Sekite mus

 

Rekomenduojama muziejuose

2005 m. birželio 22 d. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1-845 Venclovų namai-muziejus atskirtas nuo Vilniaus etninės veiklos centro ir kartu su B. Grincevičiūtės memorialiniu butu-muziejumi „Beatričės namai“, V. Krėvės-Mickevičiaus memorialiniu butu-muziejumi ir V. Mykolaičio–Putino memorialiniu butu-muziejumi sujungti į Vilniaus memorialinių muziejų direkciją.Biudžetinė įstaiga Vilniaus memorialinių muziejų direkcija yra priskirta Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Kultūros skyriaus reguliavimo sričiai.

VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJA
į
staigos kodas 300132332, Pamėnkalnio g. 34, LT-01114 Vilnius, tel. (8.5) 262 85 25, el. paštas: vmmd@vilniausmuziejai.lt

Direktorė Birutė Vagrienė, mob. (+370)~670~17742,
priėmimo valandos II – V nuo 13 iki 15 val.

Direktorės l,e.p. pavaduotoja Tatjana Timčenko, tel. (8.5) 231 25 29, mob. (+370)~676 41429,
el. paštas: ukis@vilniausmuziejai.lt

Administracijos darbo valandos
I – V nuo 9 iki 17,45 val. Pietūs nuo 12 iki 12,45 val.

 
VEIKLOS SRITYS IR PROJEKTAI

 

FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINIAI:

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansinių atskaitų rinkinys 2018 m.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansinių atskaitų rinkinys 2020 m.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansinių atskaitų rinkinys 2021 m.

 

VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOJE VYKDOMI PROJEKTAI:

2023

Trys Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos muziejai susijungė į bendrą projektą "Interaktyvūs kambariai",  paremtą netikėtomis pažinimo ir potyrių patirtimis. V. Mykolaičio - Putino memorialiniame bute muziejuje sukurta internetinė programėlė. Rašytojas Vincas Mykolaitis-Putinas buvo daltonikas, tad šios internetinės programėlės tikslas – sukurti daltonizmo simuliaciją, pasitelkiant išmaniuosius telefonus. Muziejaus lankytojai gali nuskaityti QR kodą ir apsidairyti po rašytojui priklausiusius kambarius, patirti, kaip jis matė pasaulį. Tokiu būdu lankytojai įsidėmi daugiau faktų apie Vincą Mykolaitį ir taip pat praplečia realybės matymą.
B. Grincevičiūtės memorialiniame bute - muziejuje “Beatričės namai” įrengtas “Tamsos kambarys”. Menininkė Eva Lauma sukūrė paveikslus, šviečiančius tamsoje. Lankytojai specialiais šviestuvėliais turi galimybę šiuos paveikslus tyrinėti. Taip pat sukurtos specialios dėžutės, kuriose - “paslėpti” muziejaus eksponatai. Kadangi B. Grincevičiūtė turėjo regėjimo negalią, tai šis “Tamsos kambarys” apjungia du pasaulius - reginčiųjų ir neregių.
Venclovų namų-muziejuje kuriamas interaktyvus video stendas, papildantis Venclovų svetainės ekspoziciją liečiamu ekranu ir nauju turiniu. Muziejus saugo kolekcijas (Lietuvos Helsinkio grupės, Vytauto, Melchioro ir Karolio Vairo Račkauskų, A. Venclovos dokumentai) kurios šiuo metu nėra eksponuojamos dėl vietos trūkumo. Naujasis skaitmeninis produktas skirtas ekskursijoms, edukacijoms ir individualiam naršymui.
Projektas dalinai remiamas Vilniaus miesto savivaldybės.

2022–2023

Venclovų namai-muziejus drauge su septyniomis institucijomis-partnerėmis iš Slovėnijos, Lenkijos, Vengrijos, Austrijos ir Italijos 2022-2023 m. dalyvauja projekte „Testing the Boundaries and Paving the Way to Democratization: East European Literary Magazines 1945-2004“ („Rytų Europos literatūriniai žurnalai 1945-2004 m.: bandant ribas ir tiesiant kelią demokratizacijai“) . Šio projekto tikslas – tirti literatūrinę ir kultūrinę spaudą, gyvavusią autoritarinių ir totalitarinių režimų sąlygomis, o ypač pristatyti, kaip tokie leidiniai prisidėjo prie demokratizacijos proceso bei jį atliepė.

