ES PROJEKTAI
 
Įvykdytas 2019-23 m. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos ES projektas MEDINĖS ARCHITEKTŪROS PAVELDO MUZIEJAUS VILNIUJE, POLOCKO G. 52 SUKŪRIMAS. PROJEKTO PREZENTACIJA.

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija
ir Literatūrinis A. Puškino muziejus partnerių teisėmis dalyvavo Lietuvos muziejų asociacijos neformaliojo švietimo edukaciniame projekte „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“.
Projektas buvo gyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“. Projekto veiklos vyko 2012 - 2015 m. PROJEKTO PREZENTACIJA

  

Daugiau apie Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos edukacinę programą MOKOMĖS MUZIEJUOSE

  





2013 m. sausio mėnesį Vilniaus savivaldybės muziejai pradėjo dirbti su Lietuvos integralia muziejų informacine sistema (e LIMIS). Šios sistemos paskirtis – užtikrinti Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų automatizuotą apskaitą, skaitmeninės informacijos apie juos kūrimą, kaupimą, saugojimą, sklaidą bei integravimą į virtualią kultūros paveldo erdvę.
Metų pradžioje LIMIS duomenų bazėje  buvo pateikti duomenys apie  255 Literatūrinio A. Puškino muziejaus eksponatus. Ruošiamasi įkelti ir kitų Vilniaus muziejų eksponatus. Į LIMIS perkelti duomenys šiuo metu yra tikslinami, papildomi ir  palaipsniui viešinami.
Susipažinti su viešai prieinamais Lietuvos muziejų  duomenimis apie jų saugomus eksponatus, galima LIMIS sistemos portale
www.limis.lt.

 



 

Jūs galite tapti mūsų rėmėjais
skambinkite
8.5 2628525, 8 6.7017742

 
Interneto svetainės lankytojų skaitliukas įdėtas 2007.01.10

Skelbiant šiame interneto portale esančią informaciją, prašome nurodyti portalo adresą: www.vilniausmuziejai.lt

©Vilniaus memorialinių muziejų direkcija

SVETAINĖS MEDIS                                                                                                                  sugrižti į titulinį


MARKUČIŲ DVARO MUZIEJUS

MARIJOS IR JURGIO ŠLAPELIŲ
NAMAS-MUZIEJUS


Untitled Document

 

Gerbiamieji Vilniaus miesto savivaldybės klientai!
Šį mėnesį atliekame apklausą dėl Klientų aptarnavimo skyriaus, Civilinės metrikacijos skyriaus, seniūnijų ir Savivaldybės jaunimo, sporto bei kultūros įstaigų veiklos skaidrumo.
Siekiame, kad būtumėte patenkinti teikiamomis paslaugomis ir nuolat geriname jų kokybę. Jūsų nuomonė, ką galėtume daryti geriau, skaidriau, paprasčiau, mums labai svarbi. Maloniai prašome skirti kelias minutes ir atsakyti į kelis klausimus:
 Apklausos nuorodos:  https://forms.office.com/e/0K070c6b7c

 


VERTA APLANKYTI






.Memorialinis kultūros ir informacijos centras








Lietuvos mokslininkų laikraštis

MOKSLO LIETUVA

 



 

Gerbiamieji svetainės lankytojai, Vilniaus memorialinių muziejų direkcija dėkoja visiems, paskyrusiems mums 1,2 proc. savo pajamų mokesčio. Ankstesniais metais pervestas mums lėšas panaudojome šios interneto svetainės serverio nuomai ir vardo palaikymui apmokėti, muziejų veikloms. Maloniai kviečiame kviečiame paremti mus ir šiemet.
ĮSTAIGOS DUOMENYS..


