Į portalo titulinį
LT
 
RENGINIAI/KULTŪROS ĮVYKIAI
 

 

 
 
  Intelektualios muzikos koncertų ciklas 2011m.
GOTESMANAS IR DRAUGAI VENCLOVŲ SVETAINĖJE
 
 
 
 

MUZIKINIŲ SUSITIKIMŲ CIKLAS
   
 

Projekto sumanytojas - perkusininkas, avangardinio džiazo, šiuolaikinės improvizacinės muzikos atlikėjas Arkadijus Gotesmanas. Projekto vadovė Birutė Vagrienė.
Visus 2011 metus kartą per mėnesį kamerinėje Venclovų svetainėje išgirdome įdomiausius nekomercinės muzikos atlikėjus, vyko gyvo garso koncertai, diskusijos. Daugiau apie projektą sužinosite, perskaitę Ievos Vaitkevičiūtės straipsnį

"Venclovų namuose-muziejuje – Arkadijaus Gotesmano inicijuotas muzikinių renginių ciklas"

 

Ciklo muzikiniai susitikimai Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) :

   
   
 

2011 m. gruodžio 11 d. į savo improvizacijų vakarą "Rašytojo pliunksna" Venclovų namuose-muziejuje pakvietė muziejaus bičiulis ir bendrų projektų dalyvis Arkadijus Gotesmanas. Vakare apsilankę klausytojai netruko sužinoti, kad paslaptinguoju svečiu, žadėtu skelbimuose, buvo ne kitas atlikėjas, o poeto Josifo Brodskio balsas, kuris ir įkvėpė perkusisto A. Gotesmano improvizaciją. Tai buvo paskutinis muziejaus ir vakarų ciklo "Gotesmanas ir draugai Venclovų svetainėje" renginys 2011 m.

   
 
**********************
   
 
 

2011 m. rugsėjo 29 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje improvizavo džiazo duetas
Skirmantas Sasnauskas (klarnetas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija)

Koncerto
FOTOGRAFIJOS

  Skirmantas Sasnauskas - trombonininkas, dūdmaišininkas, multiinstrumentininkas, kompozitorius, vokalistas... Jo raiškos priemonių arsenalas turtingas, kaip ir jo kūrybinis akiratis, aprėpiantis tradicinį džiazą, free, fusion, džiazo ir folkloro bei džiazo ir akademinės muzikos sintezes, avangardinius eksperimentus. Jis ypač pagarsėjo savitu stiliumi, išradingai eksploatuojančiu lietuviškojo folkloro elementus ir tembrus. Lietuvos džiazo scenoje Skirmantas Sasnauskas groja nuo 1986 metų. Muzikavo bemaž su visais Lietuvos džiazmenais, jo kolektyvuose kūrybinę brandą ugdė ne vienas šiandien garsus Lietuvos džiazo atlikėjas. Sukaupęs turtingą patirtį įvairioje stilistikoje, šiandien Skirmantas Sasnauskas kaskart grįžta prie melodingumo ir paprastumo, o pagrindine jo raiškos priemone vis dažniau tampa vokalas, neretai traktuojamas instrumentiškai.

Arkadijus Gotesmanas - tai dinamiškas, kūrybingas ir universalus būgnininkas. Beveik 30 metų atlikėjas dalyvauja įvairiuose džiazo, akademinės ir avangardinės muzikos projektuose. Taip pat menininkas kuria įvairius muzikinius performansus, garsines instaliacijas. Neretai Arkadijus Gotesmanas komponuoja muziką teatrui, kurią pats gyvai atlieka spektaklių metu. Gerai žinomos jo improvizacijos nebyliojo kino fone. A. Gotesmano profesionaliai sukurtas garso takelis leidžia tiksliai pajusti kiekvieną aktorių judesį, emociją, dialogą, besikeičiantį filmo vaizdą. Klausytojus nuolat stebina netikėtais, originaliais ir įspūdingais projektais, kuriuose susilieja įvairios menų apraiškos. Atlikėjas bendradarbiavo su įvairiausiais užsienio muzikantais ir bemaž su visais Lietuvos džiazo meistrais. Kaip solistas ir ansamblių narys, grojo daugelyje Europos šalių, taip pat Afrikoje, Azijoje, JAV (Ovidijus Vyšniauskas).