Slovėnijos sostinėje Liublianoje, Nacionaliniame šiuolaikinės istorijos muziejuje, įvyko projekto parodos atidarymas. Parodoje galima pamatyti kiekvieno partnerio parengtą tekstinę ir vizualinę medžiagą apie XX a. antroje pusėje-XXI a. pradžioje partnerio šalyje leistus literatūrinius-kultūrinius žurnalus. Paroda keliaujanti, tad kitų metų rudenį pakviesime ją apžiūrėti ir Venclovų namuose-muziejuje. Taip pat vyko trijų nuotolinių paskaitų ciklas, kuriame partneriai pristatė savo šalies situaciją plačiau.

2023 m. Kilnojamiji paroda atkeliavo į Venclovų namus-muziejų. Parodos atidaryme rugsėjo 27 d. dalyvavo ir prisiminimais dalijosi svečiai, susiję su parodoje pristatomų lietuviškų žurnalų „Pergalės“/„Metų“ ir „Sietyno“ leidyba: literatūrologas ir vienas iš „Sietyno“ įkūrėjų bei rengėjų Virginijus Gasiliūnas ir prozininkas, „Pergalės“/„Metų“ bendradarbis ir buvęs ilgametis redaktorius Danielius Mušinskas. Pokalbį moderavo literatūrologas, lietuviškosios parodos dalies medžiagos ir tekstų rengėjas dr. Saulius Vasiliauskas. LITMAG parodos atidarymo 2023-09-27 vaizdo įrašas

Gruodžio 27 d. Venclovų namai-muziejus prieš uždarant parodą pakvietė į vakarą „Anapus geležinės uždangos:  Jerzy Giedroyc ir Barbara Toruńczyk. Žurnalai „Kultura paryska“ ir „Zeszyty literackie““. Įžvalgomis,  prisiminimais ir patirtimi dalinosi profesoriai Tomas Venclova ir Alvydas Nikžentaitis, moderavo Tomas Petrulis.

Medinės miesto architektūros muziejus su projektu „Interaktyvus  medinės architektūros portalas “ kartu su kitomis 127 Europos kultūros įstaigomis 2022-2023 m. dalyvauja ES finansuojamos programos "DOORS – Digital Incubator for museums" programoje. Ši programa suteikia galimybę vykdyti mažų ir vidutinio dydžio muziejų skaitmeninę transformaciją, bendradarbiauti su kitomis Europos kultūros institucijomis bei tarptautiniais ekspertais.   
MMAM buvo vienas iš 40 dalyvių po komisijos vertinimo priimtų į pirmąjį projekto etapą. Pirmojo etapo metu vyko skaitmeninės transformacijos ekspertų kuruojamos dirbtuvės, skirtos  tobulinti programos dalyvių paraiškas. 20 dalyvių , tarp jų ir Medinės miesto architektūros muziejus, buvo atrinkti į antrąjį programos etapą, kurio tikslas – padedant profesionalams, įgyvendinti savo projektą. 
MMAM vykdomo projekto rezultatas – skaitmeninis medinės architektūros centras, kuris apjungs medinių namų savininkams ir gyventojams aktualią informaciją (video pamokas, dalykinę literatūrą ir profesionalų patarimus, meistrų kontaktų duomenų bazę, informaciją apie vykstančias praktines dirbtuves, bei medinių statinių architektūrinių elementų elektroninę parduotuvę) vienoje viešai prieinamoje vietoje. Projekto dalies vadovas MMAM muziejininkas-edukatorius Vilius Mateika.  

