ES PROJEKTAI
 
Įvykdytas 2019-23 m. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos ES projektas MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS. PROJEKTO PREZENTACIJA.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija
ir Literatūrinis A. Puškino muziejus partnerių teisėmis dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“.
Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto veiklos vyko 2012 - 2015 m. PROJEKTO PREZENTACIJA

  

Daugiau apie Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

  





2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę.
Metų pradžioje LIMIS duomenų bazėje  buvo pateikti duomenys apie  255 Literatūrinio A. Puškino muziejaus eksponatus. Ruošiamasi įkelti ir kitų Vilniaus muziejų eksponatus. Į LIMIS perkelti duomenys šiuo metu yra tikslinami, papildomi ir  palaipsniui viešinami.
Susipažinti su viešai prieinamais Lietuvos muziejų  duomenimis apie jų saugomus eksponatus, galima LIMIS sistemos portale
www.limis.lt.

 



 

Jūs galite tapti mūsų rėmėjais
skambinkite
8.5 2628525, 8 6.7017742

 
Interneto svetainės lankytojų skaitliukas įdėtas 2007.01.10

Skelbiant šiame interneto portale esančią informaciją, prašome nurodyti portalo adresą: www.vilniausmuziejai.lt

©Vilniaus memorialinių muziejų direkcija

SVETAINĖS MEDIS                                                                                                                  sugrižti į titulinį


MARKUČIŲ DVARO MUZIEJUS

MARIJOS IR JURGIO ŠLAPELIŲ
NAMAS-MUZIEJUS


Untitled Document

 

Gerbiamieji Vilniaus miesto savivaldybės klientai!
Šį mėnesį atliekame apklausą dėl Klientų aptarnavimo skyriaus, Civilinės metrikacijos skyriaus, seniūnijų ir Savivaldybės jaunimo, sporto bei kultūros įstaigų veiklos skaidrumo.
Siekiame, kad būtumėte patenkinti teikiamomis paslaugomis ir nuolat geriname jų kokybę. Jūsų nuomonė, ką galėtume daryti geriau, skaidriau, paprasčiau, mums labai svarbi. Maloniai prašome skirti kelias minutes ir atsakyti į kelis klausimus:
 Apklausos nuorodos:  https://forms.office.com/e/0K070c6b7c

 


VERTA APLANKYTI






.Memorialinis kultūros ir informacijos centras








Lietuvos mokslininkų laikraštis

MOKSLO LIETUVA

 



 

Gerbiamieji svetainės lankytojai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija dėkoja visiems, paskyrusiems mums 1,2 proc. savo pajamų mokesčio. Ankstesniais metais pervestas mums lėšas panaudojome šios interneto svetainės serverio nuomai ir vardo palaikymui apmokėti, muziejų veikloms. Maloniai kviečiame kviečiame paremti mus ir šiemet.
ĮSTAIGOS DUOMENYS..


 

2012 m. pavasarį Lietuvos dailės muziejus pasirašė tarptautinio koncorciumo dalyvių sutartį su pagrindiniu projekto „Europena Photography“ (Europos Komisijos iš dalies finansuojamas tarptautinis senų fotografijų, sukurtų 1839–1939 metais skaitmeninimo ir sklaidos projektas)  vykdytoju Alinari 24 ORE Spa (kurio pareigas dabar yra perėmęs Promoter) dėl Lietuvos dailės muziejaus dalyvavimo projekte. Projektą įgyvendina 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Lietuvos dailės muziejus – vienas iš jų. Jis organizuoja ir koordinuoja projekto įgyvendinimą Lietuvoje.Lietuvos muziejai – šio projekto dalyviai.  


 
Idėjų mugė, 2009 m.spalio 30 d.
     
