EN RU

 

Muziejuje vykdytos/vykdomos programos:
Renginių ciklas „Vincui Mykolaičiui-Putinui - 120“
Tarptautinė muziejų akcija „Muziejų naktis"
Edukacinis projektas „Muziejus – mokykla – moksleivis. Muziejų ir bendrojo lavinimo mokyklų nacionalinis partnerystės tinklas“


MUZIEJAUS RENGINIAI

 

 

KULTŪROS NAKTIS 2018
Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje
(Tauro g. 10-3)
Renginio trukmė: 18 – 0.30 val.
V. Mykolaičio-Putino  ir B. Sruogos dokumentinio kino vakaras:
19 – 20 val. ekskursija muziejuje su gide
20.30 – 21.30 val. J. Juozapaičio ir  D. Bilinskienės filmas  „Vieno buto istorija“
22 – 23 val. M. Ivaškevičiaus filmas „Einu“
23 – 0.30 val. video medžiaga, prisiminimai apie V. Mykolaitį-Putiną, B. Sruogą

      

V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus (Tauro g. 10-3) programa "Modernėjanti Lietuva ra9ytojo muziejuje" kviečia atvykti į muziejų ir susipažinti su V. Mykolaičio-Putino aplinka, biografijos detalėmis, kurios aktualios ir šiandien. B. Sruogos naujoje ekspozicijoje lankytojai planšetėse galės išbandyti skirtingas viktorinas, susipažinti su aprangos stiliumi, kūriniais bei pamatyti  filmuotą medžiagą. Muziejaus gidės ves ekskursijas trimis kalbomis.
Programa:
18.00 Mokinių piešinių parodos pagal V. Mykolaičio-Putino poemą "Žilvinas ir Eglė" atidarymas.
19.00 val. ekskursija su gide lietuvių k.
20.30 val. ekskursija su gide anglų k.
21.30 val. ekskursija su gide prancūzų k.
22.30 val. ekskursija su gide lietuvių k.
23.30 val. D. Bilinskienės dokumentinės apybraižos "Vieno buto istorija" peržiūra.
Informaciją teikia l. e. p. vyr. fondų saugotoja Ula Zaleskytė, tel. 85 2624480, el. p. info.putino@vilniausmuziejai.lt

 

MUZIEJŲ NAKTIS 2018

MODERNĖJANTI LIETUVA RAŠYTOJO MUZIEJUJE

      

 

Sausio 25 d. Kviečiame į atsiminimų vakarą ir atvirą diskusiją ,,Apie baugščią ir drąsią V. Mykolaičio-Putino širdį", kuriame išgirsite I. Balčiūnienės ir V. Valiušaičio pasakojimus, pamatysime surinktą dokumentinę medžiagą apie rašytojo poziciją karo ir pokario metais. Renkamės V. Mykolaičio svetainėje,
Tauro g.10-3, 18:00 val.
Įėjimas laisvas.

      

 

MUZIEJŲ NAKTIS 2017, gegužės 20 d.
Muziejaus lankymas: 10.00 – 17.00 val.
Renginio trukmė: 18.00 – 24.00 val.
Muziejų nakties renginys PRANCŪZŲ KULTŪROS ATŠVAITAI LIETUVOJE. Renginio metu bus kalbama apie profesorių Georges_Matore ir jo knygą ,,Mano kalėjimai Lietuvoje“ (,,Mes prisons en Lituanie“). Renginyje dalyvaus G. Matore knygos  ,,Mano kalėjimai Lietuvoje“ vertėja Ula Zaleskytė, knygos ištraukas prancūzų kalba skaitys Thomas Divier, prancūzišką nuotaiką sukurs akordeonistė Agnė Dūkštaitė.  
Muziejuje, V. Mykolaičio-Putino memorialinėje svetainėje eksponuojamas G. Matore paveikslas – 1940 m. vasario mėn. tapytas Vilniaus senamiesčio fragmentas.
Informaciją teikia vyr. fondų saugotoja Ramunė Šorienė, tel. 85 2624480,
el. p. info.putino@vilniausmuziejai.lt

      

Visuomenė Tauro g. 10-3 (Vilniuje) esantį butą žino kaip Vinco Mykolaičio-Putino gyventą vietą, bet čia nuo 1940 m. iki 1943 m. ir nuo 1945 m. iki 1947 m. gyveno bei kūrė ir kitas lietuvių literatūros  klasikas, profesorius Balys Sruoga. Iš šio buto jis buvo išvežtas į Štuthofo koncentracijos lagerį, grįžęs gyveno iki mirties -1947 m. spalio 16 d. Šiame bute vykdavo garsūs teatro seminarai, parašytos dramos ,,Apyaušrio dalia“, ,,Kazimieras Sapiega“, šešiolikos eilėraščių ciklas ,,Giesmės viešnelei Žydriajai“.  Grįžęs iš Štuthofo parašė memuarų apie koncentracijos lagerį knygą ,,Dievų miškas“.  
Iki šiol šiam dramatiško likimo kūrėjui  muziejuje nebuvo jokių atminimo įamžinimo ženklų. 2016 metų pabaigoje buvo įgyvendintas Kultūros tarybos finansuotas projektas ,,Balio Sruogos ekspozicijos įrengimas diegiant šiuolaikiškų technologijų naudojimu pagrįstus sprendimus“-parengta ekspozicija Baliui Sruogai , jo žmonai Vandai Daugirdaitei-Sruogienei, žinomai istorikei, pedagogei, istorijos vadovėlių autorei, jų dukrai Daliai Sruogaitei-Bylaitienei-radijo laidų išeivijoje (JAV) rengėjai, radijo spektaklių režisierei.
            Maloniai kviečiame į ekspozicijos Baliui Sruogai pristatymą, kuris vyks 2017 m. vasario 10 dieną (penktadienį), 18 valandą V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje Tauro g. 10-3, Vilniuje. Programoje- spektaklis „Eskizai Baliui Didžiajam“ (Balys Sruoga).  Programą atliks aktoriai Dalia Storyk-Zykuvienė ir Remigijus Vilkaitis. Inscenizacijos autorė – Dalia Storyk-Zykuvienė. Įėjimas nemokamas.

 

      

 
Monospektaklis ,,Melodija akordeonui“ kovo mėnesį buvo parodytas Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Štai ką po spektaklio rašė Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotoja Virginija Januševičienė: ,,Monospektaklis Melodija akordeonui stebina plačiu keliamų problemų spektru ir jausmo gelme. Čia aštriai kalbama apie šiandienos aktualijas, prisimenamos istorijos pamokos, į viską žvelgiama filosofiškai, remiamasi iškiliausių eruditų mintimis, literatūros klasika“.

