ES PROJEKTAI
 
Įvykdytas 2019-23 m. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos ES projektas MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS. PROJEKTO PREZENTACIJA.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija
ir Literatūrinis A. Puškino muziejus partnerių teisėmis dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“.
Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto veiklos vyko 2012 - 2015 m. PROJEKTO PREZENTACIJA

  

Daugiau apie Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

  





2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę.
Metų pradžioje LIMIS duomenų bazėje  buvo pateikti duomenys apie  255 Literatūrinio A. Puškino muziejaus eksponatus. Ruošiamasi įkelti ir kitų Vilniaus muziejų eksponatus. Į LIMIS perkelti duomenys šiuo metu yra tikslinami, papildomi ir  palaipsniui viešinami.
Susipažinti su viešai prieinamais Lietuvos muziejų  duomenimis apie jų saugomus eksponatus, galima LIMIS sistemos portale
www.limis.lt.

 



 

Jūs galite tapti mūsų rėmėjais
skambinkite
8.5 2628525, 8 6.7017742

 
Interneto svetainės lankytojų skaitliukas įdėtas 2007.01.10

Skelbiant šiame interneto portale esančią informaciją, prašome nurodyti portalo adresą: www.vilniausmuziejai.lt

©Vilniaus memorialinių muziejų direkcija

SVETAINĖS MEDIS                                                                                                                  sugrižti į titulinį


MARKUČIŲ DVARO MUZIEJUS

MARIJOS IR JURGIO ŠLAPELIŲ
NAMAS-MUZIEJUS


Untitled Document

 

Gerbiamieji Vilniaus miesto savivaldybės klientai!
Šį mėnesį atliekame apklausą dėl Klientų aptarnavimo skyriaus, Civilinės metrikacijos skyriaus, seniūnijų ir Savivaldybės jaunimo, sporto bei kultūros įstaigų veiklos skaidrumo.
Siekiame, kad būtumėte patenkinti teikiamomis paslaugomis ir nuolat geriname jų kokybę. Jūsų nuomonė, ką galėtume daryti geriau, skaidriau, paprasčiau, mums labai svarbi. Maloniai prašome skirti kelias minutes ir atsakyti į kelis klausimus:
 Apklausos nuorodos:  https://forms.office.com/e/0K070c6b7c

 


VERTA APLANKYTI






.Memorialinis kultūros ir informacijos centras








Lietuvos mokslininkų laikraštis

MOKSLO LIETUVA

 



 

Gerbiamieji svetainės lankytojai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija dėkoja visiems, paskyrusiems mums 1,2 proc. savo pajamų mokesčio. Ankstesniais metais pervestas mums lėšas panaudojome šios interneto svetainės serverio nuomai ir vardo palaikymui apmokėti, muziejų veikloms. Maloniai kviečiame kviečiame paremti mus ir šiemet.
ĮSTAIGOS DUOMENYS..


 

2012 m. pavasarį Lietuvos dailės muziejus pasirašė tarptautinio koncorciumo dalyvių sutartį su pagrindiniu projekto „Europena Photography“ (Europos Komisijos iš dalies finansuojamas tarptautinis senų fotografijų, sukurtų 1839–1939 metais skaitmeninimo ir sklaidos projektas)  vykdytoju Alinari 24 ORE Spa (kurio pareigas dabar yra perėmęs Promoter) dėl Lietuvos dailės muziejaus dalyvavimo projekte. Projektą įgyvendina 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Lietuvos dailės muziejus – vienas iš jų. Jis organizuoja ir koordinuoja projekto įgyvendinimą Lietuvoje.Lietuvos muziejai – šio projekto dalyviai.  


 
Idėjų mugė, 2009 m.spalio 30 d.
     
     
  2018 metai
  2016 metai
  2015 metai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
  2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai
 
NAUJIENŲ ARCHYVAS 2017 m.
 