  2020 metai
  2018 metai
  2017 metai
  2016 metai
  2015 metai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
 
2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai

 
 

2019 m. gruodžio 17 d., antradienį, 18 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-1, Vilnius) kviečia visus pamatyti filmą „Aš priglaudžiau prie žemės širdį“ (2018 m., dokumentinis, 80 min) ir susitikti su šio filmo kūrėjomis – režisiere Ramune Kudzmanaite ir pagrindinio vaidmens atlikėja aktore Dovile Gasiūnaite. Filme pasakojama istorija apie dvi įtakingiausias tarpukario Lietuvos moteris – seseris bajoraites Sofiją ir Jadvygą Chodakauskaites. Sofija – pirmojo Lietuvos valstybės prezidento Antano Smetonos žmona ir jo svarbiausioji patarėja. Jadvyga – ilgamečio Lietuvos ministro pirmininko Juozo Tūbelio žmona ir pirmoji moteris diplomatė Lietuvos diplomatijos istorijoje. Abi bajoraitės savo žavesiu, išsilavinimu, erudicija, aristokratiškumu, gebėjimu paveikti ir įtikinti žmones padarė didžiulę įtaką nepriklausomos Lietuvos vidaus ir užsienio politikai. Istorija pasakojama pasitelkiant istorinius kadrus, Kauno radiofono archyvo garsus, fotografinę medžiagą, animacinius intarpus ir atkuriamąją dokumentiką.
Renginys nemokamas.

 
Gruodžio 16 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje diskutuosime ir žiūrėsime: G. Salmeron „Daug vaikų, beždžionė ir pilis"
Šį kartą mūsų kaleidoskopo vakare – nuostabus dokumentinis kinas. Ispanų aktorius Gustavo Salmeron daugiau nei dešimt metų filmavo savo šeimos narius.
Skamba banaliai, ar ne? Tačiau tai, ką pamatysite – įtraukiantis, dinamiškas, komiškas žvilgsnis į autoriaus mamos gyvenimą
Filmas „Daug vaikų, beždžionė ir pilis" („Muchos hijos, un mono y un castillo", 2017 m.) ne veltui apdovanotas jo gimtojoje šalyje ir užsienio festivaliuose už geriausią dokumentiką.
Pažiūrėję diskutuosime, kaip privatus žmogaus gyvenimas atspindi istorijos posūkius bei visuotines tendencijas, kaip susipynę juokas, absurdiškos situacijos, laiko tėkmė ir pamąstymai apie būtį.
Kalba: Ispanų k.
Subtitrai: Anglų k.
Filmus pristato ir diskusijas veda kino žinovė Eleonora Ankudavičiūtė.
 
Gruodžio 2 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje diskutuosime ir žiūrėsime: jaunos Tailando režisierės Anucha Boonyawatana filmą „Malila, atsisveikinimo gėlė“ (2017 m.)
Kaleidoskopo kino vakare susipažinsime su Tailando kinu. Jau daugiau kaip dešimtmetį svarbiuose kino festivaliuose keletas šios šalies menininkų susilaukia pelnyto dėmesio. Tai neskubrus, lyriškas filmas apie gyvenimo poeziją ir prozą, budistinę pasaulėjautą ir erotiškumą. Drąsesniam ir ieškančiam žiūrovui.
Kalba: Įgarsinta rusiškai.
Filmus pristato ir diskusijas veda kino žinovė Eleonora Ankudavičiūtė.
 

Menininkų- režisierių Beatričės Bukantytės ir Rastko Novaković KŪRYBINĖS PERFORMANSO DIRBTUVĖS "KAPRIZAS" vyks VENCLOVŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE, lapkričio 29 d. 18. 30 val.

Ronaldas Firbankas (1886-1926) – spalvingas anglų rašytojas: gėjus, modernistas, eksperimentuotojas, sukūręs savitą, glaustą ir ironišką stilių. Būdamas kosmopolitiškas bohemietis, Firbankas kritiškai vertino savo gimtąją Angliją ir Britanijos imperiją bei su precizišku tikslumu skrodė visuomenės ydas. Firbankas yra svarbus, kaip vienas pirmųjų homoseksualų autorių balsų ir kaip subtilios bei keistos komedijos meistras.