 

2012 m. pavasarį Lietuvos dailės muziejus pasirašė tarptautinio koncorciumo dalyvių sutartį su pagrindiniu projekto „Europena Photography“ (Europos Komisijos iš dalies finansuojamas tarptautinis senų fotografijų, sukurtų 1839–1939 metais skaitmeninimo ir sklaidos projektas)  vykdytoju Alinari 24 ORE Spa (kurio pareigas dabar yra perėmęs Promoter) dėl Lietuvos dailės muziejaus dalyvavimo projekte. Projektą įgyvendina 19 partnerių iš 13 pasaulio šalių. Lietuvos dailės muziejus – vienas iš jų. Jis organizuoja ir koordinuoja projekto įgyvendinimą Lietuvoje.Lietuvos muziejai – šio projekto dalyviai.  


 
Idėjų mugė, 2009 m.spalio 30 d.
     
  2020 metai
  2019 metai
  2017 metai
  2016 metai
  2015 metai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
 
2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai

Gruodžio 7 dieną 18 val. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) dailininkės Valerijos André personalinės tapybos parodos "FLOW" (liet. "Tėkmė").atidarymo vakaras."FLOW" - tai ekspresyvus kūrybinis chaosas, persipynusios dažų tėkmės ir dinamiškų tekstūrų bangos susijungiančios tarpusavyje. Valerija André pristato jautrią,emocingą ir subtilią tapybos parodą, žadančią intriguojančias kompozicijas ir pasinerimą po svajingas spalvingų tekstūrų klajones. Parodą bus galima aplankyti gruodžio 10 – sausio 11 dienomis, kiekvieną darbo dieną nuo 10:00 iki 17:00 https://www.facebook.com/events/279393152693213/

 
 
 
 

Lapkričio 13 d. 19 val. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyks dviejų jaunųjų menininkių – Lyjos Maknavičiūtės ir Ievos Labanauskaitės Muzikinis poezijos vakaras, kurio metu nuskambės poetų Daivos Čepkauskaitės, Vytauto Mačernio, V. Mykolaičio-Putino bei pačių Lyjos Maknavičiūtės ir Ievos Labanauskaitės tekstai ir muzika.
Įėjimas laisvas, tačiau vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis el. paštu  putinomuziejus@gmail.com  arba tel. 8-5 626 44 80.

 
 
VENCLOVŲ NAMAI-MUZIEJUS INFORMUOJA,
KAD RUGSĖJO 11 - 14 DIENOMIS MUZIEJUJE BUS KEIČIAMA ELEKTROS INSTALIACIJA IR DĖL VYKDOMŲ DARBŲ LANKYTOJŲ NEGALĖSIME PRIIMTI
 

LIEPOS 25 D. VENCLOVŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE
G. MAŽEIKIO PASKAITA IR KINO VAKARAS

Gintautas Mažeikis
Venclovų namai-muziejus šio trečiadienio vakarą kviečia praleisti apgaubtiems Czesław Miłosz misticizmo. Vakarą pradėsime 19 val. prof. dr. Gintauto Mažeikio paskaita ir po to sekančia diskusija ,,Czesław Miłosz ir Ulro žemės misticizmas".
Kodėl Cz. Miłoszui tiek svarbi buvo Ulro žemės metafora, kurią jis pasiskolina iš W. Blake‘o kūrybos. Racionalumo dievas Urizelis sukuria pasmerktųjų pasaulį. Kodėl taip atsitinka ir koks yra poetinės vaizduotės ir poeto vaidmuo, vaduojantis iš šios kančių žemės? Kalbėsime apie Miłoszo lygiagretes A. Mickevičiaus, E. Swedenborgo, W. Blake‘o ir Oskaro Milašiaus kūrybai. Kodėl jis šiuos laisvamanius mistikus mąsto kartu su F. Dostojevskio radikalaus ir dramatinio apsisprendimo pavyzdžiais? Paskaitos metu bus prisimenami Abiejų Tautų Respublikos likimai ir kalbama apie Varšuvos sukilimų tragedijas II Pasaulinio karo metu. Taip pat bus prisimenami ir kiti Miłoszo kūriniai: „Teologinis traktatas“ ir „Pavergtasis protas“.
Paskaita bus transliuojama tiesiogiai mūsų Facebook'o puslapyje. G. Mažeikio paskaita yra Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos projekto „Vilniaus vardai" dalis.
21 val. saulei pradedant leistis muziejaus kiemelyje vyks kino vakaras po atviru dangumi
(projektas „Literatūrinio kino vakarai ir edukacija Venclovų namuose-muziejuje“). Rodysime Romano Polanskio filmą ,,Nóż w wodzie" ("Knife in the water", psichologinė drama, Lenkija, 1962, lenkų k., angl. sub. trukmė 1.34). Šis filmas tapęs Lenkijos kino klasika yra laikomas vienu geriausių R. Polanskio darbų.
Projektus dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