STENDINIŲ PRANEŠIMŲ NURODYMAI
REGISTRACIJOS FORMA
 
 
 
 
 

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, vykdydama projektą „Technologinių inovacijų kūrimas ir jų poveikio tyrimas Vilniaus memorialiniuose muziejuose“, sukūrė naują papildytos realybės mobiliąją programėlę ir ja paremtą edukacinę programą „Daugiau nei matai“ . Lapkričio 15 d. 15 val.   pristatysime programą visuomenei. Pristatymo pradžia Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) , taip pat aplankysime V. Mykolaičio-Putino, V. Krėvės-Mickevičiaus, B. Grincevičiūtės memorialinius muziejus – galėsite išbandyti programėlę ir sužinosite, ką muziejai jums siūlo vesdami šią edukacinę programą.
Projekto partneris – Vilniaus universiteto komunikacijų fakultetas. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

REKLAMINIS VAIZDO KLIPAS


Programėlę „Daugiau nei matai“ į savo mobiliuosius įrenginius nemokamai galite atsisiųsti iš Google play parduotuvės.

Programos "Daugiau nei matai " edukacinius užsiėmimus bus galima užsisakyti Direkcijos muziejuose telefonu arba el paštu.

 
 
 
2017 metų rugsėjo 11 dieną Tomui Venclovai, vienam žymiausių šiuolaikinių lietuvių poetų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui, pasaulyje žinomam intelektualui, Jeilio universiteto profesoriui, sukako 80 metų. Šią sukatį Vilniuje paminėjome turinigais mokslo ir kultūros renginiais:
 

Renginio rugsėjo 13 d. Vilniaus Rotušėje fotografijų albumas 15min.lt
Apie tą patį vakarą vilnius.lt

LRT vaizdo įrašas ,,Tomas Venclova: taip artėja žodis"

 
 
 
 
 

Rugpjūčio 24 dieną 20 val. Vilniuje, Venclovų namuose-muziejuje įvyks netradicinės akustinės muzikos koncertas, kuriame pasirodys atlikėja iš Kanados Dora Bleu bei Algis Fediajevas.

Dora Bleu. Minimalių priemonių – gitaros, efektų bei balso – pagalba atlikėja sukuria ypatingą prieštarų kupiną atmosferą. Jos muzika - įprastos dainos struktūros išardymas bei nuolatinės įtampos tarp akustinės gitaros bei balso intymumo ir elektroninių efektų nejaukumo palaikymas per pasikartojimų ir aidų nenutrūkstančią tėkmę. Tuo tarpu Doros dainų tekstus galima pavadinti radikaliu kvietimu pažinti ir priimti ne vien tik šviesiąsias pasaulio puses, o atsigręžti ir į tai, kas skausminga, sudėtinga, baugu. Išleidusi apie dešimtį albumų atlikėja neretai koncertuoja ir įrašinėja su kitais muzikantais, tarp kurių yra ir tokių ryškių JAV avangardo asmenybių kaip Marc Ribot. 

https:// dorableu.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/ dora-bleu
https://www.youtube.com/ watch?v=vZxmKLhUZQk

Algis Fediajevas. Per kelerius savo solinio muzikinio kelio metus užsirekomendavo kaip visiškai netipišką Lietuvos kontekste akustinę muziką atliekantis muzikantas, išleidęs du albumus bei surengęs daugybę koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Gruzijoje, Slovakijoje, Ukrainoje, Austrijoje, Lenkijoje. Jo kūryba, ne kartą pavadinta „šamaniška“, yra paremta laisvais akustinės gitaros, klaidžiojančios tarp Rytų ir Vakarų, miglos ir aiškumo, harmonijos ir chaoso, ir balso dialogais. Pats muzikantas. savo muziką, neretai balansuojančią ant eksperimentinės muzikos ribos, įvardina kaip „akustinę psichodeliką“ ar „laisvąjį folką”: tai atsispindi ir įrašuose, tačiau pilnai atsiskleidžia koncertiniuose pasirodymuose, kuriuose visada paliekama plati erdvė improvizacijai bei spontaniškumui.

