik eilėraščiais, bet ir iš lūpų į lūpas sklindančiais pasakojimais, prisiminimais bei nuotykiais apipinta Širvio legenda atgyja. Aktoriaus Gedimino Rimeikos balsu bei kūnu vilniečiams puikiai žinomas poetas pasirodys dar nematytu, itin moderniu veidu: jo romantika tragiška, meilė – spygliuota, atmintis – apgaulinga, o asmenybė – suskilusi.
Premjerą galite stebėti čia: https://fb.me/e/1dwXBIShm
Kartu su Širviu muziejus prisimena ir kitas Vilniaus legendas – nuo paslaptingo Bazilisko iki nepakartojamo kunigaikščio Vildaugo, nuo „Pergalės“ saldainių iki šokoladu smaguriaujančių Gedimino prospekto meškučių. Visus, kuriems sostinė – tai ne tik gatvės ir namai, bet ir įvairiausius mitus slepianti erdvė, Venclovų namai kviečia kurti savo legendas ir dalyvauti iki vasario 11 d. vykstančiame konkurse „Vilniaus legendos“.
Daugiau informacijos: http://venclovunamai.lt/.../vilniaus-legendos-kurybos.../
V. KRĖVĖS-MICKEVIČIAUS MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS (Tauro g. 10-1) sausio 25-28 dienomis kviečia į interaktyvią edukacinę programą „Krivūlė Krėvei“. Naudojant dėliones ir papildytosios realybės funkciją per atsivėrusius tekstus, fotografijas, garso ir vaizdo įrašus susipažinsite su V. Krėvės gyvenimu ir kūryba virtualiai-gyvai.
Kviečiame registruotis čia:
https://forms.gle/dm5XWxPzjFLoiYSHA
Taip pat kviečiame aplankyti naują fotografijų parodą „Profesorių namai po mikroskopu: Tauro 10 istorijos“. Parodoje eksponuojami 1940–1990 m. „Profesorių name“ (Tauro g. 10) gyvenusių įžymių asmenybių – literatų, muzikų, aktorių, režisierių, mokslininkų – portretai. Šalia fotografijų pristatomi jų nuopelnai bei likimai. Gyvenimiškos ir dramatiškos įžymybių istorijos parodos lankytojus įkvėps domėtis ir plačiau pažinti vilniečius.
Kviečiame registruotis telefonu: (8-5) 262 01 48
BEATRIČĖS GRINCEVIČIŪTĖS MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS „BEATRIČĖS NAMAI“ (A. Vienuolio g. 12-1) sausio 29 d., šeštadienį, 16 val. kviečia į teatro „Arbatvakariai“ spektaklį „Mūsų Bėja“. Aktoriai Eglė Tulevičiūtė ir Kristijonas Siparis autentiškuose namuose atgaivina Beatričės Grincevičiūtės biografijos momentus, atspindi jos ankstyvuosius gyvenimo metus, pasakoja apie šeimą, Ilguvos dvaro aplinką ir jo tradicijas.
Kviečiame registruotis telefonu: 8 678 83655
Daugiau apie spektaklį:
https://vilniausgalerija.lt/.../daiva-sabaseviciene.../...

Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis
* Dalyvavimas muziejų patalpose vyksiančiuose edukaciniuose užsiėmimuose, ekskursijose ir renginiuose - tik su išankstine registracija ir galiojančiu galimybių pasu. Renginiuose privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorių

 

Mūsų vizija: Muziejai vilniečių namuose. Autentiški. Ambicingi. Draugiški.
Misija: Remdamiesi muziejuose sukauptomis vertybėmis, siekiame maksimaliai pasitarnauti visų amžiaus grupių vietos gyventojams ir svečiams, taikliai patenkindami jų kultūrinius poreikius.
Tikslai: organizuoti Vilniaus miesto muziejų, veikiančių kaip įstaigos skyriai, darbą, jį koordinuoti; derinti Vilniaus miesto savivaldybės kultūros istoriją atspindinčių muziejinių vertybių kaupimą, saugojimą, tyrinėjimą ir eksponavimą su informacijos visuomenei teikimu, jos švietimu;  plėtoti žymių Vilniuje gyvenusių asmenybių kūrybinį ir memorialinį palikimą, saugoti jį ir pristatyti visuomenei; plėtoti informacinę visuomenę; organizuoti su įstaigos muziejų veikla susijusius renginius ir projektus; *bendradarbiauti su švietimo įstaigomis, rengti edukacines programas.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos strategija 2020-2023

