2015 m. vasario 18 d. Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų bibliotekoje) įvyko renginys „Nežinomas Krėvė“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti ir prisiminti reikšmingus Valstybės istorijai 1918 ir 1923 m. įvykius. Vincas Krėvė įėjo į istoriją ne tik kaip lietuvių literatūros klasikas, bet ir kaip aktyvus pilietis, kuriam rūpėjo tautos ir valstybės ateitis: „Visuomet mano tikslas buvo dirbti Lietuvai ir dėl Lietuvos.“
Vinco Krėvės muziejaus Vilniuje vadovas Vladas Turčinavičius apžvelgė 1921–1923 m. istorinį kontekstą, pristatė pranešimą „Drąsiausias Lietuvos politinis karinis žygis“, aptarė V. Krėvės vaidmenį šiame žygyje.
Renginyje grojo Gediminas Sederevičius (japoniška fleita bei birbynė) ir Vytautas Varanka (perkusija). Taip pat buvo parodytas G. Sederevičiaus režisuotas filmas „Daivų keliais“ (30 min), sukurtas mažai kam žinomos Krėvės apysakos motyvais.
Renginio metu buvo galima įsigyti V. Krėvės knygą „Pagunda: apysaka, atsiminimai, atsitikimai“, kurioje pirmą kartą Lietuvos skaitytojams yra pristatoma V. Krėvės politinė apysaka, sukurta ir išleista XX a. viduryje Amerikoje.

Tautvilės Jurgelevičienės (Nr. 2–6) ir Vinco Krėvės muziejaus (Nr. 1, 7) nuotraukos.Prašom užeiti

Mėlynasis abonementas

Žalioji muzikos ir meno skaitykla

Lankytojai konferencijų salėje

Atlikėjų besiklausant

Įsigykite ir skaitykite!

 

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija, 2015

V. Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus renginiai

http://www.vilniausmuziejai.lt