Renginys nemokamas

      

 

Kovo 17 dieną, 18 valandą Vinco Mykolaičio - Putino memorialiniame bute – muziejuje kviečiame susitikti su rašytojo Jono Mačiulio (1919-1992) laiškais rašytojais iš Lietuvos į kalėjimą ir tremtį mylimajai politinei kalinei Eugenijai Šimanskytei, vėliau – žmonai. Šie laiškai yra unikalus reiškinys lietuvių kultūros ir literatūros istorijoje. Juose atsispindi ne tik paties autoriaus asmeninis ir jo artimųjų gyvenimas Seredžiaus ir Veliuonos apylinkėse, bet ir sudėtingas Lietuvos pokaris, kuriame reikėjo ne tik išgyventi bet ir išlikti žmogumi. Pagrindinis variklis buvo meilė, padėjusi subręsti, apsispręsti ir tapti rašytoju.

Renginio metu vyks diskusija „Išlikimo fenomenas: vakar, šiandien, rytoj“
Dalyvauja:
Istorikė Ramunė Driaučiūnaitė
Tautosakininkė ir žurnalistė Gražina Kadžytė
Renginį veda knygos sudarytoja Vida Girininkienė

Renginys nemokamas

      

Jums tenka aptarnauti įvairaus amžiaus klientus, kasdien bendrauti su kolegomis ir darbdaviais, dalyvauti naujų produktų pristatymuose, vesti seminarus, ekskursijas, viešai kalbėti, bet ar: klientas išgirsta jam siunčiamą žinutę , įdomu jūsų  klausytis, kalbate natūraliai, valdote savo intonaciją, nesijaudinate, kalbate įtaigiai? Kaip   atrasti savo unikalų kalbėjimo stilių, saviraiškos džiaugsmą,  aiškiai, įdomiai, įtaigiai reikšti savo mintis, tinkamai paruošti savo kūną ir balsą, struktūriškai  ir kokybiškai parengti viešą  kalbą, galimybę  panaudoti savo gabumus,  pasitikėti  savimi,  pažadinti miegančią  auditoriją maloniai sutiko pasidalinti " Kalbos meno studijos " įkūrėjai ir lektoriai, aktoriai Jūratė Vilūnaitė ir Rimantas Bagdzevičius. Maloniai kviečiame dalyvauti.
Įėjimas nemokamas.

 

      

Nuo 2015 m. lapkričio 20-tos dienos iki 2016 metų kovo 1-os dienos Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje, Tauro g. 10-3, Vilniuje veiks personalinė Vaido Maco keramikos paroda. Parodoje galima pamatyti įspūdingų dydžių vazų kolekciją įkvėptą senovės Afrikos, Indijos, bei baroko ir rokoko laikotarpių.

 

      

 

Nuo 2015 m. lapkričio 19-tos dienos iki 2016 metų sausio 1-os dienos Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje, veiks Vilniaus Dailės Akademijos III kurso studentų Arno Augučio, Lauryno Kamarausko ir Mildos Šiūlytės grafikos darbų paroda „Fluxus“.

 




      

 

MUZIEJŲ NAKTIS 2015
Jei dar nesilankėte V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje dėl laiko stygiaus, o gal nežinote, kad Vilniuje, Tauro gatvėje 10-3  toks muziejus yra, maloniai kviečiame užpildyti šią spragą gegužės 16 dieną nuo 10.00 iki 23.00 val. Galėsite  susipažinti ne tik su autentišku  poeto butu, bet ir  pamatyti bei išgirsti archyvinę garso ir vaizdo medžiagą iš muziejaus fondų. Veiks fotografijų paroda  ,, XX a. pradžia Literatūrinio A. Puškino muziejaus rinkiniuose” . 
Niekur nedings sodai ir daržai, gal žolės ir  ūgtelės, bet  Muziejų naktį siūlome praleisti dar nelankytuose muziejuose!



      

Šeštadienį, lapkričio 29 d. Vinco Mykolaičio-Putino bute-muziejuje atidaromas vienos dienos knygynas. Visus kviečiam į svečius. Nepamirškite šiltesnių išeiginių kojinių.

10-18 val. muziejuje vyks slaptas knygynas „Juodas šuo“. Tai kitokios formos kvietimas aplankyti unikalų memorialinį butą. Renginio metu keli muziejaus kambariai ypatingai pasikeis. Viename bus įkurta knygyno erdvė, edukaciniame kambaryje – jauno grafiko Šarūno Joneikio paroda. Svetainėje vyks įvairios knyginės dirbtuvės, kūrybiniai užsiėmimai, tam tikru metu muziejininkai ves ekskursijas. Tokiu būdu siekiama sukurti gyvo muziejaus erdvę, perteikiant patį poetą ir interpretuojant rašytojo laikmetį. Slaptas knygynas veiks tarp 10-18 val, po pertraukos 19 val. - jauno talentingo folkmuzikanto Algio Fediajevo autorinių dainų koncertas.

Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus - Programa Facebooke

 

      

 

Spalio 17 dieną Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko nemokamas akustinės folk muzikos koncertas. Grojo grupė "MarGė". 

Plačiau apie grupę: https://www.facebook.com/pages/
MarGė/434510740002241

https://www.youtube.com/watch?v=tguuw1kaiqw




      

 
„Ateina sutemų lauktoji valanda…“
(V. Mykolaitis-Putinas)
Gegužės 17 d. iš spintų ir stalčių ištrauksime tai, ko anksčiau neeksponavome. Apsilankiusieji galės pasižiūrėti archyvinių dokumentinių kadrų, pasiklausyti paties V. Mykolaičio-Putino skaitomų eilių. Durys bus atvertos iki 24 val.

      

Vasario 27 d., ketvirtadienį, 18 val. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius) įvyks Astridos Petraitytės biografinio romano „Helė“ sutiktuvės ir pristatymas.
Renginyje dalyvaus knygos autorė Astrida Petraitytė, literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė-Pakerienė, leidyklos „Versus aureus“ redaktorė Onutė Gudžiūnienė. Literatūrinį vakarą paįvairins „Knygos teatro“ aktorės Reditos Dominaitytės skaitomos romano „Helė“ ištraukos ir Žemynos Trinkūnaitės kanklėmis atliekama muzika. „Helė“ – dokumentine medžiaga grįstas ir autentiškomis fotografijomis iliustruotas romanas, pasakojantis apie Eleną (Helę) Vilčinskaitę, jaunystės metais, 1930-aisiais, išvykusią į Argentiną, bet spėjusią pasireikšti Kauno kultūriniame gyvenime: vaidino „Vilkolakio“ teatre, buvo aktyvi literatūrinės draugijos „Šatrija“ narė, įvairių literatūros vakarų dalyvė, nepamainoma skaitovė. Greta šios ryškios, maištingos, gaivalinga jaunyste trykštančios pagrindinės herojės knygos puslapiuose iškyla gerai žinomos tarpukario Lietuvos asmenybės: Vincas Mykolaitis-Putinas, Juozas Eretas, Juozas Grušas, Juozas Paukštelis, Salomėja Nėris, kuriai E. Vilčinskaitė buvo ne tik viena iš „Šatrijos“ bendražygių, bet ir artimiausia bičiulė, sielos paslapčių patikėtinė „tremties“ į Lazdijus metais. Daugiau..