Naujausiąjį albumą galima išgirsti čia: https://www.pakartot.lt/ album/mano-biciuli-nerime2
Ankstesnysis albumas: https://www.pakartot.lt/ album/vieskeliu-i-ararata
Video: https://www.youtube.com/ watch?v=WphWuJFzQ4A
https://www.youtube.com/ watch?v=IcxuPlFm8dw
Algis Fediajevas LRT laidoje "Pakartot": http://www.lrt.lt/ mediateka/irasas/1013009635
Interviu: http://www.bernardinai.lt/ straipsnis/ 2016-09-09-algis-fediajevas -judejimas-anapus-to-kas-p asiekiama-yra-judejimas-is -esmes/148649

 
 

Koncertas
Raagų paslaptys (senovinė tradicinė indų klasikinė muzika)
Dalyvauja: Adomas Šimkūnas - bansuri fleita (Lietuva) atlikėjas / kompozitorius, grojantis modernaus lietuviško folkloro ir world music grupėse, bei projektuose ir kuriantis ambient muzikos kompozicijas. Šiuo metu didžiąją dalį dėmesio skiria intensyvioms indų klasikinės muzikos "dhrupad" dainavimo studijoms su mokytoju Pt. Ritwik Sanyal ir mokytoja Marianne Svašek. Taip pat intensyviai studijuoja instrumentinės indų klasikinės muzikos atlikimą Bansuri fleita su mokytoju Jean-Christophe Bonnafous, bei seminaruose su Pt. Hariprasad Chaurasia.
Rytis Kamičaitis yra choro artistas ir dirigentas. Nuo 1983 m. studijuoja Šiaurės Indijos klasikinę muziką ir savarankiškai išmoko groti būgnu – tabla. R. Kamičaitis nuolat koncertuoja su Indijos klasikinės muzikos atlikėjais dalyvauja įvairiuose džiazo ir šiuolaikinės akademinės muzikos projektuose. 
Tampura akomponuos: Justina Kaminskaitė.
Raaga - pažodžiui reiškia spalva, atspalvis, o taip pat, grožis ir melodija.
Raaga yra viena iš daugybės melodinių dermių naudojamų Šiaurės Indijos muzikoje.
Šiaurės Indijos klasikinė muzika yra kelių tūkstančių metų senumo ir yra kilusi iš vedų. Ankstyvoji ir autentiška Indijos klasikinė muzika "dhrupad" turi labai stiprų harmonizuojantį poveikį.
Šio žanro muzikoje naudojamas grynų tonų derinimas, sukuria labai ryškias ir organiškas, bei gydomajį poveikį turinčias nuotaikų spalvas. Kiekvienos ragos charakteris atspindi to paros laikotarpio, kuriai ta raga skirta emocinę būseną.
Mūsų kuriama muzikinė kelionė leis jums pajusti tą subtilią nuotaikų ir vibracijų kaitą keliaujant šio muzikinio žanro spalvomis.
 

SKELBIAMAS BĮ LITERATŪRINIO A. PUŠKINO MUZIEJAUS KONKURSAS VYRIAUSIOJO FONDŲ SAUGOTOJO PAREIGOMS UŽIMTI daugiau..

KONKURSO TVARKOS APRAŠAS

 

Kviečiame birželio 6 d., 18 val.  į Artūro Braziūno tapybos parodos „Nieko tokio, tik pasaulio pabaiga“ atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40).
Paroda vyks iki birželio 30 d.

 
 
 

MUZIEJŲ NAKTIS 2017
VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOS MUZIEJUOSE
Visi renginiai vyks gegužės 20 d., šeštadienį, įėjimas nemokamas

Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34)
Renginio trukmė: 20.00 – 01.00 val.
Muziejų nakties renginys PAMĖNKALNIO G. 34 .
Kviesime susipažinti su prieškarine namo gyventojų istorija, Tomo Venclovos vaikystės namų aplinka ir kasdienybe, fotografijomis, saugomomis archyve.

Vakaro metu visiems lankytojams muziejininkė Rūta Lukoševičiūtė ves ekskursiją „Namo statytojai ir gyventojai“.
Nuo 20.00 iki 23.00 val. vyks paskaita ir praktinis užsiėmimas apie analoginę fotografiją, remiantis muziejuje esančia foto medžiaga, kuriuos ves medijų meninininkas, fotografas Vytautas Juozėnas aka 6p3s :http://www.6p3s.eu/ . Į paskaitą ir praktinį užsiėmimą kviečiame registruotis iš anksto tel. (85)2628525
Muziejaus kieme veiks šviesos instaliacija

Informaciją teikia vyr. fondų saugotoja Justina Juozėnaitė, tel. 85 2628525,
el. p. info.venclovos@vilniausmuziejai.lt