Informuojame lankytojus, kad Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos muziejuose Jus priims tik pasiskiepiję muziejų darbuotojai. Muziejuose privalomos saugos taisyklės. Visus Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos svečius būtinai prašome užsiregistruoti el. paštu prieš atvykstant ir gauti registracijos patvirtinimą. El. pašto adresai registracijai:
B. Grincevičiūtės memorialinis butas-muziejus ,,Beatričės namai" muzikostetule@gmail.com
Venclovų namai-muziejus vmmdmuziejus@gmail.com
V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus putinomuziejus@gmail.com
V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus kreve.vilnius@gmail.com

Gerbiamieji svetainės lankytojai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija dėkoja visiems, paskyrusiems mums 1,2 proc. savo pajamų mokesčio.  Maloniai kviečiame kviečiame paremti mus ir šiemet, įstaigos duomenys..

 

VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOS SKYRIAI:

B. GRINCEVIČIŪTĖS
MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS
,,BEATRIČĖS NAMAI"

A. Vienuolio g. 12-1, LT-01104 Vilnius
Tel. (8.5) 261 74 22
el. paštas: info.grinceviciutes@vilniausmuziejai.lt
Muziejaus vadovė –
vyr. fondų saugotoja
Renata Tarosaitė-Minkevičienė
Mob. (+370)~678~83655
Muziejus lankomas I – V
nuo 10 iki 17 val.

Sekite mus

V. MYKOLAIČIO PUTINO
MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS

Tauro g. 10-3, LT-01114 Vilnius
Tel. (8.5) 262 44 80
el. paštas:
info.putino@vilniausmuziejai.lt
Muziejaus vadovė –
vyr. fondų saugotoja
Goda Damaševičiūtė
Mob. (+370)~678~83651
Muziejus lankomas II – VI
nuo 10 iki 17 val.

Sekite mus

V. KRĖVĖS-MICKEVIČIAUS MEMORIALINIS BUTAS-MUZIEJUS
Tauro g. 10-1, LT-01114 Vilnius
Tel./Faks. (8.5) 262 01 48
el. paštas:
info.kreves@vilniausmuziejai.lt
Muziejaus vadovas –
vyr. fondų saugotojas
Vladas Turčinavičius
Mob. (+370)~678~83644
Muziejus lankomas II – VI
nuo 10 iki 17 val.

Sekite mus

VENCLOVŲ NAMAI-MUZIEJUS
Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius
Tel. (8.5) 262 85 25
el. paštas:
info.venclovos@vilniausmuziejai.lt
Muziejaus vadovė –
l. e. p. vyr. fondų saugotoja
Eglė Vilčiauskaitė
Mob. (+370)~678~83665
Muziejus lankomas I – V
nuo 10 iki 17 val.

Sekite mus

Venclovų namų-muziejaus svetainė moksleiviams
JAUNŲJŲ POETŲ ALĖJA

MEDINĖS MIESTO ATCHITEKTŪROS MUZIEJUS

2019 - 22 m. vykdomas ES projektas "Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52 sukūrimas". PROJEKTO PREZENTACIJA
Muziejaus vadovė – l. e. p. vyr. fondų saugotoja Donata Armakauskaitė, el.p. polocko52@vilniausmuziejai.lt . Muziejus šiuo metu nelankomas. Sekite mus 

 

 

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos MOKAMOS PASLAUGOS, patvirtintos Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2014.12.03 sprendimu Nr. 1-2158

