Sauliaus Kvietkos fotografijų paroda „Pūski, vėjeli... Senieji Lietuvos malūnai“
2015 m. vasario 24 d. – 2015 m. balandžio 24 d.

2015 m. vasario 24 d. Vinco Krėvės-Mickevičiaus bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) buvo atidaryta autorinė Sauliaus Kvietkos fotografijų paroda „Pūski, vėjeli... Senieji Lietuvos malūnai“. Ši paroda skirta Etnografinių regionų metams. Parodoje eksponuojami skirtinguose Lietuvos regionuose – Aukštaitijoje, Žemaitijoje, Sūduvoje ir Dainavoje – dar išlikę mediniai ir mūriniai, bekepuriai ir vėl naujam gyvenimui prikelti malūnai. Nuotraukos darytos iš 50–150 m aukščio su specialiais radijo bangomis valdomais lėktuvėliais.
Parodos atidarymo renginio svečias fotomenininkas Saulius Kvietka pristatė Vinco Krėvės muziejuje eksponuojamų nuotraukų kolekciją su šiais savitais, bet nykstančiais Lietuvos kraštovaizdžio statiniais. Etninės kultūros globos tarybos narys prof. Vygandas Čaplikas apžvelgė Lietuvos etnografinių regionų savitumus bei skirtumus ir supažindino su regioninės politikos gairėmis. Renginio metu skambėjo lietuvių etninė muzika ir dainos, kurias atliko kūrybinio folkloro grupė „Rugiaveidė ir šeima“.
Malūnų sparnai Vinco Krėvės muziejuje suksis kartu su pavasariniais vėjais. Lauksime svetelių iš šiaurės, rytų, pietų ir vakarų!

Nuotraukų autoriai: Ryšard Maceikianec (Nr. 2, 4–5, 7), Saulius Kvietka (Nr. 9–12) ir Vinco Krėvės muziejus (Nr. 1, 3, 6, 8)Laukiame atvykstant!

Fotografas Saulius Kvietka ir
muziejaus vadovas Vladas
Turčinavičius

Besirenkant sveteliams

Prof. Vygandas Čaplikas

Muzikuojanti šeima: Ramunė,
Daiva ir Saulius Steponavičiai

Gėlės ir aplodismentai

Vinco Krėvės „Pagunda“ fotografui

Pirmieji parodos lankytojai

Vencavų vėjo malūnas
Zarasų rajone

Ąžuolinių vėjo malūnas
Alytaus rajone

Liepalotų vėjo malūnas, stovėjęs
Šakių rajone (dab. Vilniuje)

Kleboniškių vėjo malūnas
Radviliškio rajone

 

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2015

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus renginiai

http://www.vilniausmuziejai.lt