 


       2013 m.

 

Tęsdamas renginių, skirtų paminėti V. Mykolaičio-Putino studentus, ciklą, Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas muziejus pakvietė kartu prisiminti vieną žymiausių kūrėjų, buvusių profesoriaus V. Mykolaičio-Putino studentų, tęsusių pradėtus darbus ir padėjusių užbaigti V. Mykolaičio-Putino pradėtą Adomo Mickevičiaus poemos „Konradas Valenrodas“ vertimą į lietuvių kalbą. Vakarą vedė, poeto gyvenimo ir kūrybos apžvalgą pristatė Marius Mikalajūnas, renginyje dalyvavo bei prisiminimais dalinosi J. Marcinkevičiaus žmona Genovaitė Marcinkevičienė.Mokytojas metodininkas Marius Mikalajūnas parengė šia tema elektroninę pateiktį, skirtą mokykloms.
RENGINIO FOTOGRAFIJOS

      

Gegužės 17 d. ,Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-3, Vilnius) prisijungė prie tarptautinės akcijos „Europos muziejų naktis 2013“. Lankytojams muziejus duris atvėrė 17 val., kviesdamas į literatūrinį vakarą – Inezos Juzefos Janonės poezijos knygos „esame, kad nebūtume“ pristatymą.
Renginyje dalyvavo humanitarinių mokslų daktarė, literatūrologė Elena Baliutytė-Riliškienė, humanitarinių mokslų daktarė Alma Lapinskienė, rašytojas, poetas, literatūros kritikas Alfredas Guščius, filosofas, humanitarinių mokslų daktaras, „Naujosios Romuvos vyriausiasis redaktorius Andrius Konickis, fleita grojo Justina Orlovskytė. Susirinkusiuosius pakvietėme ne tik klausytis vakaro svečių pokalbių apie knygą, muzikos, skaitomos I. J. Janonės poezijos, bet ir patiems įsitraukti į literatūrinį šurmulį bei kartu su kitais skaityti eilėraščius.

 

Inesa Juzefa Janonė

FOTOGRAFIJOS

      

Tęsdami renginių, skirtų paminėti 120-ąsias V. Mykolaičio-Putino metines, ciklą, pakvietėme atvykti į muziejų pasiklausyti „Knygos teatro“ aktorių Reditos Dominaitytės ir Raimondo Paškevičiaus teatralizuotai skaitomo romano „Altorių šešėly“. Šis teatras, pastatęs spektaklį pagal romano trečiąją dalį, šį sykį pristatė tekstus, atrinktus iš antrosios dalies „Eina gyvenimas“. Ne veltui skaitymai pavadinti „Dialogais“ – Raimondas Paškevičius įkūnijo Liudo Vasario, o Redita Dominaitytė – baronienės vaidmenis.

 

      

 

LIETUVOS MUZIEJŲ KELIAS

2013.03.29 Kultūros vakaras „1863 metų sukilimo istorija V. Mykolaičio-Putino romane Sukilėliai“. Renginyje dalyvavo rašytojas, literatūrologas, Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas Regimantas Tamošaitis, V. Mykolaičio-Putino romano ištraukas skaitė aktorius Rimantas Bagdzevičius.
Daugiau apie vakarą..

Albinos Makūnaitės romanui "Sukilėliai" sukurtų iliustracijų paroda (1957 m., medžio raižiniai).
2013.03.29 - 04.30

      

 

2013 m. vasario 1 d., penktadienį, 17 val.
V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-3, Vilnius) kviečia į Lietuvos centrinio valstybės archyvo Dokumentų sklaidos skyriaus parengtos dokumentų ir fotografijų parodos „Aš liksiu ištikimas žmogui ir sau pačiam“ atidarymą. Archyvo darbuotojai, 120-ųjų V. Mykolaičio-Putino gimimo metinių proga, dovanoja galimybę pamatyti ir susipažinti su archyve saugomais, paprastai nepublikuojamais dokumentais.
Paroda veiks visus jubiliejinius metus – nuo vasario 1 d. iki gruodžio 31 d.
Daugiau apie parodą..

      

Būsenos
Skaitymo ir  rašymo akcija, skirta V. Mykolaičio-Putino 120-osioms gimimo metinėms

Artėjančias V. Mykolaičio-Putino 120-ąsias gimimo metines „Knygos teatras“ ir V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus kviečia pasitikti skaitymo ir rašymo akcija „Būsenos“.
2013 metų sausio 6 dieną minėsime 120-ąsias poeto, prozininko, dramaturgo, vertėjo, pedagogo, literatūros kritiko V. Mykolaičio-Putino gimimo metines. „Knygos teatras“ ir V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus kviečia visus rašytojo gerbėjus pasitikti šventę  skaitymo ir rašymo akcija „Būsenos“. Akcijos esmė – nuo gruodžio 6-osios iki sausio 11-osios  aktyviai skaityti mėgstamiausius V. Mykolaičio-Putino romanus, poezijos rinkinius, dramas ir dalytis įspūdžiais, išgyvenimais, pastebėjimais tiek virtualioje „Knygos teatro“ svetainėje (https://www.facebook.com/KnygosTeatras), tiek realioje rašytojo svetainėje memorialiniame bute-muziejuje.
Akciją gruodžio 6 dieną pradės „Knygos teatras“,  neoficialioje ES sostinėje Briuselyje lietuvių bendruomenei vaidindamas „Altorių šešėly“ ir teatro puslapyje  paskelbdamas pirmąją ištrauką iš  romano. Daugiau..

 

      

       KONKURSO NUOSTATAI

      2012 m.