 
 
2019 m. rugsėjo 19 d. 18 val. Venclovų namai-muziejus kviečia į renginį:

Šešeri Lietuvių ir lenkų literatūrų seimelio Krasnagrūdoje metai:
lietuvių poezijos knygos Lenkijoje
Vladas Braziūnas. Stalo kalnas = Stół góra ołtarna
(Sejny: Fundacja Pogranicze i Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów", 2018). Vertimą rėmė Lietuvos kultūros institutas
Dalyvauja:
autorius Vladas Braziūnas
vertėja Agnieszka Rembiałkowska,
pokalbį moderuoja rašytoja ir vertėja, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė
Birutė Jonuškaitė 
 
 
Rugsėjo 12 d. 19 val. Venclovų namuose-muziejuje vyks koncertas iš ciklo MUZIKA TYLOJE - INDIJOS KLASIKINĖ RAGA
"Dhrupad" žanro pasirodymas :
Adomas Šimkūnas - Bansuri
Bernardas Janauskas - Tabla
Olga Lingienė - Tanpura

"Gayaki-ang" žanro pasirodymas :
Anatolijus Lomonosovas - Sitaras
Tomas Drunga - Tabla
Jūratė Adlytė - Tanpura
 
Rugsėjo 9 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje diskutuosime ir žiūrėsime: Peter Greenaway „Priegalvio užrašai".
Peter Greenaway - britų režisierius avangardistas, kurio kūryba pasižymi video meno, tapybos ir fotografijos sinteze.
Japoniškų motyvų kupini „Priegalvio užrašai“ ("The pillow book", 1996 m., Lietuvos kino teatruose filmas rodytas kaip „Intymus dienoraštis") užburs savo vizualine estetika ir supažindins su rytų šalies literatūros klasika.
Kalba: Įgarsinta rusiškai. Subtitrai: Anglų k.
Filmus pristato ir diskusijas veda kino žinovė Eleonora Ankudavičiūtė.
 
DAUGIAU APIE KONKURSĄ...
 


ARTŪRO JONAUSKO FOTOGRAFIJŲ PARODA

Venclovų namai-muziejus ir Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Sankt Peterburge kviečia į Artūro Jonausko fotografijų parodą ,,Maironio pėdsakai Sankt Peterburge".
Parodos atidarymas vyks rugpjūčio 13 dieną 18 val. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) Dalyvauja parodos autorius Artūras Jonauskas, rašytoja ir poetė Aldona Ruseckaitė. Sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge generalinis konsulas Dainius Numgaudis (vaizdo įrašas).
Jonas Mačiulis-Maironis gyveno Sankt Peterburge su nedidele pertrauka 19 metų: nuo 1888 iki 1909-ųjų. Ar tai daug, ar mažai? Pakankamai, kad laikyti save peterburgiečiu, ar bent apgyvendinti šį miestą savo širdyje visam laikui.
Kaip rasti tas gatves, tas vietas, tą miestą, kurį su savimi į Lietuvą išsivežė seminaristas, profesorius, poetas, kuris tiek daug padarė dėl jos ir jos piliečių, būdamas Rusijos imperijos sostinėje? Nuo to laiko daug kas pasikeitė. Išskyrus vietos dvasios jausmą, kuris mistiniu būdu persmelkia kiekvieną kartu su lietumis ir vėjais, kurių apstu šiuose kraštuose.
Ieškant nepagaunamų būsenų per vietas, susijusias su Maironiu, per asmeninę patirtį stebint miestą, kaip neskubų pašnekovą, kuris visą laiką pasakoja savo istorijas ir atskleidžia naujas paslaptis, gimė darbų serija, atspausdintų fototipijos metodu, kuris yra aprašomų įvykių bendraamžius ir leidžia viską papasakoti ir parodyti geriausiu būdu, nepametant gijos.
Artūras Jonauskas – fotografas, menininkas, eksperimentatorius. Nuo 2002 metų savo kūryboje naudoja įvairius fotografijos spausdinimo metodus kaip savo pasaulėžiūros ir asmeninės patirties raiškos instrumentą. Atgaivina senus ir kuria naujus alternatyvius fotografinio atvaizdo gavimo būdus, atrasdamas sąlyčio taškus su spausdintinės grafikos menu. Ypatinga misija šiai dienai – atgaivinti fototipijos spausdinimo būdą (collotype), kaip autoriaus saviraiškos priemonę, kur vaizdai spausdinami aliejiniais dažais ant paruošto paviršiaus su jo pernešimu ant švaraus popieriaus lapo, kas paverčia paruoštą darbą estampu. Kūrinys turi ir fotografijos ir spausdintinės grafikos savybes, griauna supratimo skirtumą tarp naujo ir tradicinio meno, išplečia vidinių dialogų ribas.
Paroda Venclovų namuose veiks iki rugsėjo 20 d.
 