 

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus svetainėje (Tauro g. 10-1)
Muziejaus lankymas: 10.00 – 17.00 val.
Renginio trukmė: 18.00 – 23.00 val.
Muziejų nakties renginys TYROJO GROŽIO LITURGIJA, skirtas poeto ir vertėjo Konstantino Balmonto 150-osioms gimimo metinėms paminėti.
Konstantinas Balmontas – poetas simbolistas, rašę rusų kalba ir vienas pirmųjų vertęs į ją lietuvių autorių tekstus, taip supažindindamas pasaulio rusakalbę auditoriją su moderniąja lietuvių poezija. Muziejų nakties renginyje skambės Konstantino Balmonto originalioji kūryba ir jos meniniai vertimai į lietuvių kalbą. Prieš šešerius metus Vilniuje buvo atidengtas paminklas Konstantinui Balmontui. Apie šio poeto ryšius su Lietuva muziejų nakties renginyje kalbės literatūrologė Kristina Sakalavičiūtė. Apie bičiulystę su Vincu Krėve pasakos muziejaus vadovas Vladas Turčinavičius. Šį renginį apvainikuos monospektaklio „Tyrojo grožio liturgija. Литургия красоты“ premjera, kurią muziejų nakties lankytojams parodys aktorius ir režisierius – maestro Rimantas Vaitkevičius.
Informaciją teikia vyr. fondų saugotojas Vladas Turčinavičius, tel. 85 2620148,
el. p. info.kreves@vilniausmuziejai.lt

 

Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3)
Muziejaus lankymas: 10.00 – 17.00 val.
Renginio trukmė: 18.00 – 24.00 val.
Muziejų nakties renginys PRANCŪZŲ KULTŪROS ATŠVAITAI LIETUVOJE. Renginio metu bus kalbama apie profesorių Georges_Matore ir jo knygą ,,Mano kalėjimai Lietuvoje“ (,,Mes prisons en Lituanie“). Renginyje dalyvaus G. Matore knygos  ,,Mano kalėjimai Lietuvoje“ vertėja Ula Zaleskytė, knygos ištraukas prancūzų kalba skaitys Thomas Divier, prancūzišką nuotaiką sukurs akordeonistė Agnė Dūkštaitė.  
Muziejuje, V. Mykolaičio-Putino memorialinėje svetainėje eksponuojamas G. Matore paveikslas – 1940 m. vasario mėn. tapytas Vilniaus senamiesčio fragmentas.
Informaciją teikia vyr. fondų saugotoja Ramunė Šorienė, tel. 85 2624480,
el. p. info.putino@vilniausmuziejai.lt

 

B. Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje „Beatričės namai“ (A.Vienuolio 12-1)
Renginio trukmė: 19.00 – 24.00 val.
Muziejų naktis TOLIMI ARTIMI. Atversime Ilguvos dvaro, kuriame užaugo Beatričė Grincevičiūtė, slėpinius.
19.00 – 20.00 val. ir  23.00 – 24.00 val. pristatoma eksponatų iš Ilguvos dvaro paroda
20.00 – Viktorijos Kuodytės ir Raimondo Paškevičiaus pjesės „Tolimi artimi“ skaitymai
21. 00 – Mariaus Daraškevičiaus paskaita „Dvaro valgomasis. Ilguvos dvaro kulinarinis palikimas“
22. 00 - Degustacinė vakarienė „Po spektaklio“, pagal Ilguvos dvarininkės Anielos Nela Rubinstein (Młynarska) (1908 - 2001) knygą „Nela‘s Cookbook“ (New York, 1982)
Informaciją teikia vyr. fondų saugotoja Renata Tarosaitė-Minkevičienė, tel. 85 2617422,
el. p. info.grinceviciutes@vilniausmuziejai.lt

 
Muziejų naktį 05.20 LITERATŪRINIAME A. PUŠKINO MUZIEJUJE lankytojai galės dalyvauti ekskursijoje "Kėdės XIX amžiaus dvaro interjere", pasakojančioje apie nepakankamai įvertintą, bet svarbų buities daiktą – kėdę. Lankytojai sužinos nutylėtas kėdžių istorijas, ypatumus bei funkcijas. Salėse skambės XIX a. muzika, bus rodomos skaidrės.