2012 m. spalio 5 d., penktadienį, 18 val. VMMD V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-3, Vilnius), minėdamas Maironio metus, kviečia į Aldonos Ruseckaitės biografinio romano „Šešėlis JMM. Maironio meniniai biografiniai etiudai“ pristatymą. Pasak Rimvydo Stankevičiaus, „tai itin originalus, drąsus ir unikalus sumanymas, – šis kūrinys, paremtas tikrais poeto rankraščiais, laiškais ir įvairiais dokumentais, atkuria paskutinį vieno svarbiausių lietuvių literatūros poetų Jono Mačiulio-Maironio, kurio 150 metų jubiliejų kaip tik šiemet švenčiame, gyvenimo dešimtmetį“.
Renginyje dalyvaus knygos autorė Aldona Ruseckaitė ir Marius Mikalajūnas. Vakaro metu išgirsite romano ištraukų, kurias skaitys aktoriai Jūratė Vilūnaitė ir Rimantas Bagdzevičius.
Renginys nemokamas. Daugiau informacijos tel. (8 5).262 4480 arba el. p. info.putino@vilniausmuziejai.lt, putinomuziejus@gmail.com.

 

      

 

MUZIEJŲ KELIO RENGINYS

Liepos 3 d. V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus pasiūlė pietų pertrauką išmainyti į apsilankymą muziejuje. Buvo parodyti dokumentiniai filmai apie V. Mykolaitį-Putiną, ištrauktos fonduose saugomos fotografijos, paslėptas auksinis parkeris, bebro kailio kepurė ir dar daug visokiausių lobių.

      2011 m.

 

Lapkričio 11 d. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko ciklo Three uses of the Knife renginys: italų menininko Alex Cecchetti projektas „Naktį blogų žodžių nematyti“ (At night bad words cannot be seen). Tęstinių projektų – „Trečiadienio Salonas” (The Wednesday Salon (Salon du Mercredi)) ir „Žaidėjai“ (I Giocatori (The Players)) – metu Alex Cecchetti vysto nebaigtus performansus, idėjas ir konceptus, įtraukdamas ir publikos bei kviestinių projektų dalyvių reakcijas. Idėjiškai tęsdamas šiuos projektus, Vilniuje menininkas surengė tris performansus.
Pasitelkdamas skulptūros, video, performanso ir tapybos priemones, menininkas nagrinėja pačias įvairiausias temas. Išrasdamas savitus kūrybos metodus, Alex manipuliuoja objektais, idėjomis, kalba bei pasitelkia juos daugialypių naratyvų konstravimui, kur vienodą reikšmę turi tiek procesas, tiek atsitiktinumai. Daugiau informacijos: http://www.3-uses-of-the-knife.lt/.

  Organizatoriai: Artnews.lt, Šiuolaikinio meno centras, Nacionalinės dailės galerijos informacijos centras, Gerda Paliušytė, Monika Lipšic.

      

Spalio 20 d., Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje įvyko režisieriaus Antano Maciulevičiaus dokumentinio filmo „Labas vakaras, monsiuer Miltini“ (2007 m.) peržiūra ir diskusija.

  .Dokumentinio filmo centre – kontraversiškai vertinama, įvairių atsiliepimų sulaukusi ir kone mitine tapusi režisieriaus Juozo Miltinio figūra, atskleidžiama aktoriaus L. Laucevičiaus, rašytojo T. Sakalausko, filosofo K. Stoškaus, kompozitoriaus G. Kuprevičiaus, sovietinė Lietuvos kultūros ministro L. Šepečio, J. Miltinio mokinių aktorių E. Šulgaitės, R. Zdanavičiūtės, R. Urvinio, S. Petronaičio, A. Paulavičiaus, profesoriaus tapytojo G. Kazimierėno ir kitų prisiminimuose. Filmo trukmė 1 val. 30 min.

Filme pasakojama ne tik apie režisieriaus asmenybę bei kūrybą, bet ir apie jo teatrinės tradicijos įtaką šiandieninei šalies kultūrai, įvairių asmenybių žvilgsnį į šių dienų kultūros procesus ir tendencijas. Apie tai kalbėjo filmo režisierius Antanas Maciulevičius, profesorius Giedrius Kazimierėnas, filosofai Krescentius Stoškus ir Andrius Konickis, aktorius Rimgaudas Karvelis.

      

 


 

TEBŪNIE NAKTIS 2011

Birželio 18 d., šeštadienį, siaučiant „Tebūnie nakčiai“, V.Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius), vyko teatralizuoti Antano Škėmos romano „Balta drobulė“ skaitymai, skambant grupės „ZehrGut“ atliekamai kabareto muzikai. Džiaugsmą akims ir ausims sukūrė Rita Mačiliūnaitė („ZehrGut“, vokalas), Marija Grikevičiūtė („ZehrGut“, klavišiniai) ir Marius Morkevičius (Garšva). Ką veikėme kultūros naktį? Klausėmės skaitymų, muzikos, žvalgėmės po muziejų su arbatos ar kavos puodeliu.

      

 

Birželio 8 d. muziejuje vyko Dianos Šarakauskaitės knygos "Medžiai mano tėvai" pristaymas. JAV gyvenančios poetės Dianos Šarakauskaitės publikacijos spausdinamos „Metuose“, „Šiaurės Atėnuose“, „Nemune“, „Poezijos pavasaryje“, JAV lietuvių spaudoje. 2007 m. D. Šarakauskaitė tapo JAV LB kultūros tarybos poezijos konkurso laureate. Poetės eilėraščiuose pasirodo socialinės istorinės realijos, nykstantys kraštovaizdžiai ir besikeičiantis atsakomybę už namus praradusio žmogaus veidas. Daugiau..

 

      

 

 

MUZIEJŲ NAKTIS 2011

Gegužės 14 d., šeštadienį, nuo 18 val. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus (Tauro g. 10-3, Vilnius) prisijungė prie tarptautinės akcijos „Europos muziejų naktis 2011“. Lankytojams muziejus duris atverė 18 val., siūlydamas pasižiūrėti Antano Maciulevičiaus režisuotą filmą „Akmenorius“, pasakojantį apie liaudies menininko gyvenimą. Po kino juostos peržiūros, pakvietėme padiskutuoti tema „Lietuvių alternatyvioji kultūra tarp Viliaus Orvido ir Jurgio Mačiūno“. Diskusijoje dalyvo filmo režisierius, scenarijaus autorius Krescentius Stoškus, profesorius Giedrius Kazimierėnas, dailininkas Kęstutis Ramonas ir kt.

