Į portalo titulinį
     
PARODOS
 

 

VIRTUALIOS PARODOS

 

   
 
PARODOS muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) lankomos muziejaus darbo valandomis: I - V nuo 10 iki 17 val.
Įėjimas nemokamas.
   
 
KVIEČIAME APLANKYTI ŠIAS PARODAS:
   
   
 
  Paroda
TAIP ARTĖJA ŽODIS
Tomas Venclova knygose ir fotografijose
  2019.10.21 – 2020.01.31
   
   
 

Paroda
MARIJOS LIUGIENĖS TRADICINIAI LIETUVIŠKI ŠIAUDINIAI SODAI

   
   
   
 

Prisimename:

   
 
ARTŪRO JONAUSKO FOTOGRAFIJŲ PARODA
 

Venclovų namai-muziejus ir Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Sankt Peterburge surengėį Artūro Jonausko fotografijų parodą ,,Maironio pėdsakai Sankt Peterburge".
Parodos atidarymas vyko 2019 m. rugpjūčio 13 dieną 18 val. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34) Dalyvavo parodos autorius Artūras Jonauskas, rašytoja ir poetė Aldona Ruseckaitė. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Sankt Peterburge generalinis konsulas Dainius Numgaudis (vaizdo įrašas).
Jonas Mačiulis-Maironis gyveno Sankt Peterburge su nedidele pertrauka 19 metų: nuo 1888 iki 1909-ųjų. Ar tai daug, ar mažai? Pakankamai, kad laikyti save peterburgiečiu, ar bent apgyvendinti šį miestą savo širdyje visam laikui.
Kaip rasti tas gatves, tas vietas, tą miestą, kurį su savimi į Lietuvą išsivežė seminaristas, profesorius, poetas, kuris tiek daug padarė dėl jos ir jos piliečių, būdamas Rusijos imperijos sostinėje? Nuo to laiko daug kas pasikeitė. Išskyrus vietos dvasios jausmą, kuris mistiniu būdu persmelkia kiekvieną kartu su lietumis ir vėjais, kurių apstu šiuose kraštuose.
Ieškant nepagaunamų būsenų per vietas, susijusias su Maironiu, per asmeninę patirtį stebint miestą, kaip neskubų pašnekovą, kuris visą laiką pasakoja savo istorijas ir atskleidžia naujas paslaptis, gimė darbų serija, atspausdintų fototipijos metodu, kuris yra aprašomų įvykių bendraamžius ir leidžia viską papasakoti ir parodyti geriausiu būdu, nepametant gijos.
Artūras Jonauskas – fotografas, menininkas, eksperimentatorius. Nuo 2002 metų savo kūryboje naudoja įvairius fotografijos spausdinimo metodus kaip savo pasaulėžiūros ir asmeninės patirties raiškos instrumentą. Atgaivina senus ir kuria naujus alternatyvius fotografinio atvaizdo gavimo būdus, atrasdamas sąlyčio taškus su spausdintinės grafikos menu. Ypatinga misija šiai dienai – atgaivinti fototipijos spausdinimo būdą (collotype), kaip autoriaus saviraiškos priemonę, kur vaizdai spausdinami aliejiniais dažais ant paruošto paviršiaus su jo pernešimu ant švaraus popieriaus lapo, kas paverčia paruoštą darbą estampu. Kūrinys turi ir fotografijos ir spausdintinės grafikos savybes, griauna supratimo skirtumą tarp naujo ir tradicinio meno, išplečia vidinių dialogų ribas.
Paroda Venclovų namuose veikė iki rugsėjo 20 d.
   
 

JOSIFO BRODSKIO „PUSANTRO KAMBARIO“ FOTOGRAFIJOSE
Paroda skirta Nobelio premijos 30-mečiui paminėti, buvo eksponuojama 2018 m pavasarį.
Pparoda, parengta Josifo Brodskio muziejaus įkūrimo Sankt-Peterburge fondo. Tai fotografijos iš Josifo Brodskio gimtųjų namų Pestelio gatvėje Muruzi name tuometiniame Leningrade, iš kurių jis emigravo 1972 metais. Namai, kuriuose paliko tėvus gyventi amžiname išsiskyrime. Josifą ištrėmusi valdžia niekuomet neišleido tėvų aplankyti sūnaus, taip nubaudusi neklusnų poetą.
Išlydėję Josifą į emigraciją, jo draugai neapleido Brodskių namų. Kasmet gegužės 24 d. per poeto gimtadienį aplankydavo jo tėvus. Brodskio draugas Michailas Milčikas, anksti supratęs šių namų svarbą Rusijos kultūros istorijai, užfiksavo fotografijose interjero detales, gal numatydamas, kad kada nors bus galima šiuose namuose įkurti muziejų. Tiesa, tikro muziejaus Pestelio gatvėje vis dar nėra, bet Josifo Brodskio muziejaus įkūrimo Sankt-Peterburge fondo pastangomis šie komunalinio buto „pusantro kambario“  buvo išpirkta ir pradėta rengti kultūros vakarai, parodos. Visuomenei šie namai atvėrė duris minit poeto 75-metį 2015 m. gegužę.

   
 
   
 
   
 
      piešinių iš ciklo MANDALOS paroda     
      vasario 17 d. - balandžio 29 d.
 

   
 
Projekto ,,(Ne)priklausomi žmonės" paroda, veikė 2013.12.03 - 2014.01.31. Apie projektą..
 
   
 

Savivaldybių muziejų bendrijos PARODŲ MUGĖ ,,Parodų tiltai: informacija ir komunikacija" 2012 m.
Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Venclovų namai-muziejus dalyvavo mugėje ir pristatė parodą KASDIENYBĖS ESKIZAI. Parodos atidarymas vyko rugsėjo 5 d. Paroda buvo eksponuojama Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje , Kaune. Eksponuotos Venclovų namuose-muziejuje sugomos Ramūno ir Elės Katilių privačios Brodskio piešinių kolekcijos reprodukcijos, kurios – tarsi raktas į Josifo Brodskio asmenybės turtingumą ir begalinį pastabumą jį supančiai aplinkai. Brodskis buvo gabus kasdienybės fiksuotojas, lengvomis, neoklasikinėmis linijomis ir formomis piešiantis kasdienybės vyksmą ir ypač įžvalgiai pastebintis kertinius tuo momentu jį supančių žmonių bruožus. Įdomu tai, jog dauguma buvusių artimų jo draugų ne tik Lietuvoje, bet ir Amerikoje, Italijoje, Rusijoje, turi išsaugoję Brodskio piešinių, paliktų jo apsilankymų metu. Tokiu būdu šis poetas sekė rusų poeto Aleksandro Puškino, palikusio šimtus piešinių ir eskizų, tradicija. Puškinas piešdavo autoportretus, o štai Brodskis pasitelkdavo ir įvairias netikėtas metaforas – ypač mėgo piešti kates, kurias kažkada įvardino savojo alter ego portretais. Brodskio vizualiuose dokumentuose, eskizuose gausu veidų, komikso tipo motyvų, šaržavimo, sarkazmo elementų, literatūrinių nuorodų, sąmojingų, šmaikščių komentarų. Parodos kuratorė – Laima Žukauskaitė, buvusi 2012 m. Venclovų namų-muziejaus vyr. fondų saugotoja.