 

VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOJE
birželio 15 d., penktadienį, įėjimas nemokamas
 
 

20 val. vilniečiams ir miesto svečiams bus pristatyta specialiai šiam vakarui parengta programa „Nuo Budos iki Pratjekabudos...“. Slėpiningas Rytų pasaulis dar jaunystėje sužavėjo Vincą Krėvę. Gyvendamas Azerbaidžano sostinėje Baku, jis sukūrė apysaką „ant pamatų senosios Indijos“, kurią pavadino „Pratjekabuda: šventųjų Gango vilnių pasaka“. Visai neseniai šį kūrinį į anglų kalbą išvertė Amerikos lietuvis Rimas Černius. Jo dėka šiemet Amerikoje anglų kalba išleista apysaka „Pratjekabuda. A tale of the sacred waves of the Ganges“ pasiekė ir Lietuvą. Kultūros nakties renginių lankytojai galės pirmieji pamatyti ir pavartyti šį unikalų leidinį, apipavidalintą dailininkės iliustratorės Agnės Juškaitės akvarelėmis. Renginio pradžioje jauna menininkė lankytojams daugiau papasakos apie šios naujos knygos atsiradimą.
20.30 val. bus parodyta šios apysakos vieno skyriaus ekranizacija „Daivų keliais / On the Paths of the Fates“, režisuota tarptautinės kūrybinės grupės „Uroboros“ vadovo Gedimino Sederevičiaus.
21.15 val. Kultūros nakties lankytojai taip pat galės pamatyti ir ukrainiečių kilmės režisieriaus Ruslano Korostenskio šiuolaikinio kino projektą „Airan: dievų keliai / Airan: Paths of the Gods“, įkvėptą orientalistinės Krėvės kūrybos.

 

RYTŲ EUROPOS POEZIJOS FORUMAS – tai Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namų-muziejaus vykdomas tarptautinis projektas „Riboženkliai. Naujosios Rytų Europos dialogai“ – tęstinis susitikimų su žinomais Rytų Europos rašytojais ir literatūros tyrinėtojais ciklas, vykstantis nuo 2015 metų. Projektą įkvėpė Tomo Venclovos bičiulystė su Nobelio premijos laureatu Česlovu Milošu, bei dabartiniai, besitęsiantys ryšiai su Lenkijos ir Lietuvos santykių puoselėtojais. Pastaruosius metus siekiame plėsti veiklos lauką ir pamažu tapti muziejumi-susitikimų vieta ir platforma ne tik Lenkijos, bet ir kitiems Vidurio ir Rytų Europos regiono literatūros atstovams Lietuvoje. 
Šiemet projektas prasidėjo kovo 28 d. Venclovų namuose-muziejuje Tomo Venclovos poezijos vakaru. Birželio mėnesį vyks šie projekto renginiai:

 

2018 m. birželio 6 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje įvyks susitikimas su slovėnų literatūros kritiku, rašytoju Andrejumi Hočevaru.

Slovėnijoje Andrejus Hočevaras (1980, Mariboras, Slovėnija) yra vienas aktyviausių literatūros lauko veikėjų, organizuojantis literatūros kritikos simpoziumus, festivalius, vadovaujantis leidyklai. Vakaro metu svečias dalinsis savo patirtimi, skaitys savo poeziją. Vėliau vyks diskusija apie Slovėnijoje vykstančias rašytojų ir literatūros kritikų konferencijas, kultūrinių leidinių rėmimo modelius, skaitmeninę spaudą. Diskusijoje dalyvaus literatūrologė, poetė Virginija Cibarauskė, vertėja Laima Masytė ir kiti.