      

 
 

Balandžio 29 d. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje“ trečiasis renginys, skirtas aptarti Édouard‘o François André Lietuvoje projektuotiems parkams. Šįsyk kraštovaizdžio architektūros specialistai Vaiva ir Steponas Deveikiai papasakojo ir, naudodamiesi vaizdine medžiaga, pristatė dar neaptartą Palangos parką. Renginyje dalyvauvę aktoriai Karolina Masiulytė-Paliulienė ir Romualdas Ramanauskas prancūzų ir lietuvių kalbomis skaitė R. André laiškus, rašytus iš pajūrio 1898 m., É. F. André su sūnumi René besilankant Palangoje ir kuriant parko projektą. Taip pat buvo skaitomos 1906 m. žurnale „Revue horticole“ R. André publikuoto straipsnio ištraukos, kuriose užfiksuoti ir aprašyti parko kūrimo darbai. Pasak V. ir S. Deveikių, šiame straipsnyje detaliai aprašoma, kaip buvo formuojamos parko erdvės ir paviršius, kaip šaltinio vietoje atsirado vandens telkinys, kaip buvo nutiesti parko takai. 1960 m. šiam Palangos parkui buvo suteiktas botanikos parko statusas.
Tai buvo paskutinis ciklo, skirto É. F. André parkams, vakaras, paįvairintas Giedriaus Žukausko violončele atliekamos muzikos.

 

      

 

Balandžio 8 d. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje įvyko poeto, dramaturgo, fotografo Juliaus Kelero knygų „Tai Tu“ ir „Vilniaus šaligatviai“ pristatymas. Renginyje dalyvavo knygų autorius, aktorė Jolanta Dapkūnaitė, filosofas Nerijus Milerius, literatūros kritikė Jurga Tumasonytė ir menotyrininkė Agnė Narušytė.

FOTOGRAFIJOS

 

      

Šių metų kovo 25 d. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius) vyko antrasis renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje“ vakaras Édouard‘o François André parkai Lentvaryje, Užutrakyje ir Trakų Vokėje.Ypatingu gamtovaizdžiu išsiskiriantys parkai žavi plotais ir kruopščiu planavimu, sukurtais reljefais. Autentiškiausias 21 ha užimantis Lentvario parkas ir šiandien džiugina nepakitusiais vaizdais,

  suprojektuotais XIX a. pabaigoje valdant grafui Vladislovui Tiškevičiui, bei yra labai vertinamas tiek Lietuvos, tiek Europos specialistų, nes, pasak vakare dalyvausiančių Vaivos ir Stepono Deveikių, parkas atskleidžia visą É. F. André kūrybinę jėgą.Antrasis parkas, apie kurį buvo kalbama penktadienio vakarą – prie Galvės ir Skaisčio ežerų įsikūręs Užutrakio dvaro ansamblis ir parkas, sukurtas grafo Juozapo Tiškevičiaus iniciatyva. V. ir S. Deveikių teigimu, parkas išsiskyrė daugiau nei 20 tarpusavyje ir su ežerais sujungtų tvenkinių, atspindėjusių aplinką ir kūrusių atspindžių žaismą, erdvės bei platybės įspūdį. Trakų Vokės parkas, suprojektuotas 22 ha plotuose, akį traukia išskirtinai natūraliu reljefu, geometriniu ir gamtovaizdiniu parko planavimu, iki šių dienų išlikusia pagrindine parko struktūra.
Renginyje ne tik išgirdome apie Lentvario, Užutrakio ir Trakų Vokės parkus, bet ir pasiklausėme dar niekur nepublikuotų René André laiškų, kuriuos po pirmo apsilankymo 1898 m. minėtuose parkuose rašė savo žmonai. Laiškus prancūzų kalba skaitė Karolina Masiulytė-Paliulienė, o vertimus – Romualdas Ramanauskas. Vakarą paįvairino violončelininkė Gabrielė Samolytė. Renginio skelbimas..

      

 

Vasario 26 d. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje“ vakaras, skirtas prancūzų kraštovaizdžio architektui Édouard‘ui François André, suprojektavusiam Lentvario, Palangos, Trakų Vokės ir Užutrakio dvarų sodybų parkus. 2011 m. spalio 25 d. sukanka 100 metų, kai mirė šis garsus, Lietuvą dailinęs, su grafais Tiškevičiais bendravęs ir didelį indėlį į Lietuvos kraštovaizdžio kūrimą įdėjęs specialistas. Kartu su É. F André klubu Lietuvoje, 2011-uosius paskelbusiu É. F André parkų metais, šeštadienį muziejuje klausėmės klubo narių Vaivos ir Stepono Deveikių pasakojimo apie prancūziškuosius parkus Lietuvoje, prancūzų ir lietuvių kalbomis skaitomų 1898 m. Édouard‘o François sūnaus René André laiškų, rašytų iš Lietuvos į Prancūziją, bei 1904 m. grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių rašytų laiškų, skirtų É. F André. Laiškus skaitė aktoriai Karolina Masiulytė-Paliulienė (prancūzų kalba) ir Romualdas Ramanauskas (lietuvių kalba), smuiku griežė Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikininkė Toma Bandzaitytė.

  É. F André.

      

 

Scena iš Aurelijos Ragauskaitės 1975 m. režisuoto spektaklio pagal Balio Sruogos pjesę "Pajūrio kurortas" (Lietuvos literatūros ir meno archyvas)

 

2011 m. vasario 5 d. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje buvo surengtas vakaras, skirtas paminėti 115-ąsias Balio Sruogos gimimo metines. Rašytojas, gyvendamas šiame bute, sukūrė daug dramaturgijos kūrinių bei surengė ne vieną teatro seminarą. Norėdami prisiminti B. Sruogos teatrinę veiklą, pakvietėme pasiklausyti režisieriaus Gyčio Padegimo pasakojimo ir Vilniaus mokinių dainuojamosios poezijos konkurso antros vietos laimėtojos Dominykos Čiplytės (Šv. Kristoforo gimnazijos mokinė) pagal rašytojo eiles sukurto muzikinio intarpo. Renginio metu veikė nuotraukų, dokumentų ir knygų paroda. Renginio afiša

   
 

V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus sausio 6 d., surengė vakarą, skirtą 118-osioms rašytojo gimimo metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo bei pranešimą „Adomas Jakštas ir Vincas Mykolaitis-Putinas meno esmės klausimu“ skaitė filosofė Pillė Veljataga, o filosofas, „Naujosios Romuvos“ vyriausiasis redaktorius Andrius Konickis susirinkusiuosius supažindino su XIX a. antros pusės rusų filosofu Vladimiru Solovjovu bei jo darbais. Šiuo žymiu kultūros veikėju domėjosi ir žavėjosi ne vienas mūsų rašytojas, o V. Mykolaitis-Putinas bei Vanda Sruogienė parašė disertacijas, už kurias gavo daktaro vardus. FOTOGRAFIJOS

 

      2010 m.

