Tarptautinė muziejų akcija MUZIEJŲ NAKTIS 2007
Vilniaus memorialinių muziejų direkcijoje

VINCO MYKOLAIČIO-PUTINO MEMORIALINIAME BUTE-MUZIEJUJE 2007 metų gegužės 19 dieną vyko renginys iš ciklo Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje. Šiemet buvo kalbama apie skulptorių Antaną Mončį, režisierių Juozą Miltinį bei rašytoją Romain Gary.

Jau trečius metus muziejaus darbuotojos atsiliepia į kvietimą dalyvauti tarptautinėje muziejų naktyje. Šiemet buvo kalbama apie skulptorių Antaną Mončį, režisierių Juozą Miltinį bei rašytoją Romain Gary. Apie Antaną Mončį kalbėjo profesorius Juozas Ambrazas, susirinkusieji galėjo išvysti filmuotą medžiagą, pasiklausyti garso įrašo – grojančio, dūdele akompanuojančio A.Mončio. Antroje vakaro dalyje teatrologė Gražina Mareckaitė bei aktorius Donatas Banionis pasakojo atsiminimus apie Panevėžio teatro įkūrėją Juozą Miltinį. Buvo parodyta filmuota medžiaga, kurioje J.Miltinis vaidina Diuleno teatre ir ištraukos iš kelionės po Paryžių. Vakarą užbaigė pasakojimas apie Vilniuje gimusį Romain Gary. Jo kūrybą bei gyvenimo faktu pristatė aktorius Romas Ramanauskas.
Renginio svečiai galėjo apžiūrėti knygų parodą bei fotografijų parodą ir apie A.Mončį, ir apie J.Miltinį, ir apie R.Gary. Visi atvykusieji gavo padalomosios medžiagos.