MUZIEJŲ NAKTIS 2014 Venclovų namuose-muziejuje

 

 

Lazdijų krašto muziejaus direktorė Daina Pledienė ir Lazdijų kultūros centro etnografinis ansamblis  RIECIMĖLIS (vadovė Regina Kaveckienė) pristatė interaktyvią Lazdijų krašto muziejaus parodą TARP TRADICIJOS IR MODERNUMO. Parodą sudaro 9 vaizdo siužetai. Filmuoti siužetai atspindi senuosius amatus ir buities darbus, kurie gyvavo Dzūkijos krašte XX amžiaus I pusėje. To laikmečio moterys ilgais rudens vakarais mėgo susirinkti į vieną pirkią ir dirbti kokius nesunkius, bet labai reikalingus darbus. Jos verpdavo, ausdavo, plunksnas plėšydavo. Vyrai savo šeimą aprūpindavo šiltu apavu, veldami veltinius. Jie pindavo pintines, rišdavo šluotas, megzdavo tinklus. Moterys savo šeimą palepindavo Dzūkijos tradiciniu patiekalu – rauginta banda. Nepamiršti ir kasdieniai darbai: avių kirpimas, kalvystė, medžio drožyba. Paroda muziejuje vyks visą mėnesį.

AUTORINĘ VIKTARO SIAMASHKOS AVANGARDINIO ETNODŽIAZO PROGRAMĄ IMPROFONIA atlikoViktar Siamashka ir Roman Jarosh (Baltarusija, Minskas). Viktaras Siamashka – baltarusių poetas ir muzikantas, ieškantis sintezės tarp laisvojo džiazo, fokloro, akademinės ir elekroninės muzikos. Jis groja įvairiais pučiamaisiais  instrumentais, dažnai su garso efektais, jo muzikoje gausu improvizacijų. Daug metų Viktaras grojo žymiose Baltarusijos grupėse Kuzniec and Siamania, Knyaz Myshkin, Nagual. Nuo 2012 m. kuria savo solinius projektus.

Sutemus grožėjomės ŠVIESOS INSTALIACIJA muziejaus kieme, vaišinomės kaimiška duona ir grikinėmis "babkomis", kurias iškepė Lazdijų močiutės.

Fotoreportažą parengė Birutė Vagrienė


DAUGIAU FOTOGRAFIJŲ:


Visos MUZIEJŲ NAKTYS Venclovų namuose-muziejuje..

 

į portalo titulinį..

kiti Venclovų namų-muziejaus renginiai..

 

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2014

© Venclovų namai-muziejus, fotografijos, 2014