Nuo 18.00 iki 23.00 įėjimas nemokamas. 
Paskutinė ekskursija - 22.15 val.
 
 
Gegužės 14-ąją prasidėsiantis 53-iasis Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ jau turi naują laureatą. Kauno miesto savivaldybės skiriama Maironio premija festivalio metu bus įteikta poetui, publicistui, vertėjui, Jeilio universiteto profesoriui Tomui Venclovai už eilėraščių knygą „Eumenidžių giraitė“, išleistą leidykloje „Versus aureus“. Daugiau www.bernardinai.lt
 

Renginių ciklas „Išeivijos šviesuoliai“: Iš grumsto ir iš dvasios...
2017 m. gegužės 4 d., ketvirtadienį, 18 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks kūrybos vakaras, skirtas išeivijos šviesuolio – Kazio Bradūno – 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Tai jau trečiasis Bradūno apsilankymas Krėvės muziejuje. Prieš dvidešimt metų Kazys ir Kazimiera Bradūnai dalyvavo Muziejaus atidarymo iškilmėse, dar po kelių metų – skaitė savo eiles ir dalinosi prisiminimais apie Krėvę Muziejaus surengtoje literatūros popietėje. Šįkart iškilią lietuvių literatūros ir kultūros asmenybę pristatys poeto dukra Elena Bradūnaitė-Aglinskienė. Poetinę muzikinę kompoziciją „Iš grumsto ir iš dvasios“ padovanos vakaro viešnios – aktorė Dalia Michelevičiūtė ir kanklininkė Žemyna Trinkūnaitė. Šiuo renginiu Muziejus įsilies į Kazio Bradūno metams skirtų renginių programą. Bus gražu! Renginys nemokamas.

 
 

Kviečiame Jus balandžio 24 d. (pirmadienį), 18 val. į Algimanto Mackaus poezijos vakarą „Aš noriu tik žalios“. Eiles skaitys aktoriai Egidijus Stancikas ir Pijus Ganusauskas, muzikines improvizacijas atliks džiazo muzikantas Vytautas Labutis. Apie Algimanto Mackaus kūrybą papasakos humanitarinių mokslų daktarė Dalia Satkauskytė. Tai trečiasis muziejaus organizuojamo ciklo „Išėjusiems – sugrįžti“ renginys. Šiuo tęstiniu projektu siekiame priminti, pagarsinti ir pasidžiaugti lietuvių išeivijos kultūros lobynu. Praėjusiais metais įvyko Henriko Radausko kūrybos vakaras „Gėlė pasakė vėjui“ bei literatūros vakaras „Man užteko ilgesio“, skirtas Mariaus Katiliškio kūrybai (pagal M. Katiliškio, Liūnės Sutemos, Henriko Nagio kūrybą bei amžininkų prisiminimus).
Vakaras vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje (Pilies g. 40, Vilnius).

 

TARPTAUTINĖ MOKSLINĖ KONFERENCIJA  „SIDABRO AMŽIUS. DVIDEŠIMT PIRMOJO AMŽIAUS ŽVILGSNIS“
2017 m. balandžio 18 – 20 d. (VILNIUS)

2017 m. balandžio 18 d. 
Vilniaus universitetas, Filologijos fakultetas, K. Donelaičio auditorija, Universiteto g. 5
Moderuoja Jelena Lukaševič

9.30 – 10.00 Konferencijos svečių registravimas
10.15 – 10.35 Prof. René Guerra. Mitas apie Sidabro amžių bei užsienio rusų kultūros palikimas
10.35 – 11.55 Dr. Natalija Kapoče. Marinos Cvetajevos Nobelio premija. (Marinos Cvetajevos laiškai Anai Teskovai)
11.55 – 12.20 Elvyra Kalašnikova. Cvetajevos muziejaus Aleksandrove įkūrimo istorija
12.20 – 12.40 Viktorija Nikolajevna Toropova, Šiek tiek apie S. N. Durylino gyvenimą ir kūrybines idėjas
12.40 – 13.00Jelena Riabova. А.Puškinas ir Sidabro amžiaus epocha
Vilniaus universiteto mokslinės bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejus,  Bernardinų g. 11
Moderuoja Rimantas Šalna