Logotipo autorius Tomas Valentinaitis

Kino vakarai KALEIDOSKOPAS sugrįžta į Venclovų namus-muziejų! Kiekvieną mėnesį kartu žiūrėsime filmus ir apie juos diskutuosime ,,Kaleidoskopo" kino vakaruose. Mirguliuojantis ir įvairiaspalvis ciklas skirtas įvairių laikotarpių ir šalių filmams pristatyti ir aptarti.
Pirmasis mūsų susitikimas bus skirtas „Naujai keistajai graikų bangai“.
Rugpjūčio 12 d. 18 val. muziejuje žiūrėsime ryškiausio ir žinomiausio graikų režisieriaus darbą „Omaras“ ("The Lobster", 2015 m.).
Yorgos Lanthimos kūryba Jus sudomins, jei mėgstate išties juodą humorą, paradoksus, pastebite kasdienybės absurdą, nebijote būti šokiruoti. Po filmo turėsime galimybę paklausti savęs - kas išties yra žmogiškieji santykiai, kiek juose nuoširdumo, ir kiek visuomenės spaudimo, tapusio antrąja prigimtimi.
 
Liepos 12-ąją, išrinktojo LR Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos dieną, daugiau nei 30 muziejų visoje Lietuvoje atveria duris nemokamai ar už simbolinį mokestį bei siūlo įvairius užsiėmimus ar kviečia stebėti tiesioginę inauguracijos iškilmių transliaciją.
Visą dalyvaujančių muziejų sąrašą rasite čia.
VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJA liepos 12 d. kviečia nemokamai aplankyti V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinį butą muziejų ir V. Mykolaičio-Putino memorialinį butą-muziejų, kurie parengė šiai progai specialias programas. V. Mykolaičio-Putino muziejuje 10:00-13:00 val. atviras muziejaus lankymas, 13:00 val. filmo ,,Vieno buto istorija. Balys Sruoga‘‘ rež. J. Juozapaitis peržiūra, 14:00 val. specialioji ekskursija suaugusiems „V. Mykolaitis-Putinas Vilniuje", 16:00 val. filmo „Vieno buto istorija. V. Mykolaitis-Putinas‘‘ rež. J. Javaitis peržiūra. Darbo laikas šventės proga 10:00-19:00 val.
V. Krėvės muziejuje 12 ir 14 val. bus pristatyta papildytosios realybės programėlė „Daugiau nei matai. Krivulė Krėvei: sudėliok, surask, sužinok!“ Lankydamiesi muziejuje galėsite apžiūrėti dvi parodas: dailininkės Agnės Juškaitės akvarelių parodoje „Ten, kur sravus Merkys“ išvysite įspūdingiausius V. Krėvės gimtinės – Dainavos – kraštovaizdžius, o fotografijų parodoje „Dainavos tremtiniai Sibire“ susipažinsite su skaudžiąja Lietuvos istorijos puse – tremtimi (parodos partneris – Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus). Muziejus bus atviras lankytojams 10-17:45 val.

