MUZIEJŲ NAKTIS 2010


Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namuose-muziejuje

 

„Muziejų nakties“ Venclovų namuose-muziejuje 2010 m gegužės 15 d. programa  buvo tokia: 19.45 val. kalno šlaite prieš muziejų įžiebėme ugnies instaliaciją "Upė", 20 val. dainavo Domantas Razauskas , 21 val. gimusio Lietuvoje, šiuo metu kuriančio ir gyvenančio Maskvoje režisieriaus Kamos Ginko spektaklio "Pasaulio polifonija " (kompozitorius A. Bakši ) vaizdo įrašo peržiūra ir spektaklio aptarimas prie arbatos.
Instaliaciją sukūrėme patys. Dirbo muziejaus darbuotojos ir savanoriai. Savanorė M. K. Čiurlionio menų gimnazijos vienuoliktokė dailininkė Laura Vagrytė pasiūlė idėją ir parengė projektą , kurį visi kartu ir įvykdėme. Tradiciškai uždegti žvakes pakvietėme gausiai susirinkusius lankytojus.
Pasiklausyti dainininko Domanto Razausko susirinko labai daug jaunimo. Stengėmės visus atėjusius susodinti muziejaus kambariuose. Kai nebeužteko kėdžių, pasiūlėme kilimus. Spėjame, kad šio koncerto muziejuje klausėsi per 130 žmonių ir tai būtų muziejaus rekordas- niekada ligi tol nebuvome sutalpinę tiek klausytojų. Nuostabiausia, kad,  nepaisant nepatogumų,  koncertas visiems labai patiko, publika prašė dar ir dar Razausko dainų.
Pailsėję ir lauke atsigėrę arbatos, vėl susirinkome į salę žiūrėti spektaklio-misterijos „Pasaulio polifonija“. Tai unikalus tarptautinis teatro ir muzikos sintezės projektas, kuriame dalyvavo žymiausi atlikėjai iš daugelio pasaulio šalių, tarp jų ir lietuviškasis kamerinis ansamblis „Musica Camerata Baltica“. Ir nors „sunkusis žanras“ nesuviliojo dalies Razausko gerbėjų, spektaklis buvo nuostabus - taip nusprendėme visi, kurie pasilikome diskutuoti.
Skirstėmės jau po dvyliktos. Išeinančius namo lydėjo tyli ugnies „Upė“. Matėme, kaip gatve riedantys automobiliai, privažiavę žėrintį šlaitą, darniai lėtino greitį...

Šventės rengėjos: Birutė Vagrienė, Neringa Mockutė ir Ieva Jakimavičiūtė
Informaciją parengė B. Vagrienė
B. Vagrienės ir I. Jakimavičiūtės fotografijosDAUGIAU FOTOGRAFIJŲ
:
Muziejų naktis 2006
Muziejų naktis 2007
Muziejų naktis 2008
Muziejų naktis 2009

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2010

į portalo titulinį..

kiti Venclovų namų-muziejaus renginiai..