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos MUZIEJINIO EKSPONATO KOPIJOS SUTEIKIMO PASLAUGOS SUTARTIS

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos RENGINIŲ LANKYTOJŲ REGISTRACIJOS FORMA

DARBO UŽMOKESTIS Vilniaus memorialinių muziejų direkcijoje

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI Vilniaus memorialinių muziejų direkcijoje

 

VIEŠIEJI PIRKIMAI:

Nuo 2017 m. liepos 1-osios dienos dėl pasikeitusio Viešųjų pirkimų įstatymo, BĮ Vilniaus memorialinių muziejų direkcija vadovausis Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2017 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. 1S-97 patvirtintu Mažos vertės pirkimų tvarkos aprašu.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos viešųjų pirkimų planas 2021 m.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos viešųjų pirkimų planas 2020 m.

Įvykdytas "Pamėnkalnio g. 34, Vilnius, registrinio nekilnojamojo turto objekto (kodas 17290), aplinkos, patenkančios į apibrėžtas teritorijas bei apsauginės zonos ribas, remonto darbų pirkimas" https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2020-600240

Įvykdytas viešasis pirkimas "Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52, sukūrimo rangos darbai" https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/PlannedProcurement/Details/78697?type=

Įvykdytas viešasis pirkimas PROJEKTO „MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52, SUKŪRIMAS“ MMAM EKSPOZICIJŲ IR EDUKACINIŲ ERDVIŲ KONCEPCIJOS IR DIZAINO PROJEKTO SUKŪRIMO PASLAUGOS
https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2020-653704

Įvykdytas viešasis pirkimas PROJEKTO „MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52, SUKŪRIMAS“ MMAM ekspozicinių baldų pirkimo skelbimo (Nr. 560552) nuoroda: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2021-652529

PROJEKTO „MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52, SUKŪRIMAS“ MMAM ekspozicinės įrangos pirkimo skelbimo (Nr. 560543)  nuoroda: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2021-674226 Informuojame, kad nustačius esminių trūkumų pirkimo sąlygose turime nutraukti šį viešąjį pirkimą. Pakoregavus pirkimo sąlygas artimiausiu metu skelbsime pirkimą iš naujo. Jus informuosime apie paskelbtą pirkimą bei pakviesime iš naujo dalyvauti jame.

Įvykdytas viešasis pirkimas PROJEKTO „MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52, SUKŪRIMAS“ MMAM ekspozicijų turinio pirkimo skelbimo (Nr. 560549) nuoroda:https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2021-675160

Vykdomas viešasis pirkimas PROJEKTO „MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52, SUKŪRIMAS“ Medinės miesto architektūros muziejaus ekspozicinio apšvietimo, ekspozicinės įrangos su operacine sistema įsigijimo, sumontavimo ir programavimo paslaugos pirkimo skelbimo ( Nr. 567491) nuoroda https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2021-641058

Vykdomas viešasis pirkimas VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOS MEDINĖS MIESTO ARCHITEKTŪROS MUZIEJAUS KAVINĖS PATALPOS POLICHROMIJOS TVARKYBOS DARBŲ MAŽOS VERTĖS PIRKIMAS SKELBIAMOS APKLAUSOS BŪDU, skelbimo nuoroda https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2021-650195

 

DOKUMENTAI:

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos nuostatai

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos paramos gavėjo statusas

Vidaus kontrolės įgyvendinimo Vilniaus memorialinių muziejų direkcijoje tvarkos aprašas                    Aprašo priedas Nr. 1

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos asmens duomenų tvarkymo taisyklės

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos vidaus tvarkos taisyklės

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos korupcijos prevencijos tvarka

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansų kontrolės taisyklės

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos viešųjų pirkimų komisijos reglamentas

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Rinkinių komisijos reglamentas

Darbuotojo saugos ir sveikatos įvadinė instrukcija

Žodinė (bendra) priešgaisrinės saugos instrukcija

Valytojo saugos ir sveikatos instrukcija

Administracinių patalpų priešgaisrinės saugos instrukcija

Darbuotojo, dirbančio su videoterminalu, saugos ir sveikatos instrukcija

Administracijos darbuotojo saugos ir sveikatos instrukcija

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansinių atskaitų rinkinys 2018 m.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansinių atskaitų rinkinys 2020 m.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos konkurso vyriausiojo fondų saugotojo – direktoriaus pavaduotojo pareigoms užimti organizavimo tvarkos aprašas