 

LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS 2019: LIETUVOS KRAŠTOVAIZDŽIAI: VANDENŲ KULTŪRINĖ ATMINTIS. 2019 m. birželio 26 d., trečiadienį, 18 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks renginys „Plaukiam į Dainavą!“, skirtas Dainavos šalies dainiaus – Vinco Krėvės – 65-osioms mirties metinėms paminėti. Tai vienas iš „Muziejų kelio“ programos renginių, kuriame dailės, teatro ir kino kalba bus pažvelgta į pietų Lietuvos kraštovaizdį, išvagotą upių bei ežerų ir apipintą padavimais bei legendomis. Dailininkė Agnė Juškaitė, įkvėpta gimtųjų Krėvės vietų, vasaros pradžioje išliejo dvylikos spalvotų peizažų-akvarelių ciklą, kuris nukels „Muziejų kelio“ lankytojus į „Ten, kur sravus Merkys...“ teka. Iš ten Krėvė, iš ten – ir gražiausieji Dainavos šalies senų žmonių padavimai, iš kurių maestro Rimantas Vaitkevičius sudėlios poetinę-muzikinę poringę, kviesdamas įsiklausyti į tai, kas įamžinta „Epitafijoje tyrojo grožio šaltiniui“. Krėvė rašė: „Daugel mūsų tėvynėje yra puikių ir gražių vietų, bet tarpu jų visų gražiausia ir garsiausia Dainavos šalis.“ Patys tuo įsitikinsite, kai išvysite kino kūrėjų sudėliotą virtualią kraštovaizdžio apybraižą. Atsimink ir atsigaivink! Renginys nemokamas.

 
MUZIEJŲ NAKTIS 2019 m. gegužės 18 d.
VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOJE
autorius Tomas Valentinaitis

RENGINIO VAIZDO ĮRAŠAS

Čekijos absurdo literatūros ir kino naktis
Venclovų namuose-muziejuje, Pamėnkalnio g. 34, 

Gegužės 18 d., 19 val.
Muziejų naktį neskubėkite patirti visos kultūros, geriau išbandykite Čair – Čekijos kėdę Venclovų namuose-muziejuje. Č raidė-imigrantė į Lietuvą atkeliavo iš Čekijos. Pažvelgę į ją stovėdami ant galvos pamatytume, kad tai – puiki kėdė. Patogiai įsitaisykite joje, arba savo krėsluose namuose, ir mėgaukitės kultūringa tiesiogine kėdės transliacija.
Čair – tai atvira Čekijos kėdė (open-chair).
Čair – tai Čekijos kultūra ir literatūra gyvai (on air).
Čair – tiesioginė kėdės transliacija iš Venclovų namų.
Čekijos kėdėje prakalbinami žymiausi Čekijos rašytojai, kompozitoriai, kino kūrėjai. Visi „Muziejų naktyje“ apsilankę žmonės, atsisėdę į Čair, tampa kalbintojais. Kartu su žymiausiais Čekijos kūrėjais Čair krėsle galite įsitaisyti ir Jūs. Skaitykite Karelą Čapeką, bohemietį Franzą Kafką, Bohumilą Hrabalą, Milaną Kunderą ir kitų čekų rašytojų kūrybą, klausykite Jaroslavo Ježeko, Ondřejaus Havelkos avangardinės muzikos. Jano Švankmajerio animaciją rasite muziejaus spintose vietoje porcelianinių servizų, Václavo Vorlíčeko filmus – po atviru dangumi. Nusprendę likti namuose stebėkite, ką Čair krėsle veikia atsitiktiniai kalbintojai.
Programa:
19.00 Susitikimas su Tomu Venclova
20.00 Čair transliacija per „Facebook“ Venclovų namų-muziejaus paskyrą.
21.30 Václavo Vorlíčeko filmų peržiūra po atviru dangumi (originalo kalba, subtitrai anglų k.)
21.00–0.30 šviesos instaliacija Venclovų namų prieigose.
Renginys rengiamas bendradarbiaujant su Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje ir vykdant Vilniaus savivaldybės finansuojamą projektą „Vilniaus vardai“
RENGINYS NEMOKAMAS  
Daugiau informacijos:
https://www.facebook.com/events/2149733365143592/  

 

