V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje jau aštuntus metus veikiantis
filosofų ir etikos specialistų klubas „Renesansas“ tęsia savo veiklą. Klubo nariai muziejuje
renkasi kiekvieno mėnesio pirmąjį šeštadienį 10 val. Seminaro metu vienas iš renesansiečių
pristato savo apsirinktą temą, po pranešimo vyksta diskusijos.


SKELBIMAI :

Visus susidomėjusius, kviečiame prisijungti prie klubo veiklos. Išsamesnė informacija telefonu:
(8~5) 262 4480


IŠ KLUBO ISTORIJOS:

2010 m. spalio 2 d.,,Renesanso" klube vyko filmo „Ugnies medžioklė su varovais arba Sizifo akmuo“ peržiūra. Autoriai – kino režisierius Antanas Maciulevičius ir M. Daukšos vidurinės mokyklos vienuoliktos klasės mokinė Birutė Leiputė. Filmo tema – asmenybės ugdymas meno priemonėmis. FOTOGRAFIJOS

Sizifo akmuo – tai amžinoji svajonė – likimas, kurį nešame į kalną. Kalno viršūnėje iš džiaugsmo suplojame rankomis... Pasiekėme! Bet ištrūkęs iš rankų akmuo nurieda į nuokalnę – kelio pradžią. Ir vėl nešame, ridename per gyvenimus Sizifo akmenį, kaip viltį, kad būsime išmintingi, talentingi, padorūs žmonės.

Tai buvo stebuklas
Kompozitorius Giedrius Kuprevičius: ,,Neįtikėtina – pulkas Vilniaus moksleivių pastatė ir sausakimšoje salėje parodė visą „Ugnies medžioklė su varovais“. Čia pamačiau kitokią Lietuvą. Pasijutau tarsi nukeliavęs į kitokią Lietuvą. Pasijutau tarsi nukeliavęs į kitokį pasaulį, kitą šalį. Ne tą, apie kurią kas dieną rašo laikraščiai, rodo televizija, o dvasingą, labai kūrybišką ir kultūringą Lietuvą, kokia iš tikrųjų yra... “

2009 metai

V. Mykolaičio-Putino romano „Krizė“ pristatymo birželio 4 d. fotografijos

Balandžio 4 d. diskusijos „Apie patiotizmą“ fotografijos:

Pranešimai ir diskusijos temomis: „Seksualizacija ir šeimyninis gyvenimas“, „Buvimas su pačiu savim pagal Montenį“:


„Seksualizacija ir šeimyninis gyvenimas“ Lauros tema

„Buvimas su pačiu savim pagal Montenį“ M.Balkevičiaus tema

*********

2008 metais pristatytos šios temos: „Patarlių panaudojimas etikos pamokose“, „Apie Ariogalą“, „Filmo Baraka aptarimas“, „Konstruktyvizmo apraiškos šiuolaikinėje didaktikoje ir edukacinėje praktikoje“, „Gotų subkultūra“, „Valstybė pagal Konfucijų“, „M. Ivaškevičiaus filmo apie V. Mykolaitį-Putiną aptarimas“. Taip pat 2008 m. renesansiečiai atšventė  klubo įkūrėjo, filosofo K. Stoškaus septyniasdešimtmetį.


„Gotų subkultūrą“ pristato R.Balčytienė

„Valstybė pagal Konfucijų“ pristato R.Nedžinskaitė

M.Balkevičius pristato temą „Konstruktyvizmo apraiškos šiuolaikinėje didaktikoje ir edukacinėje praktikoje“

*********

2008 m. ruodžio 6 d. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko diskusijų klubo „Renesansas“ seminaras. Mikas Balkevičius pristatė darbą tema „Konstruktyvizmo apraiškos šiuolaikinėje didaktikoje ir edukacinėje praktikoje“.

  
  Fotografijos iš gruodžio 6 d. seminaro.

*********

2008 m. spalio 11 d. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje veikiančio „Renesanso“ klubo nariai sveikino savo vadovą Krescencijų Stoškų su 70-ties metų jubiliejumi. Ta proga buvo prisiminta klubo įsteigimo pradžia, temos, kuriomis diskutuota, pasidžiaugta veiklos tąsa bei rezultatais. Pasveikinti smuiko muzikos garsais padėjo M. K. Čiurlionio menų mokyklos šeštokė Lyja Maknavičiūtė. Fotografijos..


     

 

 

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2008