 

VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOS PROJEKTAI:

2021

Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje 2021 m. vykdomas Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamas projektas ASMR MUZIEJUJE: POTYRIMINĖS AUDIOEKSKURSIJOS SUKŪRIMAS. Projekto metu, bus sukurta analogų Lietuvoje neturinti ASMR audio ekskursija, perteikianti gyvo apsilankymo muziejaus erdvėje pojūtį per autentiškais garsais kuriamą pasakojimą. Autentiškų muziejaus eksponatų ir erdvių garsai, įrašyti pasitelkiant technologiją, leidžiančią perteikti žmogaus ausimis girdimą realistišką garsą, suteiks galimybę pasijusti muziejaus erdvėje ir išgirsti eksponatus ir už muziejaus ribų. Projekto vadovė Goda Damaševičiūtė. ASMR EKSKURSIJOS PRISTATYMO RENGINYS-PERKLAUSA vyks spalio 15 d., 18 val. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje adresu Tauro g. 10-3, Vilnius. Renginio metu specialiomis ausinėmis tamsiojoje muziejaus studijoje klausysimės muziejaus garsų - vietų skaičius labai ribotas, tad į audio patirtį kviečiame užsiregistruoti https://tinyurl.com/avbdwu8c . Daugiau apie renginį https://fb.me/e/1ELDa4EXO

Medinės miesto architektūros muziejus bendradarbiaudamas su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga įgyvendina projektą ATRADIMŲ KAMBARYS MEDINĖS MIESTO ARCHITEKTŪROS MUZIEJUJE, kurio metu medinės miesto architektūros muziejuje bus įkurta edukacinė erdvė ikimokyklinio amžiaus vaikams bei vaikams turintiems regos negalią. Šioje erdvėje vaikai galės savarankiškai ir betarpiškai susipažinti su architektūros elementais būdingais medinei architektūrai, bei Lietuvos medinei architektūrai būdingomis medžiagomis ir jų savybėmis. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto vadovas Vilius Mateika.

Vinco Krėvės -Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje 2021 m. vykdomas Projektas LEIDINYS "DAINAVOS ŽYNYS ISTORIJOJE" . Projektas dalinai finansuojamas iš Lietuvos kultūros ministerijos Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo programos. Projekto vadovas Vladas Turčinavičius.

Projektas "Virtualius koncertų ciklas MUZika", dalinai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės. Projekto vadovė Eglė Vilčiauskaitė.

2020 - 2021

Medinės miesto architektūros muziejuje 2020 m. rudenį – 2021 m. pradžioje vykdytas Lietuvos kultūros tarybos kultūros ir meno kūrėjų stipendija finansuotas projektas VIENO UŽUPIO NAMO ISTORIJA. Projekto metu, naudojant Storytelling metodo principus, parengtas keturių trumpų pasakojimų ciklas „P52 ISTORIJOS“. Architektūros objekto – medinio namo – istorinis tyrimas sujungtas su istorijų pasakojimo menu. Sukurtose buities miniatiūrose naudojami istoriniai faktai, namo architektūrinės ir dekoro detalės, kuriamo muziejaus eksponatai. Pastate gyvenę žmonės paversti gyvais personažais. Projekto tikslas – alternatyviai, žaismingai pristatyti pagrindinį MMAM eksponatą, medinį namą Polocko g. Nr. 52. Pasakojimų cikle perteiktas miesto gyvenamojo namo virsmas medinei architektūrai skirtu muziejumi. Istorijų autorė MMAM muziejininkė-rinkinių tyrėja Indrė Užuotaitė.
ISTORIJA 1. LANGAS
ISTORIJA 2. NAMO NUMERIO LENTELĖ
ISTORIJA 3. KULKA
ISTORIJA 4. MUZIEJUS