 

 

Spalio 22 d. V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus ir M. Daukšos vidurinė mokykla pakvietė į kūrybinę laboratoriją „Karininkų ramovėje“ (Pamėnkalnio g. 13, Vilnius). Buvo gvildenama asmenybės ugdymo tema, demonstruojamas filmas „Ugnies medžioklė su varovais arba Sizifo akmuo“ (autoriai: kino režisierius Antanas Maciulevičius ir M. Daukšos vidurinės mokyklos 11-okė Birutė Leiputė). Po peržiūros vyko diskusija. Dalyvauvo profesorius Giedrius Kazimierėnas, docentas Krescencijus Stoškus, filmo autoriai ir kiti.

   
 

Spalio 16 d. buvo paminėtos 63-iosios Balio Sruogos mirties metinės. Tradiciškai aplankytas klasiko kapas, Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje B. Sruogos giminaičiai bei muziejininkės iš B. ir V. Sruogų namų-muziejaus Kaune dalijosi įdomiais prisiminimais apie žymųjį rašytoją. FOTOGRAFIJOS

 

      

 

Henrikas Radauskas

 

2010 m. birželio 10 d. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje įvyko vakaras „Henriko Radausko gyvenimo ir kūrybos keliu“, skirtas poeto 100-mečiui paminėti. Lietuvių kalbos mokytojų tarybos pirmininkas Marius Mikalajūnas pristatė unikalią archyvinę medžiagą. Buvo klausomasi garso įrašų su paties H. Radausko skaitomais eilėraščiais. Veikė knygų paroda. FOTOGRAFIJOS

   

Jurgis Savickis

 

MUZIEJŲ NAKTIS 2010
Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius) gegužės 15 d. vyko „Muziejų nakties“ renginys, skirtas rašytojo ir diplomato Jurgio Savickio 120-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo J.Savickio vaikaitis dailininkas Raimondas Savickas, buvo demonstruojama unikali archyvinė vaizdo medžiaga, kurią Perkūnas Liutkus atvežė į Lietuvą iš Prancūzijos. Veikė knygų paroda.  FOTOGRAFIJOS

   
 

2010 m. balandžio 23 d. Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje vyko 9-12 klasių mokinių esė konkurso „Patriotizmas V. Mykolaičio-Putino romane Krizė” baigiamasis renginys. Studentų ir mokytojų vertinimo komisijos atrinko 6 prizininkus ir 4 laureatus, tačiau į baigiamąjį renginį buvo pakviesti ir apdovanoti visi 44 dalyviai ir jų mokytojai. FOTOGRAFIJOS

Konkurso rengėjos - V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos.

 

      

 

 

2010 m. kovo 19 d. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko renginys ,,Kovos keliu žengiant – Mamertui Indriliūnui ir Broniui Krivickui atminti“.Dalyvavo literatūrologai Rita Tūtlytė ir Virginijus Gasiliūnas. Renginį organizavo V.Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos.

Renginys skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. FOTOGRAFIJOS

Fotografijose: M. Indriliūnas ir B. Krivickas

   
 

2010 m. kovo mėnesį. V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos suorganizavo šventę Vilniaus senjorams „Atviras muziejus". Jiems parengti ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų komplektai, eilėraščių skaitymai, senjorai atskiromis grupėmis lankėsi muziejuje kovo mėnesio trečiadieniais. Programos „Atviras muziejus“ tikslas – paskatinti senjorus lankytis kultūros įstaigose, domėtis muziejais ir jų vykdoma veikla Vilniuje. Senjorai buvo supažindinti su nemokamomis ekskursijomis bei renginiais, parodomis, skatinami domėtis kultūrine veikla. Šįkart senjorų grupės lankėsi iš Pagyvenusių žmonių asociacijos. FOTOGRAFIJOS

 

      

 
 

2010 m. kovo 11 dieną V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos suorganizavo išvyką į Antazavės vaikų globos namus. Išvažiuojamoji edukacinė programa „Žaidžiame poeziją“ buvo vesta įvairaus amžiaus auklėtiniams. Daugiau informacijos apie galimybes atsivežti edukacines programas
tel.: (8-5) 262-44-80.

 

         2009 m.

 

 

2009-ųjų gruodį Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje sėkmingai baigtas vykdyti projektas „Archyvo skaitmeninimas“. Dabar lankytojai turi visas galimybes klausytis kokybiškos ir lengvai prieinamos archyvinės garso medžiagos, peržiūrėti anksčiau nedemonstruotus vaizdo įrašus. Garso ir vaizdo archyvo skaitmeninimas užkirto kelią unikalių V.Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje saugomų archyvų sunykimui, sudarė galimybes vertingą medžiagą demonstruoti ekskursijų, edukacinių programų, parodų, renginių metu. Projektą dalinai parėmė LR Kultūros rėmimo fondas.
DAUGIAU APIE ARCHYVĄ..

   
 

2009 metų gruodžio 8 dieną Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko knygos „Lietuvių rašytojų takais Šveicarijoje“ (Šveicarijos lietuvių bendruomenė, 2009) pristatymas. Knygoje lietuvių ir vokiečių kalbomis pasakojama apie lietuvių rašytojų studijas ir viešnages Šveicarijoje nuo XIX a. paskutinio dešimtmečio iki Antrojo pasaulinio karo bei kelis šiuolaikinius rašytojus, kurie šalyje lankėsi po 1990 m. Šios knygos pasirodymas – Šveicarijos lietuvių bendruomenės narių dovana Tėvynei jos vardo paminėjimo 1000 – mečio proga. Renginyje dalyvavo knygos sudarytoja Jūratė Caspersen ir skyriaus apie V.Mykolaitį-Putiną autorė Diana Brunner. Vakarą vedė poetė, knygos redaktorė Dovilė Zelčiūtė.

 

 

 



 
2009 metų lapkričio 17 dieną Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko pirmasis steigiamasis Senųjų kapinių globos bendrijos susirinkimas. Jo metu aptarti bendrieji įstatai, tikslai ir uždaviniai, veiklos strategija. Bendrijos nariai ruošiasi skatinti domėjimąsi senosiomis Lietuvos kapinėmis – vienais iškiliausių kultūros ir istorijos paminklų, rūpintis derama kapinių priežiūra, inventorizacija, muziejų bei informacinių centrų kapinėse steigimu, kultūrinės bei visuomeninės veiklos jose organizavimu. Bendrijos nariais galite tapti ir jūs. Dėl išsamesnės informacijos kreiptis į bendrijos pirmininkę, istorikę Vidą Girininkienę 861474497 arba muziejaus tel. 262-44-80.  
   