Andrej Hočevar – rašytojas (išleido 6 poezijos bei vieną prozos knygą), internetinio leidinio www.ludliteratura.si vyriausiasis redaktorius, literatūros ir (daugiausia džiazo) muzikos kritikas, verčia poeziją iš anglų ir vokiečių kalbų, rašo esė. Įkūrė ir vedė literatūros kritikos projektų: vieną pirmųjų Slovėnijoje „Slovėnų literatūra ir užsienio kritikai“, tęstinį tarptautinį simpoziumą „Kritikos menas“ (žr. Literatūros ir meno publikaciją 2016-12-02 Nr. 3592) ir kt.

Susitikimas vyks anglų ir slovėnų kalbomis, su vertimu į lietuvių kalbą.

 

Birželio 7 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje įvyks Polinos Barskovos (Sankt Peterburgas /Amherstas, JAV) poezijos vakaras

Polina Barskova laikoma viena geriausių savo kartos šiuolaikinės Rusijos poetų.

Polina Barskova gimė 1976 m. Leningrade. Pirmoji poetės kūrybos rinktinė pasirodė 1991 m., pati naujausia – 2017 m. Polina baigė Sankt Peterburgo universitetą 1998 m. Tais pačiais metais išvyko gyventi į JAV. Berklio universiteto slavų katedroje gilinosi į 1930 metų Leningrado marginalinę literatūrą ir kultūrą. Palaipsniui susidomėjo vėlesne savo protagonistų kūryba – ėmė studijuoti Leningrado blokados laikų kultūrą (1941-44). Publikavo keletą straipsnių, monografiją „Peterburgo blokada: miesto estetika kaip pakartotinis perskaitymas“ («Петербург в блокаде: эстетика города как перечитывание»). 2015 m. išleista prozos rinktinė „Gyvieji paveikslai“ («Живые картины») laimėjo Andrejaus Belo apdovanojimą. Neoficialios poezijos, sukurtos apsuptame Leningrade antologija „Parašyta tamsoje“ («Написано в темноте») gavo AATSEEL apdovanojimą už geriausius 2017 m. vertimus. Pastaraisiais metais Barskova vertė šiuolaikinę Ukrainos poeziją, publikavo Serhijaus Žadano, Jakimčiuko bei Kijanowskos vertimų. Poetės kūryba išversta į anglų, prancūzų, vokiečių, lietuvių ir kitas kalbas.
Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos Kultūros Tarybos.

Informaciją teikia projekto vadovė vyr. fondų saugotoja Justina Juozėnaitė,
tel. 85 2628525, el. p. info.venclovos@vilniausmuziejai.lt

 
 
 
MUZIEJŲ NAKTIS 2018
VILNIAUS MEMORIALINIŲ MUZIEJŲ DIREKCIJOJE
 
V. MYKOLAIČIO-PUTINO MEMORIALINIAME BUTE-MUZIEJUJE


V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus (Tauro g. 10-3) programa MODERNĖJANTI LIETUVA RAŠYTOJO MUZIEJUJE kviečia atvykti į muziejų ir susipažinti su V. Mykolaičio-Putino aplinka, biografijos detalėmis, kurios aktualios ir šiandien. B. Sruogos naujoje ekspozicijoje lankytojai planšetėse galės išbandyti skirtingas viktorinas, susipažinti su aprangos stiliumi, kūriniais bei pamatyti  filmuotą medžiagą. Muziejaus gidės ves ekskursijas trimis kalbomis.
Programa:
18.00 Mokinių piešinių parodos pagal V. Mykolaičio-Putino poemą "Žilvinas ir Eglė" atidarymas.
19.00 val. ekskursija su gide lietuvių k.
20.30 val. ekskursija su gide anglų k.
21.30 val. ekskursija su gide prancūzų k.
22.30 val. ekskursija su gide lietuvių k.
23.30 val. D. Bilinskienės dokumentinės apybraižos "Vieno buto istorija" peržiūra.
Informaciją teikia l. e. p. vyr. fondų saugotoja Ula Zaleskytė, tel. 85 2624480,
el. p. info.putino@vilniausmuziejai.lt