2022

Projektas „Vilniaus namų ir butų istorijos muziejų akimis“ – tai Vilniaus miesto istoriją populiarinančių viešų renginių ciklas keturiuose Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos namuose-muziejuose. Atsižvelgdami į nuolat augantį vilniečių susidomėjimą istoriniais pastatais, butų interjerais, siekiame atkreipti visuomenės dėmesį, kad esame išsaugoję stilingus XX a. interjerus, įsikūrę įdomios ir vertingos architektūros pastatuose. Tiek pat kaip ir architektūra, mums yra svarbūs vilniečiai, gyvenę šiuose namuose, jų likimai ir asmeninės istorijos. Projektą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Ptojekto vadovė Elena Sungailienė.

Projektas „Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių architektūros medinių elementų TOP 10. Medinės durys“
2020 m. Medinės miesto architektūros muziejus vykdė projektą „Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinių architektūros objektų TOP 10“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos bei Vilniaus miesto savivaldybės. Šiuo projektu MMAM pristatė visuomenei vieną iš savo veiklos sričių – medinės architektūros mieste populiarinimą ir informacijos apie medinės architektūros paveldą sklaidą. Projektu „Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių architektūros medinių elementų TOP 10. Medinės durys“ siekiame atkreipti dėmesį į Vilniaus architektūros smulkiuosius medinius elementus – autentiškas medines  duris, jų grožį ir būtinybę išsaugoti.
Projektas sudarytas iš 3 skirtingų segmentų: 1. viešas konkurso, kuriame savo balsus už patinkančius architektūros elementus (medine duris) gali atiduoti visi norintys; 2. pastatų, kuriuose išlikusios konkurse nugalėjusios autentiškos durys, paženklinimo specialiais ženklais; 3. išrinktų gražiausiais durų fotografijų parodos rengimo ir eksponavimo.Projektą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Ptojekto vadovė
Indrė Užuotaitė. Daugiau apie projektą..

2021

Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje 2021 m. vykdomas Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamas projektas ASMR MUZIEJUJE: POTYRIMINĖS AUDIOEKSKURSIJOS SUKŪRIMAS. Projekto metu, bus sukurta analogų Lietuvoje neturinti ASMR audio ekskursija, perteikianti gyvo apsilankymo muziejaus erdvėje pojūtį per autentiškais garsais kuriamą pasakojimą. Autentiškų muziejaus eksponatų ir erdvių garsai, įrašyti pasitelkiant technologiją, leidžiančią perteikti žmogaus ausimis girdimą realistišką garsą, suteiks galimybę pasijusti muziejaus erdvėje ir išgirsti eksponatus ir už muziejaus ribų. Projekto vadovė Goda Damaševičiūtė. ASMR EKSKURSIJOS PRISTATYMO RENGINYS-PERKLAUSA vyko spalio 15 d., 18 val. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje adresu Tauro g. 10-3, Vilnius. Renginio metu specialiomis ausinėmis tamsiojoje muziejaus studijoje klausysimės muziejaus garsų - vietų skaičius labai ribotas, tad į audio patirtį kviečiame užsiregistruoti https://tinyurl.com/avbdwu8c . Daugiau apie renginį https://fb.me/e/1ELDa4EXO

Medinės miesto architektūros muziejus bendradarbiaudamas su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga įgyvendina projektą ATRADIMŲ KAMBARYS MEDINĖS MIESTO ARCHITEKTŪROS MUZIEJUJE, kurio metu medinės miesto architektūros muziejuje bus įkurta edukacinė erdvė ikimokyklinio amžiaus vaikams bei vaikams turintiems regos negalią. Šioje erdvėje vaikai galės savarankiškai ir betarpiškai susipažinti su architektūros elementais būdingais medinei architektūrai, bei Lietuvos medinei architektūrai būdingomis medžiagomis ir jų savybėmis. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto vadovas Vilius Mateika.

Vinco Krėvės -Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje 2021 m. vykdomas Projektas LEIDINYS "DAINAVOS ŽYNYS ISTORIJOJE" . Projektas dalinai finansuojamas iš Lietuvos kultūros ministerijos Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo programos. Projekto vadovas Vladas Turčinavičius.

Projektas "Virtualius koncertų ciklas MUZika", dalinai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės. Projekto vadovė Eglė Vilčiauskaitė.