15.00 – 15.20
Prof. Stefano Garzonio. „Omfalos“ būrelio ironiškoji poezija (Vilnius – Peterburgas – Odesa)
15.20 – 15.40
Natalja Fiodorovna Koltunova, „Laimingas sutapimas“ arba – ne dėka, o nepaisant. Apie Levo Karsavino muziejų.
15.40 – 16.00
Regina Borovik. Levo Karsavino „Europos kultūros istorijos“ vertimo ypatumai

2017 m. balandžio 19 d. 
Vilniaus universitetas, Fililogijos fakultetas, SFS auditorija,
Universiteto g. 7
Moderuoja Nadežda Petrauskienė

10.00 – 10.30 Prof. Rene Guerra. M. Teniševa – įkūrėja ir kolekcininkė.
10.30 – 11.00 Prof. Galina Michailova. Apie vieną Anos Achmatovos ir Nikolajaus Gumiliovo „įsimintiną klavišą“: Dantė Gabrielius Roseti
11.00 – 11.20 Liudmila Chabarova. Privačių rinkinių apie Sidabro amžiaus epochą apžvalga
11.20 – 11.40 Nikolaj Riabov. Filosofinio akmens paieškos
12.00 Ekskursija po Vilniaus universitetą
Literatūrinis A. Puškino muziejus, Subačiaus g. 124
Moderuoja Elina Averina

15.00 – 15.20  Prof. Stefano Garzonio. Jurgis Baltrušaitis ir italų kultūra. Eilėraštis „Sveikinimai Italijai“. 1918 metai
15.20 – 15.40  Dr. Julija Snežko. Jurgio Baltrušaičio laiškų poetika (susirašinėjimas su Alisa Koonen)
15.40 – 16.00  Georgij Vladimirovič Nefedjev. Metnerų šeimos įtaka Sidabro amžiaus epochos likimams

2017 m. balandžio 20 d. 
Vilniaus stačiatikių Šventosios Dvasios vienuolynas, Aušros Vartų g. 10
 
10.30 Ekskursija į Vilniaus Stačiatikių Šventosios Dvasios Vienuolyną (konferencijos svečiams)
Socialinis švietimo centras, Basanavičiaus g. 18
Moderuoja Jelena Lukaševič
15.00 – 15.20  Doc. Dr. Svetlana Valiulis. Filosofema „Sofija“ Vladimiro Solovjovo poezijoje ir filosofijoje
15.20 – 15.40  Prof. Andrej Toom, prof. Anna Toom. Pavelas Antokolskis ir rusų poezijos Sidabro amžius. Vaizdo pranešimas

Organizatoriai ir rėmėjai:
Literatūrinis A. Puškino muziejus
Vilniaus universitetas
Rusų kultūros centras
Tautinių mažumų departamentas prie LRV
Lietuvos stačiatikių arkivyskupija
Prancūzijos Respublikos ambasada
Prancūzų institutas Lietuvoje

 

Kviečiame Jus balandžio 7 d., 18 val. į Sigutės Ach miniatiūrų parodos „Pilnaties upių keliai“ atidarymą, kuris vyks Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje (Pilies g. 40, Vilnius). Šią parodą sudaro piešiniai, gimę ne kaip iliustracijos kam nors, o tiesiog iš pačios menininkės įkvėpimo. Nė viename paveiksle nebuvo pirminės idėjos, minties, kompozicijos. Darbai gimė tarsi savaime, iš laiko, skirto poilsiui, kontempliacijai, nieko neveikimo. Tai buvo tarsi eskizai, papaišymai, kurie nugulė stalčiuje ir metams bėgant vis pasipildydavo naujomis detalėmis. Daugelis šių darbų – ne vienerių metų dienoraščiai. „Nueik nežinia kur ir atnešk nežinia ką, bet nebūtinai atnešk“, – taip Sigutė Ach įvardija šios parodos moto. Paroda vyks iki balandžio 30 d.

 
 
 

Aktyvius vilniečius kviečiame dalyvauti muziejaus rengiamuose Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiuose vasario 16 d.. Taip pat prisiminsime lietuvybės puoselėtojo, skauto Prano Žižmaro 110-ies metų gimimo sukaktį.
13 val. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus (Pilies g. 40) kiemelyje vyks skautų rikiuotė ir iškilmingas vėliavos pakėlimas. Po to - skautiškos minties sklaida ir skautiška daina. Kviesime pažinti skautų kasdienybę ir istoriją fotografijų parodoje.
Iškilmėse dalyvaus ir žodį tars istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Nastazija Kairiūkštytė bei Prano Žižmaro dukterėčia, teatrologė ir rašytoja Gražina Mareckaitė.
Vakarą prasmingai praleisti kviečiame šventiniame arbatvakaryje "Pakeliui į Rojų" (Liepkalnio g. 12), 18 val. Įėjimas į arbatvakarį - su bilietais. Daugiau apie arbatvakarį - FB paskyroje "Arbatvakariai".

 

Popietė skirta išeivijos šviesuolių – Kazio Škirpos ir Vytauto Antano Dambravos – atminimui. Lietuvos valstybės atkūrimo aušroje Kazys Škirpa pirmasis iškėlė Trispalvę Gedimino pilyje, o II pasaulinio karo metu Vytautas Antanas Dambrava ir Vincas Krėvė rūpinosi lietuvių vaikų švietimu Glasenbacho pabėgėlių stovykloje Austrijoje. Šių iškilių asmenybių diplomatinę veiklą plačiau pristatys politikos apžvalgininkas Vidmantas Valiušaitis, leidyklos „Žara“ direktorė Ramutė Žandarienė ir muziejaus vadovas Vladas Turčinavičius. Renginyje dainuos ir muzikuos postfolkloro grupė „Rugiaveidė ir šeima“. Taip pat muziejuje bus atidaryta Vytauto Daraškevičiaus fotografijų paroda „Dainavos šalies vaizdai ir žmonių veidai“. Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime kartu! Renginys nemokamas.

 
 
 

Sausio 14 d. 12 val. Literatūrinis A. Puškino muziejus (Subačiaus g. 124, Vilnius) kviečia į paskaitą ,,Kalėdų ir Naujųjų Metų šventimo tradicijos 19 amžiuje" iš ciklo ,,Senojo dvaro šventės ir kasdienybė". Renginio vedėja Olga Prokofjeva. Renginys vyks rusų kalba. Įėjimo kaina 1,16 Eur. Kadangi vietų skaičius ribotas, prašome rezervuoti vietas telefonu (8 5) 26 00 415 arba el. p. puskino.muziejus@inbox.lt
https://www.facebook.com/events/1159199517529303/

 
 
Taisijos Oral debiutinės eilėraščių knygos sutiktuvių vakaras Venclovų namuose-muziejuje gruodžio 28 d. 18 val. Dalyvauja poetė ir vertėja Taisija Oral ir leidėjas Georgij Eremin (Kaliningrado leidykla ,,Phoca Books").
Įėjimas nemokamas.
 

2016 m. gruodžio 28 d., trečiadienį, 18 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks pirmasis renginių ciklo „Išeivijos šviesuoliai“ vakaras, skirtas publicistikos meistro Juozo Kojelio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Politikos ir kultūros apžvalgininkas Vidmantas Valiušaitis pristatys pranešimą „Gyvųjų skola Juozui Kojeliui“. Savo prisiminimais apie iškilią išeivijos asmenybę dalinsis vakaro svečiai – Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir Valdas Vasiliauskas. Šiame renginyje gros vienas žymiausių Lietuvos bliuzmenų – Virgilijus Jutas. Vakaro programą užbaigs Svetlanos Gužauskienės režisuotas dokumentinis filmas „Aukoti ir aukotis“, pristatysiantis Juozo Kojelio asmenybės portretą. Ateik, pamatyk, sužinok! Renginys nemokamas.