 

Renginio trukmė: 18.00 – 24.00 val.
Programos VINCO KRĖVĖS ORIENTO ĮBALSINIMAS IR ĮVAIZDINIMAS   metu bus skiriamas dėmesys orientalistinei Krėvės kūrybai. Programa sudaryta iš dviejų dalių – V. Krėvės įvaizdinimo (bus rodomi 2 meniniai filmai, sukurti remiantis Krėvės kūryba) ir įbalsinimo (renginio metu vyks teatralizuoti Krėvės orientalistinės kūrybos („Rytų pasakų“)  skaitymai).
Numatoma parodyti du filmus: „Airan:dievų keliai“ (rež.  Ruslanas Korostenskis, 30 min.) ir „Daivų keliais“ (rež. Gediminas Sederevičius, 40 min.) Tarp filmų vyks teatralizuotas Vinco Krėvės „Rytų pasakų“ skaitymas.
Programa:
Pradžia 20.00 val. -– įžanginis žodis ir V. Krėvės „Rytų pasakų“ (Tales from the East), 2018 m. angliškai išleistų JAV, pristatymas.
20.15 val. Krėvės „Pratjekabudos“ dalies įvaizdinimas vaidybiniu filmu „Daivų keliais“. 
20.45 val. Krėvės pasakos „Indas, kuriame karalius laiko geriausią savo vyną“ aktorinis įbalsinimas .
21.05 val. Krėvės Oriento transformacija dabartyje vaidybiniu filmu „Airan: dievų keliai“. 
21.40 val. Krėvės pasakos „Azerstano šalis“ aktorinis įbalsinimas.
22 val. Pertrauka – 15 min.
22.15 val. kartojame filmą „Daivų keliais“.
22.45 val. Krėvės pasakos „Moteris“ aktorinis įbalsinimas.
23.15 val. kartojame filmą „Airan: dievų keliai“.
Informaciją teikia vyr. fondų saugotojas Vladas Turčinavičius,
tel. 85 2620148,
el. p. info.kreves@vilniausmuziejai.lt

 


Improvizacijos, įkvėptos Tomo Venclovos knygos
,, Golemas, arba dirbtinis žmogus”,
renginio trukmė: 18.00 – 00.30 val. Venclovų namai-muziejus kviečia gegužės 19 d. vakarą praleisti konstruojant ir dekonstruojant dirbtinį kūną – Golemą. Ši mitinė būtybė, pasak žydų legendos, buvo nulipdyta iš molio, atgaivinta ir kontroliuojama jam į burną įdėtu pergamentu. Vieną vakarą įvyko klaida ir Golemas nusiaubė visą miestą.
Golemas tapo pirmąją legenda apie dirbtinį žmogų-mašiną.
Vakarą pradėsime su Gabrielės Gervickaitės parodos ,,Technokūnai“ atidarymu. Po to lipdysime savuosius kyborgus ir jų atvaizdus koliažų dirbtuvėse, užžiebsime šviesos instaliaciją. Vakarą užbaigsime stebėdami režisieriaus Fritz Lang ateities miesto viziją filme ,,Metropolis“ (1927 m.). Kino vakaras vyks po atviru dangumi grojant elektroninės muzikos atlikėjui MigloJE.
Programa:
18.00  val. Gabrielės Gervickaitės parodos  ,,Technokūnai“ atidarymas.
19.00  val. Naktinės koliažų dirbtuvės (veda Justina Masilionytė, Robotikos akademija).
21.30 val. Kino vakaras po atviru dangumi. Rodomas Fritz Lang klasika tapęs filmas ,,Metropolis“ (1927 m.).  Muzikinį foną sukurs elektroninės muzikos atlikėjas MigloJE.
21–0.30 val. Pamėnkalnio g. 34 kieme veiks šviesos instaliacija ,,Technonamas“.
Informaciją teikia vyr. fondų saugotoja Justina Juozėnaitė, tel. 85 2628525,
el. p. info.venclovos@vilniausmuziejai.lt