2020

Medinės miesto architektūros muziejaus projektas " Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų TOP 10". Surengtas konkursas „Vilniaus medinukų TOP“ ir gražiausių Vilniaus medinių pastatų fotografijų paroda – įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansuojamą projektą. Projekto partneris – Kultūros paveldo centras. Parodą remia MB „Renginio Genas“. Kontaktinis asmuo: projekto vadovė Indrė Užuotaitė, el. paštas: indre@vilniausmuziejai.lt, tel: +37068216779.
Išrinkti 10 gražiausių Vilniaus medinių pastatų.

Medinės miesto architektūros muziejaus projektas "Medinės architektūros paveldo elementų ir stalių dirbinių apmatavimų katalogas". Projekto vadovė Donata Armakauskaitė. Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba. Projektas įvykdytas,parengtas leidinys: Marius Skerniškis, Darius Rudzinskas. "Žvėryno medinių namų langų, apvadų ir dailylenčių katalogas".

Venclovų namų-muziejaus projektas "Vilniaus vardai. Paulius Širvys." Projektą dalinai finansuoa Vilniaus miesto savivaldybė (vykdomas). Projekto vadovė Eglė Vilčiuskaitė.

2019 - 2022

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija 2019-05-07 pasirašė projekto MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS, projekto kodas Nr. 07.1.1-CPVA-K-306-04-0007, finansavimo sutartį pagal 2014–2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-K-306 priemonę „Modernizuoti viešąją ir privačią kultūros infrastruktūrą“ pakeitimo“. Projekto metu bus atlikti Polocko g. 52 pastato ir dviejų rūsių rekonstarvimo darbai ir juose bus įrengtas naujas Vilniaus memorialinių muziejų diekcijos skyrius Medinės miesto architektūros muziejus. Projekto pabaiga numatoma 2022.04.31. PROJEKTO PREZENTACIJA . Projekto vadovė Birutė Vagrienė, projekto administratorė Donata Armakauskaitė. Projekto informacija el.p. polocko52@vilniausmuziejai.lt

2019

Venclovų namų-muziejaus projektas FOTOGRAFO VYTAUTO RAČKAUSKO ARCHYVO IŠ JAV SUGRĄŽINIMAS – projekto vadovė Justina Juozėnaitė, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.

B. Grincevičiūtės memorialinio buto-muziejaus ,,Beatričės namai" projektas II - ASIS ''BEATRIČĖS NAMAI ANT RATŲ" EDUKACINIŲ PROGRAMŲ CIKLAS IŠEIVIJOS VAIKAMS ,,SUJUNK EUROPĄ DAINOMIS" – projekto vadovė Renata Minkevičienė, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Projekto tyrimas "Edukacinio projekto „Sujunk Europą dainomis“ poveikis. Užsienio lietuvių atvejis"

2015 – 2018

Tarptautinis projektas RIBOŽENKLIAI. NAUJOSIOS RYTŲ EUROPOS DIALOGAI – projekto vadovė Justina Juozėnaitė, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba

Tarptautinis projektas ,,Riboženkliai. Naujosios Rytų Europos dialogai" RYTŲ EUROPOS POEZIJOS FORUMAS 2018

Tarptautinis projektas ,,Riboženkliai. Naujosios Rytų Europos dialogai" RYTŲ EUROPOS POEZIJOS FORUMO ANTOLOGIJA 2016

Tarptautinis projektas ,,Riboženkliai. Naujosios Rytų Europos dialogai" 2015

2017 – 2018

Tarptautinis projektas MUZIEJUS ANT RATŲ. „BEATRIČĖS NAMŲ“ EDUKACINĖ PROGRAMA IŠEIVIJOS VAIKAMS – projekto vadovė Renata Minkevičienė, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Vilnaius miesto savivaldybė. Užmegzti ryšiai su Vokietijos, Lenkijos užsienio lietuviais Hamburge, Niurnberge, Hiutenfelde it kt. Surengtos edukacinės programos emigrantų vaikams.