2020 - 2021

Medinės miesto architektūros muziejuje 2020 m. rudenį – 2021 m. pradžioje vykdytas Lietuvos kultūros tarybos kultūros ir meno kūrėjų stipendija finansuotas projektas VIENO UŽUPIO NAMO ISTORIJA. Projekto metu, naudojant Storytelling metodo principus, parengtas keturių trumpų pasakojimų ciklas „P52 ISTORIJOS“. Architektūros objekto – medinio namo – istorinis tyrimas sujungtas su istorijų pasakojimo menu. Sukurtose buities miniatiūrose naudojami istoriniai faktai, namo architektūrinės ir dekoro detalės, kuriamo muziejaus eksponatai. Pastate gyvenę žmonės paversti gyvais personažais. Projekto tikslas – alternatyviai, žaismingai pristatyti pagrindinį MMAM eksponatą, medinį namą Polocko g. Nr. 52. Pasakojimų cikle perteiktas miesto gyvenamojo namo virsmas medinei architektūrai skirtu muziejumi. Istorijų autorė MMAM muziejininkė-rinkinių tyrėja Indrė Užuotaitė.
ISTORIJA 1. LANGAS
ISTORIJA 2. NAMO NUMERIO LENTELĖ
ISTORIJA 3. KULKA
ISTORIJA 4. MUZIEJUS

2020

Medinės miesto architektūros muziejaus projektas " Vilniaus istorinio centro ir jo priemiesčių medinės architektūros objektų TOP 10". Surengtas konkursas „Vilniaus medinukų TOP“ ir gražiausių Vilniaus medinių pastatų fotografijų paroda – įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos, Vilniaus miesto savivaldybės ir Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos finansuojamą projektą. Projekto partneris – Kultūros paveldo centras. Parodą remia MB „Renginio Genas“. Kontaktinis asmuo: projekto vadovė Indrė Užuotaitė, el. paštas: indre@vilniausmuziejai.lt, tel: +37068216779.
Išrinkti 10 gražiausių Vilniaus medinių pastatų.

Medinės miesto architektūros muziejaus projektas "Medinės architektūros paveldo elementų ir stalių dirbinių apmatavimų katalogas". Projekto vadovė Donata Armakauskaitė. Projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba. Projektas įvykdytas,parengtas leidinys: Marius Skerniškis, Darius Rudzinskas. "Žvėryno medinių namų langų, apvadų ir dailylenčių katalogas".

Venclovų namų-muziejaus projektas "Vilniaus vardai. Paulius Širvys." Projektą dalinai finansuoa Vilniaus miesto savivaldybė (vykdomas). Projekto vadovė Eglė Vilčiuskaitė.

2019 - 2022

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija 2019-05-07 pasirašė projekto MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS, projekto kodas Nr. 07.1.1-CPVA-K-306-04-0007, finansavimo sutartį pagal 2014–2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-K-306 priemonę „Modernizuoti viešąją ir privačią kultūros infrastruktūrą“ pakeitimo“. Projekto metu bus atlikti Polocko g. 52 pastato ir dviejų rūsių rekonstarvimo darbai ir juose bus įrengtas naujas Vilniaus memorialinių muziejų diekcijos skyrius Medinės miesto architektūros muziejus. Projekto pabaiga numatoma 2022.04.31. PROJEKTO PREZENTACIJA . Projekto vadovė Birutė Vagrienė, projekto administratorė Donata Armakauskaitė. Projekto informacija el.p. polocko52@vilniausmuziejai.lt

2019

Venclovų namų-muziejaus projektas FOTOGRAFO VYTAUTO RAČKAUSKO ARCHYVO IŠ JAV SUGRĄŽINIMAS – projekto vadovė Justina Juozėnaitė, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.