 


Renginio trukmė: 19.00 – 24.00 val.
,,Muziejų  naktyje“ – tik moterims – TVARIOS MADOS, STILIAUS IR DIZAINO SPECIALISTAI! Bendraukime, lavindamos praktinius stiliaus įgūdžius!
Muziejuje kartu su "Social reTEX" atstovėmis  Viktorija Nausėdiene ir Elžbieta Jancevič gvildensime klausimus apie atsakingą madą, savitą stilių, bazinius drabužius,  sezono “must have”,  paprastas gudrybes, netikėtus derinius ir senus atradimus. Vakaro metu mainysimės, atrasime naujai ir dovanosime savo atsineštus rūbelius (galima atsinešti iki 10 vnt.).
Taip pat sužinosime, kaip rengėsi žinoma Lietuvos dainininkė Beatričė Grincevičiūtė!
Registracija vykdoma info.grinceviciutes@vilniausmuziejai.lt 
Informaciją teikia vyr. fondų saugotoja Renata Tarosaitė-Minkevičienė,
tel. 85 2617422,
el. p. info.grinceviciutes@vilniausmuziejai.lt

 
 
 
 

2018 m. gegužės 3 d., ketvirtadienį, 18 val. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks atminimo vakaras „Klajoklis su žibintu vilties...“, skirtas Jurgio Baltrušaičio 145-osioms gimimo metinėms paminėti. Būsimasis poetas, eseistas, vertėjas ir diplomatas Jurgis Baltrušaitis gimė 1873 m. gegužės 2 d. Jurbarko valsčiuje, mirė 1944 m. sausio 3 d. Paryžiuje, nugyvenęs 70 metų. Renginio svečias maestro Rimantas Vaitkevičius pristatys žiūrovams poetinę muzikinę kompoziciją „Klajoklis su žibintu vilties“, kurios metu skambės Jurgio Baltrušaičio poezija, jo bičiulio Aleksandro Skriabino ir kitų kompozitorių muzika. Istorikas Vladas Turčinavičius padės nubrėžti Jurgio Baltrušaičio diplomatinės veiklos kontūrus. Kviečiame ir laukiame! Renginys nemokamas.

 

„Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis, Vilniuje organizuojamas balandžio 28-29 dienomis. Jo metu bus galima aplankyti 62 skirtingų stilių ir laikmečių Vilniaus pastatus. Tarp jų – ir Venclovų namus-muziejų, kuris bus atvertas šeštadienį ir sekmadienį nuo 10 iki 17 val. Ekskursijos vyks kas valandą, truks 45 min.
http://www.openhousevilnius.lt/blog/pastatai/venclovu-namai-muziejus/

 


M. P. E. Martynenko, D. Dirgėlos fotografija

V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje, balandžio 28 dieną, šeštadienį, 14 val. susitiksime su jaunuoju talentu Marium Povilu Elijumi Martynenko. Skaitysime ištraukas iš naujai pasirodžiusios knygos „Be penkių pasaulio pradžia“ ir kalbėsime apie kūrybą, gyvenimą ir pašaukimą. Daugiau..

 

V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejus kviečia prisiminti 100-čio žmogų Lietuvos pedagogą, žurnalistą, karininką, rezistentą, kovotoją už Nepriklausomybę, partizanų vadą,  A. Ramanauską-Vanagą. Balandžio 10 d. 18 val. muziejuje, V. Mykolaičio-Putino svetainėje vyks A. Zalanskaitės naujausio filmo „Nenugalimas“ peržiūra, susitikimas su idėjos autoriais bei istoriku Dariumi Juodžiu.

