Loretos Gražinos Latonaitės kūrybos darbų paroda. Pastelė ir tekstai

 

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame muziejuje (Tauro g. 10-1) buvo surengta Loretos Gražinos Latonaitės-Packevičienės – Vinco Krėvės dukters – kūrybos darbų paroda „Pašauk mane, aš atsiliepsiu, pašauk mane – aš nieko nebeslėpsiu...“ Muziejuje eksponuojami autorės piešiniai ir poezijos bei prozos rinkiniai. Šios parodos atidarymu įsiliejome į „Lietuvos muziejų kelio“ renginius.

Loreta Gražina Latonaitė-Packevičienė
1934 02 14–2011 05 18

Loreta Gražina Latonaitė-Packevičienė gimė 1934 m. vasario 14 d. Kaune. Aukso medaliu baigė vidurinę mokyklą Mažeikiuose ir įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, kur 1959 m. įgijo medikės specialybę. Nuo 1962 m. dirbo gydytoja okuliste ir dermatologe Kaune.
Rašytoja savo kūrybinę veiklą pradėjo 1974 m. Apsakymus spausdino „Tiesoje“, „Nemune“, „Kauno dienoje“, „Literatūroje ir mene“, aktyviai dalyvavo Kauno literatūriniame gyvenime. Be grožinės literatūros kūrinių yra publikavusi prisiminimų apie savo tėvą Vincą Krėvę-Mickevičių.
Loreta Gražina Latonaitė-Packevičienė buvo viena iš nedaugelio lietuvių autorių, kūrusių mokslinę fantastiką, o dėmesys medicinos problemoms teikė jos fantastiniams kūriniams specifiškumo. Geriausi jos kūrybos puslapiai pasižymi vaizduotės išradingumu, poetiškumu, gražiu balansavimu ant realybės ir nerealumo ribos.
Kūrybinis palikimas (apsakymai, pasakos, eilės ir drama):
„Vienas procentas gyvenimo“ (1983)
„Antžmogio mirtis“ (1990)
„Sniego žmogus“ (1995)
„Augulio ir jo draugų nuotykiai“ (1998)
„Polka su Tadu Blinda“ (2003)
„Šešiasdešimtmečių nostalgija“ (2003)
„Vytautas“ (2003)
„Mirties angelas“ (2005)
„Laumės akiniai“ (2008)



Apsilankykite!

Susipažinkite...

Tėvo autografas

Gyvenimas ir kūryba

Gėlės lange

Pastelė ir grafika

Kūrybos langai

Loretos Gražinos Latonaitės tekstai

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2012

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus renginiai

http://www.vilniausmuziejai.lt