  2009 metų lapkričio 12 dieną Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vyko Juozo Lukšos knygos Partizanai vertimo į anglų kalbą Forest brothers (Central European University Press, 2009) pristatymas. Renginyje vertėja Laima Vincė Sruoginytė, pasakojo apie knygos vertimo projektą, jos priešistorę bei paruošimą, taip pat skaitė pasirinktas ištraukas anglų kalba, aktorius Lukas Petrauskas – tas pačias ištraukas lietuvių kalba. Apie knygos vertimo svarbą žodį tarė renginio garbės svečias J.Lukšos-Daumanto brolis Antanas Lukša bei seimo narys Algis Kašėta. Renginį vedė žurnalistas Ričardas Čekutis. Vakarą vainikavo grupės Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė koncertas, muzikantai atliko dainas sukurtas pagal partizanų eiles ir istorijas iš savo būsimo albumo Broliai repertuaro. Renginį organizavo V.Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos. FOTOGRAFIJOS 
 

 

 

 

V. Mykolaičio–Putino memorialiniame bute–muziejuje birželio 4 d., vyko V. Mykolaičio-Putino romano „Krizė“ pristatymas, aptarimas ir diskusija kartu su muziejuje veikiančio „Renesanso“ klubo nariais ir leidyklos „Alma littera“ leidėjais.  Vincas Mykolaitis-Putinas 1937 m. išleido romaną „Krizė“, kuriame ryški ekonominių problemų patirtis, žmonių gyvenimo pokyčiai sunkmečiu Lietuvoje, socialinė įtampa. Didžiausia literatūros, skirtos suaugusiems, vaikams ir paaugliams leidykla „Alma littera“ nesuabejojo šiandieniniu kūrinio aktualumu, tad šiemet perleido „Krizę“. Anot leidyklos direktorės D. Viliūnienės, nors romanui daugiau nei septyniasdešimt metų, skaitytojas teksteto nepajaus, skaitys, kaip ką tik parašytą romaną. Romanas 1937 m. pelnė „Sakalo“ bendrovės literatūrinę ir Ukmergės visuomenės premijas.  FOTOGRAFIJOS

   
 

V. Mykolaičio–Putino memorialiniame bute–muziejuje gegužės 19 d. vyko poetės, Maironio literatūros muziejaus direktorės Aldonos Ruseckaitės naujos knygos „Tik labas ir sudie“ pristatymas.  Klausėmės mįslingų Aldonos Ruseckaitės eilių ir nustebę grožėjomės puikiomis poetės fotografijomis, kurios atskleidė betarpišką autorės santykį su gamta.

 

 

 
 

MUZIEJŲ NAKTIS
V. Mykolaičio–Putino memorialiniame bute–muziejuje gegužės 16 d. vyko renginys  iš ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje“ apie dalininką Viktorą
Petravičių
. Renginyje dalyvavo menotyrininkė Ingrida Korsakaitė ir muzikologas Edmundas Gedgaudas. 
Renginio metu buvo demonstruojama filmuota medžiaga iš asmeninio I. Korsakaitės archyvo, rodomas J. Leikaitės filmas pagal V. Petravičiaus iliustracijas, veikė knygų bei nuotraukų paroda.

V. Petravičiaus grafikos darbas 

 

 

 
  2009 m. kovo 3 d. V. Mykolaičio–Putino memorialiniame bute–muziejuje vyko seminaras „Medijos ir literatūra“, skirtas Vilniaus Pedagoginio universiteto studentams magistrantams. Studentams buvo parodytos kompiuterinės galimybės, papasakota apie informacijos moksleiviams pritaikomumą, aktualumą. Seminaro pirmąją dalį vedė mokytojas ekspertas Marius Mikalajūnas. Jis pristatė literatūrinius medijų variantus apie J.Mačiulį-Maironį, J. Biliūną, J. Savickį. Antrosios seminaro dalies metu esami ir būsimi mokytojai susipažino su muziejuje taikomomis medijų galimybėmis, ekskursijomis ir edukacinėmis programomis. FOTOGRAFIJOS
 

         2008 m.

 

 

V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos lapkričio 18 d. dalyvavo Salomėjos Nėries  gimtadienio šventėje „Mano gyvasties ugnis!“,  vykusiame Kauno S. Nėries memorialiniame muziejuje. Vakaro metu pranešimą „Kaune su Mykolaičiu“ skaitė V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Ramunė Šorienė.
Renginyje eiles skaitė aktorė Rūta Staliliūnaitė. Gitara grojo Artūras Kelpša. Veikė nuotraukų paroda „Mes – tos žvaigždės, kur negęsta“. FOTOGRAFIJOS

   

Lapkričio 12 d.. Mokytojų namų svetainėje, Vilniaus g. 39, vyko Jono Ohman (Švedija) filmo „Smogikai“ („The Soviet Hitmen“) pristatymas. Renginio metu vyko filmo peržiūra ir atvira diskusija su filmo režisieriumi. Renginį organizavo Vinco Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos.
FOTOGRAFIJOS

 

     

Spalio 16 d. V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejus paminėjo Balio Sruogos 61-ąsias mirties metines.Su svečiais iš Kauno Balio Sruogos muziejaus buvo aplankytas Balio Sruogos kapas Vilniaus Rasų kapinėse.

 

     

2008 m. spalio 11 d. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje veikiančio „Renesanso“ klubo nariai sveikino savo vadovą Krescencijų Stoškų su 70-ties metų jubiliejumi. Ta proga buvo prisiminta klubo įsteigimo pradžia, temos, kuriomis diskutuota, pasidžiaugta veiklos tąsa bei rezultatais. Pasveikinti smuiko muzikos garsais padėjo M. K. Čiurlionio menų mokyklos šeštokė Lyja Maknavičiūtė. FOTOGRAFIJOS

 

     

2008 m. rugsėjo 19 d. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje buvo paminėtos menotyrininkės, literatūrologės, visuomenės veikėjos, V.Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus įkūrėjos Irenos Kostkevičiūtės pirmosios mirties metinės. Susirinko bičiuliai, giminaičiai bei ją artimiau pažinoję žmonės, kurie dalinosi atsiminimais apie šią kultūros puoselėtoją. Vakaro metu buvo parodytos ištraukos iš M. Ivaškevičiaus filmo „Einu“, parengta fotografijų bei knygų paroda. FOTOGRAFIJOS

 

     

2008 metų birželio 18 dieną Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko Balio Sruogos knygos „Dievų miškas“ vertimo į ispanų kalbą pristatymas. Renginyje dalyvavo knygos vertėjai Akvilė Galvosaitė ir Bautista Serigós (Argentina). Vyko diskusija, buvo skaitomos knygos ištraukos lietuvių bei ispanų kalbomis. Renginį vedė Marius Mikalajūnas. FOTOGRAFIJOS

 

     

         

 

Gegužės 17 d. V. Mykolaičio – Putino memorialiniame
bute – muziejuje
vyko renginys „Prancūzų kultūros
atšvaitai Lietuvoje“
. Renginyje buvo kalbama apie dailininkų
Domicelės ir Petro Tarabildų šeimos
kūrybinį laikotarpį Paryžiuje. Prisiminimais dalinosi dailininkas Rimtas Tarabilda.