 

V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos džiaugiasi konkurso „Atrandu V. Mykolaičio-Putino poeziją“ dalyvių gausa. Registracija jau pasibaigė, belieka sulaukti skaitymų!
Kviečiame dalyvius ir jų mokytojus atvykti į V. Mykolaičio-Putino memorialinį butą-muziejų (Tauro g. 10-3 Vilnius), Balandžio 14 d., šeštadienį, 11:00 val. Prašytume patvirtinti jūsų dalyvavimą el. paštu arba telefonu. Apie visus pasikeitimus mus informuoti.
Labai lauksime atvykstant !

 

JOSIFO BRODSKIO „PUSANTRO KAMBARIO“ FOTOGRAFIJOSE
Paroda skirta Nobelio premijos 30-mečiui paminėti
PARODOS ATIDARYMO VASARIO 23 D. FOTOGRAFIJOS
Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) vasario 23 d. - balandžio 4 d. .eksponuojama paroda, parengta Josifo Brodskio muziejaus įkūrimo Sankt-Peterburge fondo. Tai fotografijos iš Josifo Brodskio gimtųjų namų Pestelio gatvėje Muruzi name tuometiniame Leningrade, iš kurių jis emigravo 1972 metais. Namai, kuriuose paliko tėvus gyventi amžiname išsiskyrime. Josifą ištrėmusi valdžia niekuomet neišleido tėvų aplankyti sūnaus, taip nubaudusi neklusnų poetą.
Išlydėję Josifą į emigraciją, jo draugai neapleido Brodskių namų. Kasmet gegužės 24 d. per poeto gimtadienį aplankydavo jo tėvus. Brodskio draugas Michailas Milčikas, anksti supratęs šių namų svarbą Rusijos kultūros istorijai, užfiksavo fotografijose interjero detales, gal numatydamas, kad kada nors bus galima šiuose namuose įkurti muziejų. Tiesa, tikro muziejaus Pestelio gatvėje vis dar nėra, bet Josifo Brodskio muziejaus įkūrimo Sankt-Peterburge fondo pastangomis šie komunalinio buto „pusantro kambario“  buvo išpirkta ir pradėta rengti kultūros vakarai, parodos. Visuomenei šie namai atvėrė duris minit poeto 75-metį 2015 m. gegužę.

 

KVIEČIAME Į V.MYKOLAIČIO-PUTNO MEMORIALINIAME BUTE-MUZIEJUJE VYKSIANTĮ NAUJOS V.VALIUŠAIČIO KNYGOS „PONIA IŠ VENECIJOS TAVERNOS“ PRISTATYMĄ.
Vertinga ir įdomi knyga, kurioje publicistine kalba diskutuojama aktualiausiais Lietuvos istorijos klausimais. Įvadiniame straipsnyje „Juditos kalavijas“ autorius cituoja Lietuvos generalinį konsulą Toronte, Kanadoje Džeraldą Grantą-Satį (Gerald L. P. Grant Suttie, 1890–1949), kuris 1941 m. gruodžio 8 d. prezidentui Antanui Smetonai rašė: „Jau vėlu, bet dar nėra visiškai per vėlu atgaivinti Lietuvos respublikos kenčiantį kūną ir sielą. Lietuvai reikia skubios stiprios pirmosios pagalbos. Stebuklai įvyksta tik tada, kai kažkas kažką daro. Sužeistos tautos miršta kaip ir žmonės ir palaidojamos užmarštyje, jeigu nėra aktyvios, kovojančios už sielos gyvybę.“ 
Susitikimas ir atvira diskusija apie laisvą spaudą, socialinę atskirtį, politinę kultūrą ir istorijos svarbą kartu su V. Valiušaičiu
BALANDŽIO 4 D. 18:00 VAL.

ĮĖJIMAS LAISVAS. IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA
8-5-262-44-80 arba putinomuziejus@gmail.com

 
 

Atkurtos Lietuvos Valstybės šimtmečiui paminėti Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus skelbia mokinių piešinių konkursą „Dvasios milžinai Krėvės kūryboje. Iškiliausi padavimų, apsakymų ir dramų personažai“.
Daugiau informacijos, konkurso sąlygos..