B. Grincevičiūtės memorialinio buto-muziejaus ,,Beatričės namai" projektas II - ASIS ''BEATRIČĖS NAMAI ANT RATŲ" EDUKACINIŲ PROGRAMŲ CIKLAS IŠEIVIJOS VAIKAMS ,,SUJUNK EUROPĄ DAINOMIS" – projekto vadovė Renata Minkevičienė, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.
Projekto tyrimas "Edukacinio projekto „Sujunk Europą dainomis“ poveikis. Užsienio lietuvių atvejis"

2015 – 2018

Tarptautinis projektas RIBOŽENKLIAI. NAUJOSIOS RYTŲ EUROPOS DIALOGAI – projekto vadovė Justina Juozėnaitė, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba

Tarptautinis projektas ,,Riboženkliai. Naujosios Rytų Europos dialogai" RYTŲ EUROPOS POEZIJOS FORUMAS 2018

Tarptautinis projektas ,,Riboženkliai. Naujosios Rytų Europos dialogai" RYTŲ EUROPOS POEZIJOS FORUMO ANTOLOGIJA 2016

Tarptautinis projektas ,,Riboženkliai. Naujosios Rytų Europos dialogai" 2015

2017 – 2018

Tarptautinis projektas MUZIEJUS ANT RATŲ. „BEATRIČĖS NAMŲ“ EDUKACINĖ PROGRAMA IŠEIVIJOS VAIKAMS – projekto vadovė Renata Minkevičienė, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Vilnaius miesto savivaldybė. Užmegzti ryšiai su Vokietijos, Lenkijos užsienio lietuviais Hamburge, Niurnberge, Hiutenfelde it kt. Surengtos edukacinės programos emigrantų vaikams.

2017

 Projektas TECHNOLOGINIŲ INOVACIJŲ DIEGIMAS IR JŲ POVEIKIO TYRIMAS VILNIAUS MEMORIALINIUOSE MUZIEJUOSE – pareiškėjas Vilnaius memorialinių muziejų direkcija, partneris VU Komunikacijos fakultetas, projekto vadovas dr. Arūnas Puškorius, projektą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba. Sukurta papildytos realybės programėlė, jos pagrindu sukurta edukacinė programa „Daugiau nei matai“ direkcijos muziejuose, atliktas jos poveikio lankytojams tyrimas.

Projektas TOMO VENCLOVOS 80-MEČIO VIEŠAS PAMINĖJIMAS VILNIAUS ROTUŠĖJE – projekto vadovė Birutė Vagrienė, projektą dalinai rėmė LR Kultūros ministerija (Istorinės atminties išsaugojimo iniciatyvas remianti programa) ir Vilniaus miesto savivaldybė. Partneriai: Apostrofos leidykla , Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka , Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas , Šiuolaikinio meno centras, Gėtės institutas. Buvo surengtas renginys ir paroda "Tomas Venclova . Taip artėja žodis". Renginį nufilmavo LRT televizija, patalpinta Mediatekoje.

Projektas TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „VAIKŲ VOKALINIO UGDYMO AKTUALIJOS FORMALIAJAME IR NEFORMALIAJAME ŠVIETIME – projekto vadovė Renata Minkevičienė, projektą dalinai finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.

2011 – 2015

ES PROJEKTAS: Vilniaus memorialinių muziejų direkcija partnerio teise dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“. Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Daugiau apie projekto metu sukurtą Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

2013

2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę. Šį darbą dirbame ir dabar.

2012 – 2013

V. Mykolaičio-Putino 120-mečio renginiai Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje 2012-13 m.

2012

 V. Krėvės-Mickevičiaus 130-mečio renginiai Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje 2012 m.

2011

Č. MILOŠO 100-mečio renginiai  Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namuose-muziejuje 2011 m.

B. Grincevičiūtės 100-mečio renginiai 2011 m. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos B.Grincevičiūtės memorialiniame bute-muziejuje "Beatričės namai"

2010

Tarptautinė mokslinė konferencija, skirta Nobelio premijos laureato poeto JOSIFO BRODSKIO (1940-1996)  70-sioms gimimo metinėms paminėti Vilniuje

2007

Tarptautinė mokslinė konferencija LIETUVOS HELSINKIO GRUPĖ. SUSITIKIMAS PO 30-TIES METŲ

Mokslinė konferecija A. KRUTULYS - VILNIAUS KRAŠTO MUZIKOS, TEATRO, KULTŪROS IR SVEIKATOS APSAUGOS VEIKĖJAS, PEDAGOGAS

 

 

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija 2022

www.vilniausmuziejai.lt