2019 m. gegužės 18 d., šeštadienį, 19 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-1) atvers savo duris Muziejų nakties lankytojams, kviesdamas pakeliauti šventųjų Gango vilnių vilnimis.
Muziejaus valtelėje savo darbus eksponuos net dvi dailininkės. Visos kelionės metu – nuo 19 iki 23.30 val. – bus galima grožėtis jų kūryba. Agnė Juškaitė, įkvėpta orientalistinės Krėvės kūrybos ir kelionės po šiaurės Indiją bei Nepalą matytų vaizdų, sukūrė akvarelių ciklą Vinco Krėvės knygos leidimui anglų kalba, prieš metus JAV išvydusiam dienos šviesą. Šios iliustracijos-akvarelės bus eksponuojamos parodoje „Rytų pasakos. Tales from the East“. Aušra Kleizaitė-Kaveri – menininkė, gyvenanti tarp Vilniaus ir Orisos džiunglių, parodoje „Indijos skonis. The taste of India“ eksponuos piešinius, sukurtus Indijoje ir grįžus iš jos, taip pat Orisos genčių tekstilę.
Nuo 20 val. keliautojai bus apdovanoti indų dainiaus Rabindranato Tagorės sakralinės poezijos perlais, kuriuos iš šventojo Gango vilnių padės iškelti maestro Rimantas Vaitkevičius, sunerdamas iš jų poetinį-muzikinį „Prakilniųjų giesmių. Gytandžali“ vėrinį.
Kai Rabindranatas Tagorė Indijoje kūrė savo prakilniąsias giesmes, Vincas Krėvė Azerbaidžane rašė orientalistinę apysaką „Pratjekabuda. Šventųjų Gango vilnių pasaka“. Šis Vinco Krėvės tekstas paskatino šiuolaikinį ukrainiečių režisierių Ruslaną Korostenskį sukurti filmą „Airan: dievų keliai“. Filmas bus rodomas nuo 21.30 val.
RENGINYS NEMOKAMAS  

 

2019 m. gegužės 18 d. V.Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3) vyks tarptautinio projekto „Muziejų naktis“ renginys MUZIEJAI KAIP KULTŪROS AŠYS: TRADICIJOS ATEITIS.

Vakaro programa:
17.00 val. ekskursija šeimai (pritaikyta su mažaisiais lankytojais nuo 7 m.)18:30 val. ekskursija ,,V. Mykolaitis-Putinas Vilniuje“.
20.00 val.  filmo ,,Vieno buto istorija: Balys Sruoga’’ peržiūra. Rež. J. Juozapaitis, D. Bilinskienė, 47 min., 2017 m.
21.00 val. filmo ,,Vieno buto istorija. Vincas Mykolaitis-Putinas’’ peržiūra. Rež. J. Javaitis, 88 min., 2019 m. 

Įėjimas laisvas, vietų skaičius ribotas, išankstinė registracija tel.:85 262-44-80 arba el. paštu: putinomuziejus@gmail.com

 

Kviečiame į filmo ,,Vieno buto istorija. Vincas Mykolaitis-Putinas“ pristatymą ir susitikimą su kūrybine grupe vyksiantį gegužės 2 d., 17.30 val. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje.
,,Vieno buto istorija. Vincas Mykolaitis-Putinas“ – išsamus dokumentinis pasakojimas, aprėpiantis ne tik V. Mykolaičio-Putino biografijos ir kūrybos faktus, bet ir šviesuomenės gyvenimą sovietų okupuotoje Lietuvoje. Filme prisiminimais dalijasi Emilijos ir Vinco Mykolaičių globotinis Vytautas Balčiūnas ir jo žmona Irena Balčiūnienė, išsaugojusi iki šiol nepublikuotus E. Mykolaitienės dienoraščius, nuotraukas bei laiškus. Filme pateikiamos lietuvių literatūros tyrinėtojos, profesorės Viktorijos Daujotytės įžvalgos bei unikalūs buvusios ilgametės muziejaus vadovės Ramunės Šorienės pasakojimai.
Scenarijaus autorius ir režisierius Juozas Javaitis
Operatorius Donatas Buklys
Montažo režisierius Linas Grubys
Prodiuserė Daiva Bilinskienė
Trukmė – 90 min.

 
Šį šeštadienį, balandžio 27 d., 18.30 val. lauksime jūsų Venclovų namuose-muziejuje, kuriuose skambės rašytojų Dovydo Grajausko, Gretos Ambrazaitės, Lauros Švedaitės, Patricijos Gudeikaitės, Donaldo Pavlovo, A.Lapinsko, Ingridos Viluckytės, Nedos Letukytės, G.Taraškevičiūtės ir A.Žekevičiaus kūryba. Renginys nemokamas.
 