 

Kviečiame 11-16 m. mokinius dalyvauti piešinių konkurse!
Amžiaus grupės: 11-12 m.,13-14 m., 15-16 m. 
Tema: „Žilvinas ir Eglė“ pagal V. Mykolaičio-Putino poemą.

 Vertinimo kriterijai: Vertinant bus atsižvelgiama į savitą poemos teksto supratimą ir interpretaciją, temos pateikimą, kūrybiškumą, originalumą. Kiekvieno darbo kitoje pusėje turi būti užrašyti poemos žodžiai, įkvėpę jaunąjį/ą dalininką/ę. Formatas: A-3, A-4 piešimo lapai. Technikos: Darbai gali būti atlikti guašo, akrilo, akvarelės, tušo, koliažo, aplikacijos, įvairiomis grafikos bei piešimo technikomis ir kt.
Konkursas vykdomas: 2018 m. vasario mėn. – 2018 m. balandžio mėn. Piešiniai pristatomi iki 2018 m. balandžio 4 d. (galioja pašto registracijos data).
Darbų pateikimas: Ant atskiro lapo nurodyti: dalyvio/ės vardą ir pavardę, gimimo metus, mokyklą ir miestą, kitoje eilutėje: atsakingo suaugusio asmenio (tėvų ar mokytojų) vardą pavardę, kontaktinį el. paštą ir telefoną. Ant voko adresu
V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus, Tauro g. 10-3, Vilnius, nurodykite „Piešinių Konkursui „Žilvinas ir Eglė“
.
Piešinius taip pat galima atnešti tiesiai į muziejų darbo valandomis (II– VI 10.00 – 17.00 val.).
Konkurso rezultatai skelbiami: 2018 m. balandžio mėn. 
Apdovanojimų vieta ir data bus paskelbta vėliau.
Papildoma informacija telefonu (8 5)262 4480, el. paštu putinomuziejus@gmail.com

Poemos tekstas..

 
 
 

Sausio 25 d. Kviečiame į atsiminimų vakarą ir atvirą diskusiją ,,Apie baugščią ir drąsią V. Mykolaičio-Putino širdį", kuriame išgirsite I. Balčiūnienės ir V. Valiušaičio pasakojimus, pamatysime surinktą dokumentinę medžiagą apie rašytojo poziciją karo ir pokario metais. Renkamės V. Mykolaičio svetainėje, Tauro g.10-3, 18:00 val.
Įėjimas laisvas.

 
Venclovų namuose-muziejuje 2018 m. sausio 11 dieną 19.00 val. įvyks netradicinės, psichodeliškos ir linkusios į eksperimentus akustinės muzikos koncertas, kuriame pasirodys muzikanto iš Anglijos Richardo Thompsono projektas Lost Harbours ir lietuvis Algis Fediajevas. Plačiau ..
 
 

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, vykdydama projektą „Technologinių inovacijų kūrimas ir jų poveikio tyrimas Vilniaus memorialiniuose muziejuose“, 2017 m. sukūrė naują papildytos realybės mobiliąją programėlę ir ja paremtą edukacinę programą „Daugiau nei matai“ .
Projekto partneris – Vilniaus universiteto komunikacijų fakultetas. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

REKLAMINIS VAIZDO KLIPAS


Programėlę „Daugiau nei matai“ į savo mobiliuosius įrenginius nemokamai galite atsisiųsti iš Google play parduotuvės.

Programos "Daugiau nei matai " edukacinius užsiėmimus bus galima užsisakyti Direkcijos muziejuose telefonu arba el paštu.

 
 
 
     
  2017 metai
  2016 metai
  2015 metai
  2014 metai
  2013 metai
  2012 metai
 
2011 metai
 
2010 metai
 
2009 metai
 
2008 metai
 
2007 metai
 
2005-2006 metai