Šiuo renginiu įsiliejome į tarptautinį projektą
MUZIEJŲ NAKTIS 2008.

FOTOGRAFIJOS

     

Jau septintus metus veikiantis filosofų ir etikos specialistų klubas „Renesansas“ tęsia savo veiklą. pastaruoju metu buvo pristatyta tema „Patarlių vartojimas etikos pamokose“, kalbėta apie Konfucijų. Visus norinčius prisijungti, kviečiame atvykti. Renkamės kiekvieno mėnesio pirmą šeštadienį 10 valandą V.Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje
(Tauro g. 10-3, Tel.: 8-5 262 44 80). 

 

  

Nuotraukos iš praėjusių susitikimų

     

2008 m. balandžio 1 d. - gegužės 15 d. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje veikė dailininkės animatorės
Gabrielės Baltrušaitytės kadruočių,
eskizų ir piešinių paroda.

 

Parodos fragmentas

     


 
2008 metų balandžio 11 dieną, Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko renginys „Pokario ekranizacija“. Renginyje dalyvavo vertėjas, dokumentinių filmų kūrėjas, kalbos premijos laureatas Jonas Ohman (Švedija). Vakaro metu buvo aptariami filmai  – V. Žalakevičiaus „Niekas nenorėjo mirti“ bei J. Vaitkaus „Vienui vieni“. Buvo kalbama apie pokario vaizdavimą kino filmuose meniniu ir istoriniu aspektais. Vyko diskusija. FOTOGRAFIJOS
     

2008 metų kovo 29 dieną Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko tęstinis renginys „Kas yra pašaukimas?“. Renginyje dalyvavo antropologas, Aberdino (Škotija) universiteto doktorantas Donatas Brandišauskas ir dailininkė animatorė Gabrielė Baltrušaitytė. Buvo demonstruojama unikali D.Brandišausko kino-foto medžiaga bei rankdarbiai, iliustruojantys metus trukusį gyvenimą Sibire tarp evenkų. G.Baltrušaitytė pristatė animacinį filmą pagal R.Granausko knygą „Duonos valgytojai“.
Fotografijos iš renginio..
.

 
D. Brandišauskas
     

Balio Sruogos gimimo metinių proga
2008 m.
vasario 2 d. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko renginys apie lietuviškas literatūrines radijo laidas Čikagoje „Pelkių žiburėlis“. Vakare dalyvavo šių laidų kūrėja ir redaktorė Dalia Sruogaitė, laidų bendradarbis – žurnalistas Romas Sakadolskis.
Fotografijos iš renginio..

 
     
 

Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje, 2008 m. sausio 11 d.vyko vakaras skirtas Jonui Mačiuliui-Maironiui.

Renginyje dalyvavo Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Buvo demonstruojamos skaidrės, pasakojama apie poeto veiklą Šveicarijoje bei Sankt-Peterburge. Renginio metu koncertavo Saulius Lipčius ir Saulius S. Lipčius – violončelės ir gitaros duetas.
Fotografijos iš rengino..

         2007 m.

   

2007 m. spalio 16 d. Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko Balio Sruogos knygos „Dievų miškas“ vertimo į vokiečių kalbą pristatymas.

Renginyje dalyvavo vertėjas Markus Roduner, žurnalistė Judith Lewoning, koncertavo M.K.Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai. Vakarą vedė Marius Mikalajūnas, vakaro viešnia– rašytojo dukra Dalia Sruogaitė.


FOTOGRAFIJOS iš renginio

 

     

Vinco Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojos 2007 metų birželio 7 dieną suorganizavo nemokamą ekskursiją po Vilniaus Rasų kapines. Ekskursiją vedė istorikė Vida Girininkienė. Ekskursija surengta V. Mykolaičio-Putino 40-tosioms mirties metinėms atminti.

FOTOGRAFIJOS

 
     

Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus 2007m. gegužės 27 dieną prisijungė prie Paramos vaikams centro organizuojamo renginio BBBS (Big Brothers Big Sisters) programos dalyviams "Buk draugiškas - pažink Vilnių su draugu".
Renginio metu buvo siekiama
supažindinti mažuosius draugus su Vilniumi. Kartu organizuojant orientacinį žaidimą, vienu iš punktų buvo pasirinktas Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus, vaikai ir jų didieji draugai lankėsi muziejuje, dalyvavo edukacinėje programoje. Išsamesnė informacija apie BBBS programą interneto svetainėje  www.pvc.lt .

 



FOTOGRAFIJOS

     
Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje
(Tauro g. 10-3) veikė fotografijų paroda "Antanas Mončys, Juozas Miltinis, Romen Gari" .
Parodą buvo galima lankyti nuo
2007 m. gegužės 19 d. iki birželio 6 d.
 

     
MUZIEJŲ NAKTIS 2007. Pirmąją “Muziejų naktį” 2005 m. gegužės 14 d. surengė Prancūzijos Respublikos kultūros ir komunikacijos ministerija. Ji sulaukė didelio pasisekimo ne tik Prancūzijoje, bet ir visoje Europoje. Vilniaus miesto savivaldybės muziejai taip pat dalyvavo  šiame projekte 2005 ir 2006 metais.
  2007 m. gegužės 19 d. Europos muziejuose vėl buvo rengiama “Muziejų naktis”.
Daugiau apie “Muziejų naktį” Europoje galima rasti interneto svetainėje  adresu http://www.nuitdesmusees.culture.fr.
     
 

Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje, (Tauro g. 10-3) vyko renginys iš ciklo Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje (buvo kalbama apie skulptorių Antaną Mončį, režisierių Juozą Miltinį, rašytoją Romen Gari, rodoma filmuota medžiaga).

FOTOGRAFIJOS

     

2007 metų vasario 23 dieną Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje įvyko renginys Baliui Sruogai atminti „Man didele garbe buti auka už tauta..“

Plačiau...

 

         2006 m.

   

2006 metų gruodžio 30 dieną Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje vyko renginys „Tautosakiniai ir mitologiniai motyvai V.Mykolaičio-Putino kuryboje“.


Plačiau...

 

 
     

2006 m. lapkričio 11 dieną Vinco Mykolaičio- Putino memorialiniame bute-muziejuje ivyko poetės Ramutės Skučaitės knygu „Varinis angelas“ ir „Aš esu-kas?“ pristatymas.

Plačiau...

 
     

 

 

© Vilniaus memorialinių muziejų direkcija