2017

 Projektas TECHNOLOGINIŲ INOVACIJŲ DIEGIMAS IR JŲ POVEIKIO TYRIMAS VILNIAUS MEMORIALINIUOSE MUZIEJUOSE – pareiškėjas Vilnaius memorialinių muziejų direkcija, partneris VU Komunikacijos fakultetas, projekto vadovas dr. Arūnas Puškorius, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba. Sukurta papildytos realybės programėlė, jos pagrindu sukurta edukacinė programa „Daugiau nei matai“ direkcijos muziejuose, atliktas jos poveikio lankytojams tyrimas.

Projektas TOMO VENCLOVOS 80-MEČIO VIEŠAS PAMINĖJIMAS VILNIAUS ROTUŠĖJE – projekto vadovė Birutė Vagrienė, projektą dalinai rėmė LR Kultūros ministerija (Istorinės atminties išsaugojimo iniciatyvas remianti programa) ir Vilniaus miesto savivaldybė. Partneriai: Apostrofos leidykla , Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka , Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas , Šiuolaikinio meno centras, Gėtės institutas. Buvo surengtas renginys ir paroda "Tomas Venclova . Taip artėja žodis". Renginį nufilmavo LRT televizija, patalpinta Mediatekoje.

Projektas TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „VAIKŲ VOKALINIO UGDYMO AKTUALIJOS FORMALIAJAME IR NEFORMALIAJAME ŠVIETIME – projekto vadovė Renata Minkevičienė, projektą dalinai finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.

2011 – 2015

ES PROJEKTAS: Vilniaus memorialinių muziejų direkcija partnerio teise dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“. Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Daugiau apie projekto metu sukurtą Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

2013

2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę. Šį darbą dirbame ir dabar.

2012 – 2013

V. Mykolaičio-Putino 120-mečio renginiai Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje 2012-13 m.

2012

 V. Krėvės-Mickevičiaus 130-mečio renginiai Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje 2012 m.

2011

Č. MILOŠO 100-mečio renginiai  Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namuose-muziejuje 2011 m.

B. Grincevičiūtės 100-mečio renginiai 2011 m. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos B.Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje "Beatričės namai"

2010

Tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Nobelio premijos laureato poeto JOSIFO BRODSKIO (1940-1996)  70-sioms gimimo metinėms paminėti Vilniuje

2007

Tarptautinė mokslinė konferencija LIETUVOS HELSINKIO GRUPĖ. SUSITIKIMAS PO 30-TIES METŲ

Mokslinė konferecija A. KRUTULYS - VILNIAUS KRAŠTO MUZIKOS, TEATRO, KULTŪROS IR SVEIKATOS APSAUGOS VEIKĖJAS, PEDAGOGAS

 

AKTUALŪS TEISĖS AKTAI:

Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymas 2010 m. rugpjūčio 20 d. Nr. ĮV-446 "Dėl Muziejinių vertybių (eksponatų) vertinimo metodinių rekomendacijų patvirtinimo". Išsamiau..

Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymas 2015 m. sausio 7 d. Nr. ĮV-3 „Dėl Muziejuose saugomų kilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo tikrąja verte metodikos patvirtinimo". Išsamiau..

Kiekvienos eksponatų grupės įvertinimo Metodikos priedai..

Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu 2018 m. rugsėjo 21 d. Nr. ĮV-692 „Dėl Lietuvos respublikos kultūros ministro 2014 m. balandžio 8 d. įsakymo nr. ĮV-243 „Dėl kvalifikacinių reikalavimų nacionalinių ir respublikinių muziejų direktoriams bei direktorių pavaduotojams – vyriausiems fondų saugotojams patvirtinimo“ pakeitimo“ patvirtinti nauji Nacionalinių ir respublikinių muziejų direktorių bei direktorių pavaduotojų – vyriausiųjų fondų saugotojų kvalifikacinia reikalavimai

Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2018 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. ĮV-755 patvirtinta Nacionalinė muziejų koncepcija pagal tvaraus vystymosi principus.