NAKTIS KAIP DIVONAS Venclovų namuose-muziejuje, Pamėnkalnio g. 34, Vilnius, gegužės 17 d.

PROGRAMA:


19 val.  Lazdijų kultūros centro etnografinio ansamblio  RIECIMĖLIS (vadovė Regina Kaveckienė) močiutės padės pristatyti interaktyvią 
Lazdijų krašto muziejaus parodą TARP TRADICIJOS IR MODERNUMO (kuratorė Daina Pledienė).

„Šia paroda siekiame akcentuoti, kad pramoninė gamyba, modernios technologijos labai palengvino žmonių gyvenimą, bet kartu ir daug prisidėjo prie tradicinės kultūros nykimo. Pasinaudodami tomis pačiomis technologijomis, užfiksavome ir pateikiame žiūrovams siužetus apie tradicinės kultūros pateikėjus, kurie  yra išsaugoję savo tėvų ir senelių perduotus gebėjimus, tokius įprastus  tradicinei  lietuviškai buičiai,“ – parodą pristato Lazdijų krašto muziejaus direktorė Daina Pledienė.

Parodą sudaro 12 vaizdo siužetų. Filmuoti siužetai atspindi senuosius amatus ir buities darbus, kurie gyvavo Dzūkijos krašte XX amžiaus I pusėje. To laikmečio moterys ilgais rudens vakarais mėgo susirinkti į vieną pirkią ir dirbti kokius nesunkius, bet labai reikalingus darbus. Jos verpdavo, ausdavo, plunksnas plėšydavo. Vyrai savo šeimą aprūpindavo šiltu apavu, veldami veltinius. Jie pindavo pintines, rišdavo šluotas, megzdavo tinklus. Moterys savo šeimą palepindavo Dzūkijos tradiciniu patiekalu – rauginta banda. Nereikėtų pamiršti ir kasdienių darbų: avių kirpimo, kalvystės, medžio drožybos.

Paroda „Tarp tradicijos ir modernumo“ – kelerius metus vykusių tyrimų rezultatas. Lazdijų krašto muziejaus darbuotojai siekė išsiaiškinti, kokias tradicijas ir kokius gebėjimus
Lazdijų krašto žmonės yra savo atmintyje išsaugoję ir iki šių dienų puoselėja.


21 val. AUTORINĖ VIKTARO SIAMASHKOS AVANGARDINIO ETNODŽIAZO PROGRAMA IMPROFONIA
Atlieka Viktar Siamashka ir Roman Jarosh (Baltarusija)

Viktaras Siamashka – baltarusių poetas ir muzikantas, ieškantis sintezės tarp laisvojo džiazo, fokloro, akademinės ir elekroninės muzikos. Jis groja įvairiais pučiamaisiais  instrumentais, dažnai su garso efektais, jo muzikoje gausu improvizacijų. Daug metų Viktaras grojo žymiose Baltarusijos grupėse Kuzniec and Siamania, Knyaz Myshkin, Nagual. Nuo 2012 m. kuria savo solinius projektus.

Koncertavo daugelyje Eurpos šalių, yra įrašęs albumą su prancūzų improvizatoriumi Christophe Meulien.  2013 m. Viktaras laimėjo elekroakustinės muzikos konkursą Forminta, kurį rengia Baltarusijos “Radio Culture”. V. Siamashka taip pat publikuojasi kaip poetas, dirba žurnalistinį darbą, kuria radijo programas apie  baltarusių muzikinę kultūrą. Daugiau:

http://jazzquad.ru/index.pl?act=PRODUCT&id=3104
http://kamunikat.org/Siamashka_Viktar.html
http://foundamental.net/label/viktar-siamashka/
http://kmanthie.wordpress.com/2014/02/27/like-a-sun-rising-in-the-east/
http://jazzquad.ru/index.pl?act=PRODUCT&id=3653
http://jazzquad.ru/index.pl?act=PRODUCT&id=3654


22 val. ŠVIESOS INSTALIACIJA, NAKTINĖJIMAI, JAM SESSION IR KT.

Įėjimas laisvas

 

www.vilniausmuziejai.lt

Apie praėjusių metų Muziejų naktis Venclovų namuose-muziejuje..

 

Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2014