 

   
 
**********************
   
 

2011 m. gegužės 30 d. Venclovų namuose-muziejuje improvizavo džiazo duetas
Vytautas Labutis
(saksofonas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija)

Koncerto
FOTOGRAFIJOS

 

Vytautas Labutis - viena ryškiausių Lietuvos džiazo asmenybių. Lansktus muzikantas, valdantis įvairius stilius, grojantis ir laisvas improvizacijas, ir fiksuotas struktūras, pajėgus ir kamerinėse sudėtyse, ir dideliuose ansambliuose. Savitas improvizatorius multiinstrumentininkas, grojantis saksofonais, bosiniu klarnetu, klavišiniais (neretai daugiau nei vienu instrumentu tuo pačiu metu), savą instrumentarijų papildantis instrumentiškai traktuojamu vokalu. Savo kūryboje taiko originalią džiazo, klasikinės, eksperimentinės ir alternatyviosios muzikos patirtį, sintetindamas nenuspėjamą muzikos kūrinį. Tai vienas neabejotinų jo individualumo bruožų. Savo esybe daugiainstrumentininkas - improvizatorius V. Labutis kuria muziką scenoje čia ir dabar. Tarsi protestuodamas prieš muzikos rutiną, jis dažnai išsivaduoja iš įprastų džiazo rėmų ir nustebina netikėta menine išraiška. Tokia muzika randa kelią į klausytojo širdį, sukuria nepakartojamą atmosferą, kelia daug klausimų, kviečia susitikti su juo dar ir dar kartą. 

   
 
**********************
   
 
 

2011 m. balandžio 7 d. Venclovų namuose-muziejuje džiazo duetas Dainius Pulauskas (klavišiniai) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija) atliko Dainiaus Pulausko kompozicijas

Koncerto FOTOGRAFIJOS

 

Dainius Pulauskas - vienas iškiliausių šiandienos Lietuvos džiazo kūrėjų, pianistas, klavišininkas, išskirtinis lyderis bei savitas kompozitorius. Puikia pianistine technika ir meistrišku elektroninių instrumentų valdymu išsiskiriantis klavišininkas didžiausio pripažinimo sulaukė su savo grupe, išsiskiriančia muzikavimo kokybe ir savita stilistika. Jo originalios kompozicijos tapo šios grupės sėkmės garantu. Pianistas nuo 1981 metų grojo "Oktavos" orkestre, komponavo ir aranžavo jam. Džiazo scenoje pasirodė 1990 m. su Skirmanto Sasnausko džiazo kvartetu, nuo to laiko grojo su daugeliu Lietuvos džiazo muzikantų. Nuo 1996 m. Dainius Pulauskas vadovauja ir komponuoja savo kolektyvui. Jis taip pat rengia solines programas, muzikuoja duetu su trimitininku Valerijumi Ramoška, groja Leonido Šinkarenko ansambliuose bei LRT bigbende (Jūratė Kučinskaitė).

   
 
**********************
 
 
 
  2011 m. kovo 7 d. Venclovų namuose-muziejuje improvizavo džiazo duetas
Liudas Mockūnas (pučiamieji) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija).
 

Liudas Mockūnas — žymus Lietuvos džiazo kūrėjas, moderniojo džiazo ir laisvosios avangardinės muzikos atstovas. Liudas įgijo ir džiazo, ir akademinį išsilavinimą M.K.Čiurlionio menų mokykloje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Kopenhagos ritmo muzikos konservatorijoje. Džiazo scenoje debiutavo vos aštuonerių su Vladimiro Čekasino vadovaujamu moksleivių džiazo ansambliu. Nuo 15 metų jis nuolat dalyvauja džiazo festivaliuose, o nuo 1996-ųjų pasirodo ir kaip kolektyvų lyderis.
Menininkas pelnytai vadinamas Lietuvos džiazo ambasadoriumi. Jis — įvairių tarptautinių projektų iniciatorius, daugybės konkursų laimėtojas. Tarptautinė saksofonininko karjera ypač suaktyvėjo 1999-aisiais pradėjus studijas Kopenhagoje. Čia jau po metų su Stefanu Pasborgu subūrė grupę Toxikum. Tarptautinio šiuolaikinio džiazo festivalio Vilnius Jazz  organizatoriai tris kartus Liudą Mockūną yra paskelbę labiausiai Lietuvos džiazo kultūrai nusipelniusiu žmogumi.

   
 
**********************
 
   
 

2011 m. sausio 17 d. Venclovų namuose-muziejuje improvizavo džiazo duetas
Eugenijus Kanevičius (kontrabosas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija).

Koncerto FOTOGRAFIJOS

Siūlome straipsnį Eugenijus Kanevičius: Žmogaus intencija pagimdo sakralumą

Eugenijus Kanevičius - vienas universaliausių Lietuvos džiazo bosistų, meistriškai atliekantis plačios stilistinės amplitudės muziką – nuo radikalaus free iki melodingo mainstream. Išradingas muzikas, vienodai puikiai valdantis ir kontrabosą, ir bosinę gitarą, savo tembrinę paletę dar papildo elektroniniais priedais, trimitu, perkusiniais instrumentais ir balsu.
Jo grojimas išsiskiria harmoniniu bei polifoniniu mąstymu, o kūryba linksta į savitą muzikos filosofiją, ypač ryškią jo sakraliniuose džiazo projektuose. Per 20 metų džiazo scenoje Eugenijus Kanevičius yra grojęs bemaž su visais Lietuvos džiazo kūrėjais, muzikuoja ir su kitų šalių džiazmenais. Bosistas taip pat groja solo, komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui.
Kanevičius nuolat dalyvauja šalies džiazo festivaliuose, yra atstovavęs Lietuvą Bulgarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Austrijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje bei kitose šalyse. 2004 metais E.Kanevičiaus veikla buvo įvertinta Lietuvos muzikų sąjungos Auksiniu disku.

   
 
**********************
   
   
 

2010 m. gruodžio 30 d. Venclovų namuose-muziejuje inprovizavo džiazo duetas:
Janas Maksimavičius (klarnetas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija)

Džiazo atlikėjai laisvai improvizavo muziejaus aplinkoje: Arkadijus netikėtai "užgrojo" Antano Venclovos spausdinimo mašinėle, Jano klarnetui "pritarė" seno muziejaus pianino viduriai. Senuosius metus palydėjome nuostabia garsų puota.

Janas Maksimovičius - neeilinė kūrybinė asmenybė Lietuvos džiaze. Talentingas muzikantas, kompozitorius pedagogas, lyderis išsiskiria emocionaliu ir brandžiu muzikavimu, nepaprasta kūrybine energija, atidumu kiekvienai skambesio detalei ir sykiu puikiu visumos pojūčiu.
Lietuvos džiazo scenoje pasirodęs 1996, nuo to laiko jis muzikavo su garsiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais, o 2002 debiutavo ir kaip lyderis bei kompozitorius. Įtaigių kūrinių autorius bei atlikėjas, Janas Maksimovičius taip pat groja solo ir su akademinės muzikos atlikėjais.

   
 
**********************
 
 
 

2010 m. lapkričio 22 d. Venclovų namuose-muziejuje grojo duetas PETR-ARKA:
Petras Vyšniauskas (saksofonas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija)

 

Petras Vyšniauskas - vienas iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, kūrybingas muzikantas ir virtuoziškas saksofonininkas. Jo sopraninis saksofonas geba kalbėti, dainuoti, šaukti, raudoti, čiulbėti. Jo giliai etniška muzika neretai pasiduoda spontaniškų improvizacijų tėkmei. Petras Vyšniauskas – daugiausia titulų pelnęs Lietuvos saksofonininkas, apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordinu, Nacionaline premija, 2005 metais pripažintas Nacionaline vertybe. Tarp atviro eksperimentams saksofonininko partnerių – ne tik džiazo, bet ir folkloro, klasikinės bei šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjai. Pastaruoju metu jis daugiausia muzikuoja tarptautiniuose kolektyvuose, dalyvauja spontaniškuose projektuose. Šalia koncertinės veiklos saksofonininkas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, komponuoja ir įrašinėja teatrui ir kinui  (Jūratė Kučinskaitė).

Arkadijus Gotesmanas - tai dinamiškas kūrybingas ir universalus būgnininkas. Beveik 30 metų atlikėjas dalyvauja įvairiuose džiazo, akademinės ir avangardinės muzikos projektuose. Taip pat menininkas kuria įvairius muzikinius performansus, garsines instaliacijas. Neretai Arkadijus Gotesmanas komponuoja muziką teatrui, kurią pats gyvai atlieka spektaklių metu. Gerai žinomos jo improvizacijos nebyliojo kino fone. A. Gotesmano profesionaliai sukurtas garso takelis leis tiksliai pajusti kiekvieną aktorių judesį, emocijas, dialogą, besikeičiantį filmo vaizdą. Klausytojus nuolat stebina netikėtais, originaliais ir įspūdingais projektais, kuriuose susilieja įvairios menų apraiškos. Atlikėjas grojo su įvairiausiais užsienio muzikantais ir bemaž su visais Lietuvos džiazo meistrais. Kaip solistas ir ansamblių narys, grojo daugelyje Europos šalių, taip pat Afrikoje, Azijoje, JAV (Ovidijus Vyšniauskas).

   
 
**********************
 
 

2010 m. spalio 1 d. Venclovų namuose-muziejuje vyko muzikinis projektas „You think you are alive?“ („Manai, kad esi gyvas?“), kurį atliko Andrė Pabarčiūtė (vokalas) ir Arkadijus Gotesmanas (perkusija).

Tai sufijų poezijos, dainavimo ir būgnų muzikos renginys, kuris žada ištraukti iš pilkos kasdienybės ir priversti iš naujo pažvelgti į save. Pasak pačių muzikantų, „You think you are alive?“ –  tai visų pirma provokacija. „Norime paklausti savęs ir žiūrovų  – ar gyveni? Ar darai tai, ką nori, ar esi tas, kas esi? Būtent dėl to pasirinkome sufijų poeto Rumi eilėraščius. Sufijai – tai žmonės, visuomet ieškoję kažko pakylėto, kažko daugiau. Nepaisant to, kad Rumi kūrė be galo seniai, jo tekstai aktualūs ir šiandien. Norime pakviesti išsinerti iš kasdienybės ir paieškoti savęs“, - sako atlikėjai.
   
 
**********************