Penktasis „Open House Vilnius“ atviros architektūros savaitgalis vėl atveria miesto erdves ir kviečia miestiečius ir miesto svečius pažinti šiuolaikišką bei išskirtinę Vilniaus architektūrą. Venclovų namai-muziejus šiemet dalyvauja renginyje ir laukia visų architektūra besidominčių smalsuolių balandžio 27 – 28 dienomis. Kviesime pasivaikščioti po mūsų įspūdingą pastatą, išgirsti įdomias savanorių - gidų ekskursijas ir sužinoti apie architektūrą. Savaitgalio metu duris atvers 70 Vilniaus pastatų, kurie dažnai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei. Renginys yra nemokamas ir atviras visiems.
 

2019 m. balandžio 25 d., ketvirtadienį, 18 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks susitikimas su literatūrologu ir istoriku Algimantu Bučiu, kuris Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui pagerbti išleido solidų veikalą, sulaukusį tokio didelio skaitytojų susidomėjimo, kad pirmasis jo tiražas iškart tapo retenybe. Ką tik pasirodė atnaujintas Algimanto Bučio knygos „Lietuvių karaliai ir Lietuvos karalystė de facto ir de jure viduramžių Europoje“ leidimas, kurio sutiktuves kviečiame švęsti Vinco Krėvės muziejuje. Lietuvos karalių ir karalystės bylą vakaro svečiams pristatys knygos autorius Algimantas Bučys, kuris sugriaus mitą apie vienintelį Lietuvos karalių Mindaugą ir vos dešimtmetį (1253–1263) egzistavusią Lietuvos karalystę. Įdomiausius knygos fragmentus perteiks ir dainas apie Lietuvą atliks aktorius bei bardas Gediminas Storpirštis. Kviečiame ateiti ir diskutuoti kartu apie karalių Lietuvą, kurios palikuonys esame mes. Renginys nemokamas.

 
 
2019 m. balandžio 7 – 8 d. Literatūrinis A. Puškino muziejus kviečia į vertimų laboratoriją „Scenae Interpretationis“ (Vertimų teatras). 
Vertimų laboratorija skirta literatams ir vertėjams. Laboratorijos metu vyks meninės literatūros dirbtuvės įvairiomis kalbomis (anglų, lenkų, lietuvių, rusų, vokiečių ir kt.). 
Renginio vedėjas ir moderatorius – Sergejs Moreino (Ryga, Latvija) – rašytojas, vertėjas, „Vertimo geografija“ ir „Brolis Grimm“ serijų redaktorius; 24 knygų ir daugiau negu 500 eilėraščių ir prozos publikacijų, vertimų iš latvių, vokiečių, lenkų kalbų autorius. Vertė A. Čako, O. Vacietiso, Č. Milošo ir kitų rašytojų kūrinius. 
Vertimų laboratorijos dalyviai: 
Vadim Mesiac (Maskva, Rusija) – rašytojas, poetas, projekto „Rusiškas Guliveris“ («Русский Гулливер») vadovas; Bunino (Rusija, 2005) ir New Voices in Poetry and Prose (USA, 1991) literatūrinių premijų laureatas, premijos „Rusiškas Bukeris“ («Русский Букер») finalistas. Autoriaus kūriniai išversti į anglų, vokiečių, italų, prancūzų, latvių, rumunų, baltarusių, lenkų ir ispanų kalbas.
Nikita Kuznecov (Krokuva, Lenkija) – lenkų literatūros vertėjas, Česlavo Milošo kūrinių vertėjas.
Dalyvavimas laboratorijoje nemokamas. Būtina išankstinė registracija el.p. puskino.muziejus@inbox.lt. Registracija vyksta iki 2019 m. kovo 3 d. Registruojantis prašome nurodyti dalyvio vardą, pavardę, pareigas (veiklą) ir vertimų kalbas.
Dalyvių skaičius ribotas!
Vertimų laboratorijos vieta: Literatūrinis A. Puškino muziejus, Subačiaus g. 124, Vilnius. Tikslus renginio laikas bus praneštas užsiregistravus.
 