 

Venclovų namai-muziejus kviečia į Jurgos Ivanauskaitės (1961-2007) fotografijų parodos ,,TIBETAS – KITA REALYBĖ" atidarymą, kuri veiks iki 2017 m. vasario 14 d. Parodą pristatys etnologė, religijotyrininkė, Jurgos Ivanauskaitės sesuo Radvilė Racėnaitė. Savo atsiminimais apie bendrą veiklą ir bičiulystę su J. Ivanauskaite pasidalins VU orientalistikos centro lektorius Vytis Vydūnas.
Parodoje eksponuojamos rašytojos, dailininkės ir keliautojos Jurgos Ivanauskaitės fotografijos iš Tibeto, darytos 1998 m. birželio – liepos mėn., tarsi vainikuoja daugybę kitų jos nuotraukų iš Šiaurės Indijos miestų ir miestelių, Himalajų priekalnių, Nepalo (1993-1998). Ne kartą buvojusi šiuose kraštuose, J. Ivanauskaitė pirmiausiai domėjosi pabėgėlių iš okupuoto Tibeto kolonijomis, kurių daugybė glaudžiasi jos aplankytose vietovėse. Rašytojos tikslas buvo pažinti senąją tibetiečių kultūrą ir dabartinę jų būtį, persmelktą budistinės religijos ir gyvenimo filosofijos, kad galėtų apie tai papasakoti Lietuvos skaitytojams. Daug laiko ji praleido Dharamsaloje, kur įsikūrusi Dalai Lamos vyriausybė tremtyje. Sėmėsi žinių ten pat esančioje turtingoje tibetologijos bibliotekoje. Visa tai ji vaizdžiai aprašė trijose kelionių knygose – ,,Ištremtas Tibetas" (1996), ,,Kelionė į Šambalą" (1997), ,,Prarasta pažadėtoji žemė" (1999), kurios vėliau buvo sudėtos į vieną tomą, ,,Tibeto mandala" (2004). Už šias knygas, atvirumą pasauliui ir jo kultūrinei įvairovei bei kintančių vertybių pojūti romanuose J. Ivanauskaitė buvo apdovanota Nacionaline kultūros ir meno premija (2005).
Svarbi buvo ir visuomeninė J. Ivanauskaitės veikla, remiant tibetiečių laisvės ir nepriklausomybės siekius. Šis Tibeto nuotraukų ciklas buvo rodytas Trečiojoje tarptautinėje Baltijos knygų mugėje Vilniuje, Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune, Šilutės ir Biržų viešosiose bibliotekose. ,,Nesu profesionali fotografė, todėl dažniausiai pamirštu apie nuotraukos kompoziciją ar meniškumą, o tiesiog stengiuosi užfiksuoti tai, kas man asmeniškai simbolizuoja ribą tarp dviejų tikrovių - kasdienės ir magiškosios. Šventyklų durys, ilgi haliucinogeniškai ryškių spalvų koridoriai, šviesos salos tamsiuose griūvančių vienuolynų labirintuose, nuožmių dievybių koplyčios, atsiskyrėlių būstai, akmenų altoriais pažymėtos Jėgos vietos mėnuliškame gamtovaizdyje man visada atrodo kaip ta slaptoji erdvės ir laiko sankirta, kurioje staiga gali pradidėti pasaulius perkeičiantis vyksmas. Tokio virsmo vieta gali būti žmogus: maldininkas, piligrimas, vienuolis, jogas. Taip pat mėgstu fotografuoti tantros apeigas, magijos ritualų atributus, kaukes ir kitų tikrovės lygmenų - pragariškojo ar dangiškojo - peizažus, nutapytus ant šventyklų sienų. Parodoje visus šiuos motyvus pateikiu tam tikrais ciklais, kuriuose kiekviena fotografija yra tarsi mantros skiemuo, kuris paveikus tampa tiktai ryšyje su kitais skiemenimis. Tibeto neįsivaizduoju juodai-baltose fotografijose, nes visos ezoterinio budizmo doktrinos yra grįstos daugialypėmis penkių pagrindinių spalvų reikšmėmis. Vaivorykštinės erdvės, kadais aplankytos vizionierių ir regėtojų, vėliau materialiais pavidalais įsikūnijo šventovių architektūroje, freskose ar vienuoliškųjų apeigų simboliniuose daiktuose. Tik dabar daug kur spalvas nutrynė ne laikas, bet prievarta.
Tibetas šiandien yra okupuota, iškankinta, išniekinta šalis, bet visada apie jį galvoju dar ir kaip apie mistinę Kitą realybę”. (J.Ivanauskaitė)

 
 
 
     
  2016 metai
  2015 metai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
 
2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai