Į portalo titulinį
LT
 
RENGINIAI/KULTŪROS ĮVYKIAI
 

 

 
 
  Projektas MUZIEJŲ NAKTIS
 
 
 
  MUZIEJŲ NAKTYS VENCLOVŲ NAMUOSE-MUZIEJUJE
   
   
 

Prancūzijos muziejų direkcija (Direction des musées de France) kasmet gegužės pabaigoje kviečia visus Europos muziejus dalyvauti tarptautinėje muziejų akcijoje „Muziejų naktis“, skirtoje Tarptautinei muziejų dienai paminėti. Tarptautines muziejų dienos renginius, inicijuojami Tarptautinės muziejų tarybos [ICOM], kasmet švenčia daugelis Europos muziejų. Vilniaus savivaldybės muziejai nuo 2005 m. dalyvauja šioje tarptautinėje iniciatyvoje, atveriančioje kelius į muziejų kontaktus ir tarptautinius ryšius. Venclovų namai-muziejus pirmą kartą įsijungė į šį muziejų sąjūdį 2006 metais.

   
 


MUZIEJŲ NAKTIS 2023
Venclovų namų-muziejaus (Pamėnkalnio g. 34) renginių programa
2023 m. gegužės 13 d. nuo 21 val. iki 24 val

21 val. PATYS NEJAUKIAUSI POEZIJOS SKATYMAI (skaito poetai Simonas Bernotas, Lina Buividavičiūtė, Patricija Gudeikaitė ir Tomas Petrulis).

22.20 val. dokumentinio filmo DEKADENTAS Nr. 2419 peržiūra. 2023 m filmas buvo nominuotas "Auksinės gervės" apdovanojimui. Režisierius – Saimir Bajo, scenarijaus autoriai – Lina Žukauskaitė, Saimir Bajo, operatoriai – Andrius Seliuta, Audrius Zelenius, montažo režisierius – Eimantas Belickas, prodiuserė – Treza Rožanovska. Tai poeto, eseisto, vertėjo, disidento ir Jeilio universiteto literatūros profesoriaus Tomo Venclovos portretas, kuris jungia pasakojimus apie kūrėją, politinių prieštarų laiką, nelaisvės sąlygomis vykusį kultūrinį gyvenimą, išskirtinių asmenybių galeriją, istorinės tiesos paieškas ir poezijos kalbą, tapusią tikraisiais namais keturis dešimtmečius trukusioje pagrindinio veikėjo kelionėje iš egzilio į Lietuvą. Filmo trukmė 1 val. 40 min. Filmo premjera įvyko 2022 m.

   
 

 


autorius Tomas Valentinaitis

 

MUZIEJŲ NAKTIS 2019: Čekijos absurdo literatūros ir kino naktis Venclovų namuose-muziejuje, Pamėnkalnio g. 34,  gegužės 18 d., 19 val.
Muziejų naktį neskubėkite patirti visos kultūros, geriau išbandykite Čair – Čekijos kėdę Venclovų namuose-muziejuje. Č raidė-imigrantė į Lietuvą atkeliavo iš Čekijos. Pažvelgę į ją stovėdami ant galvos pamatytume, kad tai – puiki kėdė. Patogiai įsitaisykite joje, arba savo krėsluose namuose, ir mėgaukitės kultūringa tiesiogine kėdės transliacija.
Čair – tai atvira Čekijos kėdė (open-chair).
Čair – tai Čekijos kultūra ir literatūra gyvai (on air).

Čair – tiesioginė kėdės transliacija iš Venclovų namų.
Čekijos kėdėje prakalbinami žymiausi Čekijos rašytojai, kompozitoriai, kino kūrėjai. Visi „Muziejų naktyje“ apsilankę žmonės, atsisėdę į Čair, tampa kalbintojais. Kartu su žymiausiais Čekijos kūrėjais Čair krėsle galite įsitaisyti ir Jūs. Skaitykite Karelą Čapeką, bohemietį Franzą Kafką, Bohumilą Hrabalą, Milaną Kunderą ir kitų čekų rašytojų kūrybą, klausykite Jaroslavo Ježeko, Ondřejaus Havelkos avangardinės muzikos. Jano Švankmajerio animaciją rasite muziejaus spintose vietoje porcelianinių servizų, Václavo Vorlíčeko filmus – po atviru dangumi. Nusprendę likti namuose stebėkite, ką Čair krėsle veikia atsitiktiniai kalbintojai.
Programa:
19.00 Susitikimas su Tomu Venclova
20.00 Čair transliacija per „Facebook“ Venclovų namų-muziejaus paskyrą.
21.30 Václavo Vorlíčeko filmų peržiūra po atviru dangumi (originalo kalba, subtitrai anglų k.)
21.00–0.30 šviesos instaliacija Venclovų namų prieigose.
Renginys rengiamas bendradarbiaujant su Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje ir vykdant Vilniaus savivaldybės finansuojamą projektą „Vilniaus vardai“

FOTOGRAFIJOS

   
  MUZIEJŲ NAKTIS 2018
 


Improvizacijos, įkvėptos Tomo Venclovos knygos
,, Golemas, arba dirbtinis žmogus”,
renginio trukmė: 18.00 – 00.30 val. Venclovų namai-muziejus kviečia gegužės 19 d. vakarą praleisti konstruojant ir dekonstruojant dirbtinį kūną – Golemą. Ši mitinė būtybė, pasak žydų legendos, buvo nulipdyta iš molio, atgaivinta ir kontroliuojama jam į burną įdėtu pergamentu. Vieną vakarą įvyko klaida ir Golemas nusiaubė visą miestą.
Golemas tapo pirmąją legenda apie dirbtinį žmogų-mašiną.
Vakarą pradėsime su Gabrielės Gervickaitės parodos ,,Technokūnai“ atidarymu. Po to lipdysime savuosius kyborgus ir jų atvaizdus koliažų dirbtuvėse, užžiebsime šviesos instaliaciją. Vakarą užbaigsime stebėdami režisieriaus Fritz Lang ateities miesto viziją filme ,,Metropolis“ (1927 m.). Kino vakaras vyks po atviru dangumi grojant elektroninės muzikos atlikėjui MigloJE.
Programa:
18.00  val. Gabrielės Gervickaitės parodos  ,,Technokūnai“ atidarymas.
19.00  val. Naktinės koliažų dirbtuvės (veda Justina Masilionytė, Robotikos akademija).
21.30 val. Kino vakaras po atviru dangumi. Rodomas Fritz Lang klasika tapęs filmas ,,Metropolis“ (1927 m.).  Muzikinį foną sukurs elektroninės muzikos atlikėjas MigloJE.
21–0.30 val. Pamėnkalnio g. 34 kieme veiks šviesos instaliacija ,,Technonamas“.

FOTOGRAFIJOS

   
 

MUZIEJŲ NAKTIS 2017 gegužės 20 d. įėjimas nemokamas

Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) 
Renginio trukmė: 20.00 – 01.00 val.
Muziejų nakties renginys PAMĖNKALNIO G. 34 .
Kviesime susipažinti su prieškarine namo gyventojų istorija, Tomo Venclovos vaikystės namų aplinka ir kasdienybe, fotografijomis, saugomomis archyve.

Vakaro metu visiems lankytojams muziejininkė Rūta Lukoševičiūtė ves ekskursiją „Namo statytojai ir gyventojai“.
Nuo 20.00 iki 23.00 val. vyks paskaita ir praktinis užsiėmimas apie analoginę fotografiją, remiantis muziejuje esančia foto medžiaga, kuriuos ves medijų meninininkas, fotografas Vytautas Juozėnas aka 6p3s :http://www.6p3s.eu/ . Į paskaitą ir praktinį užsiėmimą kviečiame registruotis iš anksto tel. (85)2628525
Muziejaus kieme veiks šviesos instaliacija

Informaciją teikia vyr. fondų saugotoja Justina Juozėnaitė, tel. 85 2628525, 
el. p. info.venclovos@vilniausmuziejai.lt

 

 

MUZIEJŲ NAKTIS 2016 gegužės 21 d.

Venclovų namai-muziejus (Pamėnkalnio g. 34, Tel. 2628525)
Planuojamas renginio laikas  – 18.00 – 24.00 val.

Vakaras VĖJŲ ROŽĖ: TOMO VENCLOVOS VAIKYSTĖS NAMAI
Programa:
18.00 val. Andriaus Venclovos fotografijų parodos „Portretas interjere“ atidarymas
19.00 val. džiazo trimitininko Dominyko Vyšniausko improvizacinis koncertas.
19:30 – 24.00 val. Parodos „Tomo Venclovos vaikystės namai“ atidarymas, lankymas, ekskursijos. Įėjimas nemokamas.

 

MUZIEJŲ NAKTIS 2015

Gegužės 16 d. Venclovų namai-muziejus kviečia į performansų ir dokumentinių filmų peržiūrų vakarą. Nuo 20 val. performansus ,,Kita tyla" ir ,,Laikas" atliks menininkės Židrija Janušaitė ir Vaida Tamoševičiūtė. Muziejaus kieme, kaip ir kasmet, 21 val. bus įžiebta šviesos instaliacija. Nuo 23 val. muziejuje bus rodomi filmai: Karel Reisz dokumentintinė juosta apie šiuolaikinio šokio pradininkę Isadorą Duncan „Isadora“ (1968 m.), o kitas - lieka paslapty iki šeštadienio!

Ž. Janušaitė 2010 m. baigė VDA KDF Tapybos studiją, įgijo meno magistro laipsnį. Dirba tapybos, performanso, žemės meno srityse. Venclovų namuose-muziejuje ji pristatys performansą „Kita tyla“: „Tradicijos, tam tikros gyvenimo taisyklės, reklama įvairiausias perdavimo būdais bando įrėminti, tarsi gražiai „supakuoti“, tuo pačiu lyg ir suteikti saugumo. Skirtingos tylos: viduje, kur esu laisva ir ten,  už supakuoto paviršiaus. Ir ta kita tyla, esanti mano viduje, suteikia jėgos išsilaisvinti nuo „gražiai supakuotos“ būsenos.“

V. Tamoševičiūtė 2008 m. baigė tapybos magistrantūros studijas VDA KF, pastaraisiais metais daugiausia kuria aplinkos meno ir performanso srityse.  Nuo 2011 m. yra viena iš festivalio Kaune „CREATurE Live Art“ kuratorių. Organizuoja ir kitus performanso meno renginius, dėsto performansą VDA Kauno fakultete. Venclovų namuose-muziejuje išvysime Vaidos performansą ,,Laikas". Ar jį galima suskaičiuoti?

 

 

MUZIEJŲ NAKTIS 2014

PROGRAMA, ATLIKĖJAI

FOTOGRAFIJOS iš Venclovų namų-muziejaus

Daugiau fotografijų Facebook'e 


DAUGIAU FOTOGRAFIJŲ

2013 m. gegužės 18 d. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) „Muziejų nakties“ programą ,,Nakties šifrai" atliko grupės „Betoniniai triušiai“ nariai Antanas Dombrovskij (Gana 2) ir Vadimas Korotajevas (t‘), dažnai rengiantys originalius pasirodymus Lietuvoje ir užsienyje. Prie jų prisijungė ir poeziją skaitė Aistė Meidutė.
Antroje renginio dalyje meninę programą parodė fakyrų trupė "Ugnies ženklai".
"Muziejų nakties" Venclovų namuose-muziejuje programa prasidėjo 21 val. 

Antanas Dombrovskij garso meno ir eksperimentinės muzikos scenoje žinomas dėl jo veiklų įvairiuose vaidmenyse gausos, skirtingų muzikinių požiūrių, dažno ir besitęsiančio bendradarbiavimo su įvairiais menininkais. Antanas išplėtojęs įvairius skaitmeninės ir analoginės įrangos naudojimo būdus – nuo vieno vienintelio laptopo iki keleto sulūžusių sintezatorių, jau tapusių jo stilistine žyme. Tai jo pasirodymams teikia ekspresijos ir gyvumo. Skirtinguose muzikiniuose kontekstuose jo garso stilistika varijuoja nuo ambient iki drone, nuo abstrakčių glitch elektronikos koliažų iki pašėlusių elektroakustinės improvizacijos takelių ar kažko, ką galima būtų vadinti tiesiog triukšmu. Paprastai šių žanrų elementai jo kompozicijose persipina ir suformuoja unikalias muzikines tekstūras. Dėl to jo solo projektas Gana2 visada intriguoja ir niekada nėra nuspėjamas iš anksto.  

MA t' - alcheminė elektroninės muzikos ir poezijos santuoka, manifestacija prieš turinį ir amžinas kreivo atspindžio ieškojimas, kai nujaučiamas žodis keičia nujaučiamą garsą ir atvirkščiai. Projekto kraujotaka rūpinosi MA (Aistė Meidutė - eilės) ir t' (Vadimas Korotajevas - garsas).

 


 

MUZIEJŲ NAKTIS 2012

 

KAROLINOS JUODEŠKAITĖS fotoreportažas..

KATERINOS ŠATAVO fotoreportažas..

DAUGIAU FOTOGRAFIJŲ

VIDEO (aut. Laura Vagrytė)

 

 

   
 

MUZIEJŲ NAKTIS 2011

FOTOGRAFIJOS
VIDEO (aut. Vytautas Juozėnas)

MUZIEJŲ NAKTIS 2010

FOTOGRAFIJOS

MUZIEJŲ NAKTIS 2009

FOTOGRAFIJOS
VIDEO (aut. Gintaras Vyšniauskas)

   
 

MUZIEJŲ NAKTIS 2008

 FOTOGRAFIJOS

MUZIEJŲ NAKTIS 2007

FOTOGRAFIJOS

MUZIEJŲ NAKTIS 2006

FOTOGRAFIJOS

   
 
   
Dizainas Justina