Susitikimų ciklas „Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje“.
2019 m. kovo 21 d., ketvirtadienį, 18 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks pirmasis susitikimų ciklo „Lietuva Azijoje – Azija Lietuvoje“ renginys „Indija – pėdų šokio gijomis nuausti piešiniai“. Vakaro viešnios – dvi menininkės, susiejusios savo gyvenimą ir kūrybą su Indija ir jos kultūra. Vinco Krėvės, vieno iš orientalizmo lietuvių literatūroje pradininko, bute bus atidaryta dailininkės Aušros Kleizaitės-Kaveri piešinių ir indiškos tekstilės audinių paroda. Šokėja Kristina Luna-Dolinina, įkvėpta XV a. Indijos poeto ir audėjo Kabyro, parodys žiūrovams šokio performansą. Abi menininkės papasakos apie savo kūrybinio kelio trajektorijas, kurios lyg šilko gijos nusidriekia iki tolimosios Indijos krantų. Jeigu norite daugiau sužinoti apie šią egzotinę šalį ir susipažinti su skirtingų žanrų tradiciniu Azijos menu Lietuvos menininkių akimis, atvykite į Vinco Krėvės muziejų Tauro kalno papėdėje. Renginys nemokamas. Rengėjas – Azijos menų centras. Partneriai: Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus, Lietuvos-Indijos forumas.

 
 


VILNIEČIAI KVIEČIAMI Į PROJEKTO 
„MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52, SUKŪRIMAS“
  VIEŠĄJĄ KONSULTACIJĄ
Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra kviečia sostinės gyventojus į ES struktūrinių fondų lėšų konkursui pateikto projekto  „Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52, sukūrimas“ viešąją konsultaciją, kuri vyks vasario 28 d., 18 val. Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje (Stiklių g. 4).
Viešosios konsultacijos metu miestiečiai bus supažindinti su projekto turiniu, Medinės architektūros paveldo muziejaus koncepcija ir ekspozicijų metmenimis, namo, esančio adresu Polocko g. 52, Vilnius, rekonstrukcijos projektu bei kviečiami pasisakyti bendruomenei aktualiais medinio kultūros paveldo išsaugojimo ir kitais klausimais.  Projektą pristatys Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos direktorė Birutė Vagrienė, Medinės miesto architektūros muziejaus Vilniuje ekspozicijos metmenų rengėja Donata Armakauskaitė, pastato rekonstravimo projekto autorius architektas Vincas Brezgys, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Investicinių projektų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Katkevičienė. Renginyje taip pat dalyvaus Vilniaus miesto medinės architektūros paveldo apsaugos strategijos rengėja, architektė restauratorė Giedrė Filipavičienė.
2006 metais, siekiant išsaugoti unikalų Vilniaus paveldą – medinę architektūrą, parengta Vilniaus miesto medinės architektūros paveldo apsaugos strategija, kurioje numatytas medžio kultūros centro (muziejaus) įsteigimas, padėsiantis tyrinėti, inventorizuoti sostinės medinės architektūros paveldo objektus bei kaupti ir skleisti žinias apie šį unikalų ir itin trapų paveldą. 2018 metų pabaigoje Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, pateikė projekto „Medinės architektūros paveldo muziejaus Vilniuje, Polocko g. 52, sukūrimas“ paraišką ES daliniam finansavimui gauti. Projekto įgyvendinimo metu planuojama rekonstruoti, pakeičiant funkcinę paskirtį, unikalų medinės architektūros paveldo objektą – namą Polocko g. 52, ir jame įsteigti šiuolaikinį muziejų – konsultacijų centrą.
Renginio dalyvius kviečiame registruotis čia: https://docs.google.com/forms/..
Daugiau informacijos teirautis el. paštu vmmd@vilniausmuziejai.lt

 
 
 
     
  2017 metai
  2016 metai
  2015 metai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
 
2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai